Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Muhammed E.

Ford Focus MK3 2015-2016 Gündüz Drl Led Montajı Nasıl Yapılır?!

Önerilen Mesajlar

25.05.2017 - 22:30 tarihinde, Mesut Kibar yazdı:

Hayirli olsun. Çok yakismis. Güle güle kullanin.

Bende de var Muhammed hocam bilir, kac aydir taktiramadim hala bulunduğum yerdeki servis pek ilgisiz ( muğla) takamayiz dedilerdi.ikinci kez bi daha sansimi deniyecem servise gittigimde bakalim takacaklar mı.

Mesut hocam yakında olsanız takardık inanın :) aslında zor değil benim anlattığım şekilde bakıp yaparsanız 1 saat bile sürmüyor :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 saat önce, Gökhan Günçiçeği yazdı:

Ürünü sipariş etsek bir elektrikçide taktırsak uygun olur mu acaba

Uygun derken? Yapabilir mi diyorsanız kendi başına yapacağını hiç sanmıyorum ama bu konuda eklediğim resimleri gösterirseniz herkes yapar. Kablonun numarası belli zaten. Far sökümü de videoda var.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 saat önce, Ozan Şimşek yazdı:

Yahu çok güzel olmuş bu yaa... Ellerine sağlık. Gönül isterdi elektrikten anlayan biri olayım ama nasip olmadı henüz :) umarım satın aldıktan sonra yaptırabilecek birini bulabilirim...

Çorum dayım ben yolunuz düşerse bi çay içene kadar hallederiz ;)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 saat önce, Ertan Yücel yazdı:

çok güzel olmuş, tip b nin makyajsız kasa için olanı var mı acaba? sis farı yuvarlak olan önceki kasa için?

Bilemiyorum Aliexpress de araştırmak gerek. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
21 saat önce, volkan Bend yazdı:

Aynı satıcıdan bende aldım arkadaşlar pazarlık yaptık ama 80 dolardan aşağı vermedi.tip b olan sarı beyaz.ankara'da servis ile görüştüm 60 TL ye bağlarım dedi.

Demek ki aynı fiyatlar hala. Güle güle kullanın ;)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar iyi akşamlar ali expresste 11.11 indirimi mevcut beyaz ve sinyal verince turuncu olan drl den alıcam 80 dolara montaj nasıl oluyor bilgi verebilirmisiniz biraz ufak bi yerde yaşıyorum malum ustalar pek alışık değil birde ürün gümrüğe takılıyor mu şimdiden tşk

https://m.tr.aliexpress.com/item/32505538798.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.68bffda7khJgz7#autostay

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, İsmail Akbaş yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar ali expresste 11.11 indirimi mevcut beyaz ve sinyal verince turuncu olan drl den alıcam 80 dolara montaj nasıl oluyor bilgi verebilirmisiniz biraz ufak bi yerde yaşıyorum malum ustalar pek alışık değil birde ürün gümrüğe takılıyor mu şimdiden tşk

https://m.tr.aliexpress.com/item/32505538798.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.68bffda7khJgz7#autostay

gümrük şans biraz eskiden olsa büyük ihtimalle takılmaz derdim ama şuan bir şey diyemiyorum. takılırsa %18-%20 vergi ödeyip alırsınız.

Montajını kendisine elektrikçi diyen herkes yapar, basit bir işlem.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
07.01.2017 - 15:53 tarihinde, Mesut Kibar yazdı:

Muhammed bey merhaba ayni üründen bende aliexperssten 80 dolara aldım. Ama daha montaji yapilmadi. Firsat bulursam oto elektrikciye yaptiricam. Siz kendiniz yapmissiniz montaji elinize saglik cok yakismis.

gümrük vergisine takıldınız mı Mesut Bey

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Yakup Çağatay
      Mach 1 ismiyle anılan bir elektrikli performans modeli çıkartacakmış Ford, öyle dediler dün.
      Güncelleme: Yeni Focus platformu üzerinde inşa edilecek model yani C sınıfı elektrikli SUV geliyor, tasarım olarak Mustang çizgileri yer alacak.  Önden çekişli olacak belki 4 çeker opsiyonu da olabilir yani RWD değil. 

Yüksek performanslı bataryalı/elektrikli SUV - 2020

• Yazan: İsmail Vural
      Uzun zamandan beridir canımı sıkan bir eksik özellik olarak algıladığım aracımın içerisinden anahtar olmadiğında bagajı açamıyordum çunku icerisinde oyle bir dugme koymamışlar yapmayı düşünüyordum ve bugün yaptım çok kolay oldu hali hazırda sistem sadece iki kablo ve bir buton ihtiyacımız olan bagajdaki kablolara ek yapıp ön torpidoya kadar gizleyerek çekeceğiz. Öncelikle bagajımızı açıyoruz bagaj kapağından gelen kablolar sol alt tarafta desteli şekilde dir ayırtalım içinde sadece iki kablo 1. Sarı çizgili siyah kabli 2. Tamamen siyah dikkat edelim sadece siyah olan kabloyu bulalim ve her iki kabloyu ayırtıp cakmakla yakarak koparmadan soyalım ve 3 veya 4 mt lik o boyutlarda bir kablo bulalım ve ayırıp soyduğumuz kablolara ek yapalım ve test olarak soyduğumuz kablolar birbirine temas ettirelim bagaj açılıyor sa sorun yoktur devam edebiliriz, kablolarin baglantisini yapip elektrik bandiyla sardıysak gizleyerek döşemenin altından aracin sol tarafından ön tarafa doğru çekelim ve kablolarin ucuna herhangi bir buton bağlayalım ve nereye yerleştireceğiniz size kalmış Bu kadar Bagaj açma düğmeniz hayırlı olsun artık Sizinde bir bagaj açma düğmeniz var😎😎😎

• Yazan: Semih O.
      MCA'da Mk3'ten farklı olarak kameranın çalışması için bir görüntü işleme modülüne ihtiyaç yok. (IPMB)
      4.2" Sync Gen 1.1 ve 8" SYNC 2 için işlemler birebir aynı. Yalınızca ekran üzerindeki bağlantı noktaları farklı

SYNC 1 için bağlantı şeması

Sync 2 için bağlantı şeması

Orijinal geri görüş kamerası montajı için gerekli parçalar

F1ET 19G490 AC - Geri görüş kamerası
      F1EB 19B514 BC - Geri görüş kameralı bagaj açma switchi
      BM51 19H421 AB - Geri görüş kamerası braketi

Araçta kamera tesisatının mevcut olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Bende yoktu. (Burada bir püf nokta  da tesisat aslına uygun olarak yapıldığında C237 soketinde 31 ve 43 pinleri arasında bir jumper gerekiyor)

Aşağıdaki tesisat Transit Courier'e ait bagaj kamera tesisatı, iş görüyor. Focus tesisatı ile ciddi fiyat farkı var.
      ET76-17K400-ABD

Bunun dışında Video + - kablosunun LIYCY (anten kablosu aslında) diye tabir edilen kendinden shield özellikli olmasında yarar var. 0.5 kesitli olması ideal. Bu sayede görüntüdeki gürültüler en aza indirilmiş olur. Geri kalan bağlantı ve ayar...

APIM’de 7D0-01-01 ilk bloğun 2. byte'ı yani x*xx xxxx kameradan sorumlu. Mevcut değer, +2 hex olarak ayarlanır ve aktivasyon tamamlanır. Örnek olarak 9 + 2 = B

Başımıza gelen sorunlardan bir tanesi, büyük ihtimalle APIM üzerinde kamera gösterecek yazılımın olmaması yüzünden görüntü alamamaktı. Bu da APIM yazılım güncellemesi ile çözüldü, kısıtlı zamanda master reset denedik mi hatırlamıyorum. 

Bir diğer önemli nokta BCM C2280B 32 pinde yer alan RVC LIN bağlantısı. Direksiyona duyarlı dinamik çizgiler için bu bağlantı şart. Ancak olmasa da görüntü için bu gerekli değil. Titanium araçların BCM'si halihazırda bu çizgileri göstermeye müsait. Ancak Trend ve Style'da bu işi yapacakların işi o kadar kolay değil. Bunu da yakında netleştirmiş olacağız. Neyse şimdilik sonuç bu. 🙂

Tabi söylemeden olmaz Savaş Ustaya kocaman teşekkürler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.