Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus MK3 2015-2016 Gündüz Drl Led Montajı Nasıl Yapılır?!

Önerilen Mesajlar

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Fiyat olarak mı, kalite olarak mu yani değer mi anlamında? Fiyat içinse bunu cebinize sormak lazım değil mi ? ??  

Kastettiğim kalite anlamdında idi aslında, ikiside aynı ürün değil midir? Sonuçta Aliespresten getirilen ürün en az 1 aya gelmez  ?

İbrahim Seymen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, İbrahim Seymen yazdı:

Kastettiğim kalite anlamdında idi aslında, ikiside aynı ürün değil midir? Sonuçta Aliespresten getirilen ürün en az 1 aya gelmez  ?

bu fiyattaki ürün takipli posta ile gelir o da genelde 7-10 günde gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet kur 3 TL iken çok uygun olmuştur gerçekten. Ama tahmin ettiğim bu tipteki gündüz sis ledleririn hepsi %90 ihtimalle Çinden geliordur, buradaki lokal satıcılarda sanırım Aliexpresten getiriyor. O yüzddn kalite farkı yoktur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Oktay.Yıldızlı yazdı:

1 yıl önce aliexpress den almıştım. Ozaman dolar-tl kuru 3 TL civarıydı. Bu parça araça çok güzel yakışıyor.

20180421_105636.jpg

farlar kapalı ve açık konumda gündüz gece fotolarını atabilir misiniz? bir de bunlar genelde 6 aya kalmadan arızalanıyor diye biliyorum, bir çok focusta görüyorum ama yanmıyor! gerçi bu tipini hiç görmedim, makyajsız focuslardaki üçgen şeklinde olanlar gördüklerim hep!

Selçuk Öz. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
08.04.2019 - 20:44 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

Sinyalli ledleri bende uyguladım.Konu başındaki bağlantılara ek olara sinyaller için sarı kablolar var.Onlarıda far soketlerindeki 8 numaralı pinlere bağlıyoruz.

20190405_184050.thumb.jpg.e65be38acdd7b1c020e59ae38ae7b247.jpg

20190405_184141.thumb.jpg.d2e0e755bc43442004ac19a10b8166f1.jpg

20190405_192524.thumb.jpg.13745a1e79e4adf13eb58f5cb9f33318.jpg

20190405_192921.thumb.jpg.2b8f06ed5339596fbb89b1ac339c9938.jpg

20190407_151230.thumb.jpg.d8b09b2bf64176050f955ad71faec25a.jpg

birebir aynı üründen almışım ama bağlantılarını az önce yapamadım araştırırken denk geldim. Şeması felan çıkmadı sizde varmıydı? Yada bağlantıları hakkında bana yardımcı olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Onur Tokmak yazdı:

birebir aynı üründen almışım ama bağlantılarını az önce yapamadım araştırırken denk geldim. Şeması felan çıkmadı sizde varmıydı? Yada bağlantıları hakkında bana yardımcı olabilir misiniz ?

Bağlantı şeması bendede çıkmadı.

Kırmızı,siyah ve kahverengi kablo sigorta kutusuna.

Sarı ve mavi kablo far soketine bağlanacak.

Sarı kablo iki tane var.Mavi ve sarı yan yana olan arabanın sol far soketine,diğer sarı olan ise sağ far soketine bağlanacak.Hangi renkleri nereye bağlayacaksın fotoğraflarda açıkladım.Umarım işini görür.

20190511_102233.thumb.jpg.25d35d32a7612023f00f92b539a7a8ae.jpg

20190511_102819.thumb.png.b83b9b62fcf2a0bee9b8702cf9228eae.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Sarı kablo iki tane var.Mavi ve sarı yan yana olan arabanın sol far soketine,diğer sarı olan ise sağ far soketine bağlanacak.Hangi renkleri nereye bağlayacaksın fotoğraflarda açıkladım.Umarım işini görür.

Numaramı versem arar mısın ustam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Ustam gayet açıklayıcı anlatmışsınız ben malzeme eksikliğinden yapamadım bugünde sabah bulup deniycem tekrar tek merak ettiğim kablo uçlarını şartellerine nasıl bağladığınız. Aklıma içine sokup üstüne şartelini takmak geldi ama mantıklı bir çözüm müdür ? Yada nasıl yapabilirim araçtan görsel atabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ben yaptım herşeyi çok şükür çalıştı ama benim arabamda amerikan parkta var ve şuan boştayken amerikan park gibi davranıyor ürün. Turuncu yanıyor hep beyaz yanmıyor yani. Sinyal verdiğimde sadece diğer taraf beyaz diğer türlü sürekli amerikan park gibi turuncu halde kaldı nasıl düzeltirim 

--6 dakika sonra eklendi--

Amerikan parkı kısınca çok güzel düzeldi fakat ben amerikan park hastası biriyim nasıl düzeltebilirim bu durumu yardım lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
07.01.2017 - 01:50 tarihinde, Muhammed E. yazdı:

2016 Focus'um için Çin'den Aliexpress üzerinden verdiğim gündüz ledi geldikten sonra yaptıracak yer bulamayınca kendim yaptım ve alacak olanlar için faydalı olur ümidiyle sizlerle de paylaşayım.

Öncelikle gündüz led'lerini şu linkten pazarlıkla 80 dolara (yaklaşık 300TL) aldım. Bu arada benim aldığım ürün gündüz BEYAZ, gece MAVİ yanıyor. ( https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226 )

Gerekli Malzemeler:

- Gündüz LED :)

- Düz tornavida

- 12-13 (sanırım) anahtar veya ingiliz anahtarı

- Elektrik bandı

NOT: Başka hiçbir kablo vs gerekmiyor, gönderilen ürün tamı tamına uyuyor :)

1. Öncelikle aracımızdaki eski sis farının çerçevesini söküyoruz. Yeni ledli çerçeveleri kablolar aradaki boşluktan içeri girecek şekilde takıyoruz ;)

2. Farları sökmemiz gerekiyor, aslında sağdakinin sökmek de yeterli de sökmesi kolay, alttan kabloyu almamız daha kolay olduğundan ikisini de sökün. Bunun için Yakup beyin Youtube'da paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

3. Soldaki (akü tarafındaki) farı çıkardıktan sonra far soketindeki 12 numaralı kablonun biraz gerisinden dışını soyup LED lere giden kablonun birinde mavi kablo var headlight yazan onu oraya bağlıyoruz.

4.jpg

4- LED'in kontrol cihazından toplamda 4 kablo + 2 ledlere kablo gidiyor. Bunlar GÜÇ+(Battery+) / TOPRAKLAMA (Ground) / ACC FUSE / Far (Headlight) şeklinde ve ingilizce olarak üzerine kağıt yazıp göndermişler zaten.

1.jpg

5- Motor kısmındaki sigorta kutusunu açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi 3 kabloyu oraya bağlayacağız. Sigortanın resmini de ekledim yeterince anlaşılır sanırım.

2.jpg

6- Sigortanın içine 2 kablo girecek, sigortayı tutan vidayı gevşetip oraya da topraklamayı sabitliyoruz.

3.jpg

7- Modülü sigorta kutusunun yanına sıkıştırdım ve ledlerin kablo bağlantılarını da tamamlayınca farları yerine takabilirsiniz. İşte bu kadar kolay ;)

Birkaç örnek foto ;) (Gece modunda yani far açıkken mavi renkte yanıyor, onu da çekince eklerim)

55.jpg

777.jpg

66.jpg

merhabalar.ben de 3 çizgi olan modelini sipariş verdim.yarın gelir herhalde.bağlantı görselleriniz güzel  ve açıklayıcı olmuş.ürünlerin bağlantıları standart olur diye düşünüyorum.(marka farkı olmaz galiba)Merak ettiğim sis farı çerçevesini nasıl sökmüştünüz.?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.05.2019 - 13:48 tarihinde, Serkan D. yazdı:

merhabalar.ben de 3 çizgi olan modelini sipariş verdim.yarın gelir herhalde.bağlantı görselleriniz güzel  ve açıklayıcı olmuş.ürünlerin bağlantıları standart olur diye düşünüyorum.(marka farkı olmaz galiba)Merak ettiğim sis farı çerçevesini nasıl sökmüştünüz.?

Tam yerini hatırlamıyorum ama tamamen tırnaklı. Düz tornavida ile hafif zorlayıp çıkarabilirsiniz esniyor o kadar. Hayırlı olsun bu arada. Montaj kısmı aynıdır muhtemelen. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.05.2019 - 03:44 tarihinde, Muhammed E. yazdı:

Tam yerini hatırlamıyorum ama tamamen tırnaklı. Düz tornavida ile hafif zorlayıp çıkarabilirsiniz esniyor o kadar. Hayırlı olsun bu arada. Montaj kısmı aynıdır muhtemelen. 

Teşekkürler Muhammed hoca..Çok basitmiş. ledleri elektrikçiye bağlattım.Güzel görünüyor ama ışık biraz zayıf özellikle sinyal ışıkları.İyi günler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.