Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

4x2 Navara Np300 Mü 4x2 Ranger Mi (2016)

Burak Bodur

Önerilen Mesajlar

Merhaba...

dostlar içimde yüksek araca binme isteği baş gösterdi , bunun en ucuz yolu da pikaplar diye düşünüyorum(dizel olup ucuz olan :D )

bu yüzden de pikapları  test ettim görünüş ve fiyat olarak öne çıkanlar Ranger ve Navara oldu.

-Alacağım araç 4x2 olacak  (4x4 lerin kol gibi vergileri yüzünden uzak duruyorum) , %90 şehir içi kullanacağım off road yapacağım pek söylenemez.

Pikapla birlikte bir de çekme karavan alıp hafta sonları gezmeyi planlıyorum.

-Navarada beni cezbeden tasarımı ve 5 kollu süspansiyonu oldu, fazla kullanamadım trafikte dolaştım 5 dk ve tam anlayamadım ama araştırmalarıma göre diğer pikaplara göre oldukça konforluymuş ama capon arabalarının kapılarındaki o tık sesi beni fı-tık ediyor o yüzden biraz çekimser davranıyorum.

-Ranger a gelirsek fazla söze gerek yok aslında ama o heybetli duruşu ve kapısını açıp kapattığımdaki o tok sesi hoş ve araştırdım güvenlik testlerinden 5 yıldız alan tek pikapmış. konfor konusunda da o böbrek taşı dökme efsanesini yaşamadım, tatmin ediciydi sonuçta bindiğim araç kamyonet bunun bilincindeyim ve beklentilerim o yönde ama fordun o motoru soğukken çıkan motor sesi çok rahatsız edici :D 

fiyat olarak da 2016 nın aralık ayı fiyatlarını söyleyeceğim

yakıt olarak da 2 aracın da ort 8 lt yakacağını varsayıyorum

-Navara`nın bayii fiyatı 80 bin liraydı tekna paketi

-Ranger`in ise 82 bin fiyat çektiler

Sonuca gelelim;

-bu araçlar hakkında yorumlarınızı değerlendirmeye alacağım yardımcı olursanız sevinirim:öp:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4x2 otomatik düşünülebilir ford manueliyle arasına 2000 tl lik komik bir fiyat  farkı koymuş (sembolik de denebilir) 

Ama performanstan çaldığı gibi yakıt tüketimini de oldukça artırmıyor mu bu tork konventörlü şanzımanlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Burak Bodur yazdı:

Ama performanstan çaldığı gibi yakıt tüketimini de oldukça artırmıyor mu bu tork konventörlü şanzımanlar?

Bu sınıfta bir araca heves edip performans ve yakıt ekonomisinden dem vurmak ne kadar mantıklı bilemedim. 

Otomatik konforu en azından şehir içinde zaten büyüklüğü nedeniyle boğuşacağınız için avantajlı olabilir. Ama elbette yakıt tüketimi 10L/100 km altına pek düşmez.

Onun dışında klasik Ford özellikleri burada da geçerli, göreceli, iyi yol tutuş, aktif sürüş dinamikleri. Navara ise bir nebze daha konforlu sayılabilir. Ama benim için hepsi hop hop makinası. 

Hayırlısı olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bu sınıfta bir araca heves edip performans ve yakıt ekonomisinden dem vurmak ne kadar mantıklı bilemedim. 

Otomatik konforu en azından şehir içinde zaten büyüklüğü nedeniyle boğuşacağınız için avantajlı olabilir. Ama elbette yakıt tüketimi 10L/100 km altına pek düşmez.

Onun dışında klasik Ford özellikleri burada da geçerli, göreceli, iyi yol tutuş, aktif sürüş dinamikleri. Navara ise bir nebze daha konforlu sayılabilir. Ama benim için hepsi hop hop makinası. 

Hayırlısı olsun...

Kendi aracımı da 2000/dd geçirmeden kullanmaya özen gösteriyorum , bu nedenle performansa pek takılmıyorum.

-Yakıt ekonomisine gelince önemli elbet ama aslan besleyen yiyeceğini düşünmez misali, biraz da yükseklerde gezeyim diyorum ?

-Okul hayatı bitti şimdi iş hayatı başladı , bu koşuşturmacada hafta sonları karavanımı bağlayıp Ranger gibi bi aygıra binip gezmek istiyorum ?

Çok mu şey istiyorum Cem abi :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Burak Bodur yazdı:

-Okul hayatı bitti şimdi iş hayatı başladı , bu koşuşturmacada hafta sonları karavanımı bağlayıp Ranger gibi bi aygıra binip gezmek istiyorum

Heves varsa bize susmak düşer.

Bu araçların ikinci eli çok sıkıntılı değil nasıl olsa. 

Bir de bir tek hafta sonu için karavan çekmek anlamsız. Mutlaka çevrede konaklayacak sevimi bir yer bulunur. Eziyetine değmez.

Ama bir hafta ve üzeri değişik parkurlar için mantıklı olabilir.

Neyse hevesini al bakalım. 

Ranger al, arkayı kapattır, bir de şişme yatak at, daha ne isterim hayattan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Heves varsa bize susmak düşer.

Bu araçların ikinci eli çok sıkıntılı değil nasıl olsa. 

Bir de bir tek hafta sonu için karavan çekmek anlamsız. Mutlaka çevrede konaklayacak sevimi bir yer bulunur. Eziyetine değmez.

Ama bir hafta ve üzeri değişik parkurlar için mantıklı olabilir.

Neyse hevesini al bakalım. 

Ranger al, arkayı kapattır, bir de şişme yatak at, daha ne isterim hayattan...

Tavsiyen dikkate alındı abi...

-Karavan ise hafta sonları ve yıllık tatillerde bayram tatillerinde kimseye bağlı olmadan istediğim yerde konaklamak amaçlı

--1 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, Olcay Sert yazdı:

o tık sesini tok yapan bi bant varmış. bende yeni gördüm 

Orjinalinde varken sonradan ugrasmaya gerek yok ?

Acaba ford da mı bunlardan kullanıyor diye cahilce bir soru sorsam @Kaan Yagizer abi beni gömer mi? ??

--2 dakika sonra eklendi--
18 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Toyota Hilux diyorum. 

Fiyati yüksek ve kredi faiz oranları da oldukça yüksek o yüzden toyotayı elemiştim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Burak Bodur yazdı:

Acaba ford da mı bunlardan kullanıyor diye cahilce bir soru sorsam @Kaan Yagizer abi beni gömer mi? ??

--2 dakika sonra eklendi--

...estfrllh. 

3M çift taraflı bant ya da silikon bazlı sprey falan kullanıyoruz ama genelde izolasyon vs. işler için kullandığımız endüstriyel tabaka yalıtkanlar. 

Örneklediğin türden malzemeyi kötü kaliteli olduğu için değil ama verimli olmadığından envanterimize sokmuyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.