Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2020'de Hibrit Mustang ve Elektrikli Küçük Suv Üretilecek

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Mertcan Çelik yazdı:

Ruhuna aykırı tamam da gidiş olarak da nefret etmezsiniz herhal

...gidişi ne demek? Pilli Mustang'ın her ek yerinden, somunundan ... her klips ve bataryasından kısacası o ve onunla ilgili her şeyden nefret edeceğim.  bkn.dişlerini sıkarak aradan küfür etmek!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...gidişi ne demek? Pilli Mustang'ın her ek yerinden, somunundan ... her klips ve bataryasından kısacası o ve onunla ilgili her şeyden nefret edeceğim.

Klasik servisçi davranışı, mekaniğe karışan her türlü elektroniğe karşıyız, yabancı madde muamelesi yapar, dışlar ve kötüleriz. 

Benzer formatlarını her gün değişik düzeylerde yaşamıyor muyuz? (bkn. cami duvarına işeyen adam)

EB'u alttan destekleyen yüksek torklu bir elektrik motoru Mustang'i daha sevilir hale getirebilir. (bkn. Tesla sürdükten sonra had safhada ikna olmuş görünen adam).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

mekaniğe karışan her türlü elektroniğe karşıyız.

Kesinlikle, mekanik candır.

... ne gerek var şeytan işi elektrikli motorlara?  İlla koyacaksan Fiesta kasasına salla gitsin. İkonik muscle car'ı "kirletmek' ne alaka?

bkn. herkes vejeteryan olmak zorunda mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni nesiller çevreye duyarlı diye bu kadar kızmayın yav :kop::P 

Benim daha hiç düzgün giden arabam olmadığından önceliğim gidişi ve tutuşunda, ruhu/hissiyati, elektrik/mekanik vs.'ye henüz gelemedim. Gerçi sürüş zevki olmayınca gitse de çok eğlenceli olmuyor onu da doğruladım da bi 5-10 yıl önceliğim gidiş-yol tutuş öncelikli olacak sanırım.

Kaan abi sen 2.3 ecoboost'la Mustang'in Turbo konularak da kirletildiğini düşünüyor muydun diye sormadan edemeyeceğim. Malum her ne kadar supercharger'lar N/A'ya yakın dense de atmosferiklerin, hala ilginç bulsam da, ayrı ve fanatik bir fan kitlesi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Kaan abi aslen turboyu da sevmezdi.

...aynen.

Kaan abi sen 2.3 ecoboost'la Mustang'in Turbo konularak da kirletildiğini düşünüyor muydun diye sormadan edemeyeceğim. 

...kirletme demeyelim de ... (laf aramızda kalsın fiyat/fayda adına 2,3EB gayet yeterli

Şöyle açıklayayım.

... güzel bir lokantaya gittiniz. Canınız yeşil çimenlerde kardeşlerine tos atarak büyümüş mutlu bir long horn ineğin sırtını yemek çekiyor ... garson geliyor ve kendinize dry steak t-bone sipariş ediyorsunuz. Kanlı olsun, yanında orta acı hardal'da isterim diye siparişi tamamlıyorsunuz.

...bekliyorsunuz, bekliyorsunuz ... yemek geliyor.

Tepsiye (tabağa değil, klasik t-bone standart tabağa sığmaz) bakıyorsunuz ... ana! Et açık kahverengi/yeşil ... bu ne lan! diyorsunuz. Anında cevap geliyor .. "bifteklerimiz soya püresi ile yapılıyor! malum, hayvanlar acı çekmesin ... zaten et bünyenize zararlı!" o an yapılacak şey belli. Biftek için size servis edilen büyük et bıçağı ile önce garsonu, sonra da başta şef olmak üzere mutfak takımında çalışanları boğazlıyorsunuz. İlk duruşmada hakim sizi pişmanlık, aşırı tahrik ve cinnet nedeni ile salacağı için t-bone'u mundar eden ekibin kanı bir anlamda size "helal" ediliyor.

Gelelim konumuza ... hybrid'mi yapacaksın,  yap ... bana ne? Ama bir otomotiv ikonunun "çevre" "moda" vs.  popüler nedenler ile "iğdiş" edilmesini kabul etmiyorum.

Daha dün konu ile ilgili yorumumu flat rock ekibine de ilettim. (bolca wtf?!? ve f@ck kenar süslemesi ile birlikte)

Sonuç : Temelde Elektrikli - Hybrid ve Hidrojen yakıt hücreli araçlara karşı değilim. Kızdığım, kabul etmek istemediğim şey aynı zamanda birer kültür ikonu olan araçların bu tür muameleye layık görülmesi.

Ek : aynı şekilde Diet-Cola'ya da karşıyım, low tar sigaraya'da ... kilo problemin varsa kola içme ... nedir yani? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kaan Yagizer yazdı:

Ek : aynı şekilde Diet-Cola'ya da karşıyım, low tar sigaraya'da ... kilo problemin varsa kola içme ... nedir yani? 

Anlaşılan telefon görüşmemizi ciddiye almamışsın :( Alkol, sigara, çikolata vs gibi reflü sebebi olacak herşeyi bırakmalı ve de acilen bir miktar kilo vermelisin.     Kendi doktorun bunları ve daha fazlasını söylemedi mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kola zero tüketimi yüksek biri olarak son cümleye katılmasam da yemeğin mundar edilmesine zamanında ciddi sinirlenen biri olarak hak verdim.

Ama Cenk abiye katılmadım değil, her ne kadar hasta hasta takılıp tüm gün evde playstation oynamak acıya rağmen günlük iş gücün sinir stresine tercih edilebilesi bir şeyse de, elektrikli ST/RS ve benzerlerine de sövecek kadar uzun ve sağlıklı yaşamalı :kıhkıh: :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Anlaşılan telefon görüşmemizi ciddiye almamışsın :( 

...almazmıyım yahu.  Evde "hala" duran Jack Daniels şişem bana üzgün - üzgün bakıyor, çikolata ... hatta hot chocolate'ı bile kestim, kemer'de takmıyorum/çok yaşa pantalon askısı ... kave miktarını bile yarı/yarıya azalttım ... sadece cigara, başka günahım yok. 

Daha ne yapayım yahu? Saksıda çimen yetiştirip onu mu kemireyim? 

bkn. kendi kendine "t-bone" örneği verdik diye doktorumdan fırça yedim ... iyi mi? ...diye söylenmek.

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

değil... çiğ et yiyelim, taş kemirelim :guitar:

...canım çekiyorsa tüketebilmeliyim ... her şey pastorize olmak zorunda mı kardeşim? 

elektrikli ST/RS ve benzerlerine de sövecek kadar uzun ve sağlıklı yaşamalı :kıhkıh: :aman:

...işte ben de tam olarak onu yapıyor ve pilli muscle car yapmayı aklından geçiren zihniyete kazıtıyorum. 

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Yapıyorum dememiş ki.

...evet demedim valla ... ki yapmıyorum. Fena derecede masumum yani (şimdilik) 

bkn. zaten yapsam Duygu ağzıma .... (siz anladınız) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...evet demedim valla ... ki yapmıyorum. Fena derecede masumum yani (şimdilik) 

bkn. zaten yapsam Duygu ağzıma .... (siz anladınız) 

Ayrıca Sprite varken Coke da neymiş :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.