Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2020'de Hibrit Mustang ve Elektrikli Küçük Suv Üretilecek

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Elektrik destekli direksiyonu tutan, elektrik destekli motoru da sürer sürer :D 

...kuZu'ya bindiğimde ilk yaptığım şeylerden birisi (emniyet kemeri taktıktan sonra) direksiyonu "Spor" mod'a alıp elk.desteği elimden geldiğince kapatmak/kısmak oluyor.  Sonuçta Stang'ın genlerinde bolca drift kodu var ve onu konfor / normal mod direksiyon ile kullandığınızda (en azından ben öyle hissediyorum) derin bir "hissizlik" algılıyorum.

...ama otomatik şanzıman'dan vazgeçmem,  hele ki torq konvertörlüyse :) 

Normal / Günlük kullanım araçlarında sürücünün hayatını kolaylaştıran teknolojik desteklere karşı değilim. Aracımdaki otomatik park sistemini -Hiç- kullanmadım, ön - arka ve yan park sensörlerini daha kuZu'yu hareket ettirirken kapatırım ama işin temelinde bu sistemlerin varlığı beni rahatsız etmiyor.  Onlara klüp sandviç'in içinden çıkan ve alıp tabağın kenarına koyduğum ama yemediğim marul! muamelesi yapıyorum.

...ama işi muscle car'a gelince ... bakın işte orada tutucunun önde gideniyim.  ESP'mi ... s@kt@rsin ... kapat, kalkış destek mi? De get leyn! Debriyaj'ı senin yardımın olmadan da kullanırım ...vs.vs.  Performans aracı (bence) sürücü vs. kuZu şeklinde olmalı ve o araç kullanıcısına "bana saygı göstermez, beni dikkatli kullanmazsan seni elime geçen ilk fırsatta öldürürüm!" hissi vermeli.

Öbür türlüsü (bence) kepekli / diyet pizza gibi ... ezik, tadı - tuzu yok.

bkn.  alana engel olmayayım ama kalsın, ben istemem.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...bunu söyledin ya ; an itibarı ile seni sevmiyorum.:angry:

bkn.bil istedim. 

Abi yapsınlar ama Mustang'a koysunlar demedim ki :kıhkıh: 

Focus'a koycekler biz de alabileceğiz 100 bin lira temiz :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi yapsınlar ama Mustang'a koysunlar demedim ki :kıhkıh: 

Focus'a koycekler biz de alabileceğiz 100 bin lira temiz :D 

Ulkemin her yerine elektrik duzenli verilemez halde, ulkem insani elektrikli araba derdinde :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu çözdük say canım, eletriği olmayan düşünsün :D 

rüzgar-türbini-2.jpg

Sen bunu koy, ikinci gun vergi memurlari kapina dayanir; gacah elektrik kullaniyomusunuz diye. Diyelim ki gelmediler, kac gunde sarj edicen aga :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şunu da yazayım kafasında soruları olan varsa gidermiş olur :D Sonra susalım yoksa yiyecez sopayı :sopalık:

Mustang ve F-150 için planlanan;

Hybrid: İçten yanmalı motor + ufak pil ve ufak elektrikli motor; motor tepki süresini iyileştirir ve düşük devirde tork eksikliğini yok eder. (prius hybrid, CH-R hybrid) (Kendi kendini şarj eder trafikte çok yakmaz :D )

Transit Custom için planlanan;

Plug-In Hybrid: Hybrid'e ek şarj edilebiliyor. Pili ve elek. motoru daha büyük. (bmw i8)

Küçük SUV için planlanan;

Elektrikli: Adı üzerinde sadece elektrik.  (bmw i3)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.