Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2020'de Hibrit Mustang ve Elektrikli Küçük Suv Üretilecek

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford 2020 yılında, Kuzey Amerika için hybrid Mustang üreteceğini duyurdu.

• Ford, F-150 Hybrid, Mustang Hybrid ve Transit Custom plug-in hybrid gibi önümüzdeki beş yıl içinde gelecek olan 13 yeni global elektrikli araçtan yedi tanesini doğruladı.

• Ford,en az 480 km'lik (tahmini) bir elektrikli SUV ve iki yeni elektrikli polis aracını piyasaya sürecek.

Flat Rock fabrikasında üretilecek ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da satılacak; 2020 yılına kadar tamamen elektrikli küçük SUV üretilecek yine en az 480 km menzili olacak. -Muhtemelen EcoSport'un yenisi içindir.-

Hybrid Mustang ise V8 gücünde olacak. -Önce sadece Kuzey Amerika için-

Transit Custom plug-in hybrid ise 2019 yılında sunulmuş olacak. (Avrupa)

Kablosuz Şarj

ev-graphic-02.jpg

C1QjUVgXgAEzPW6.jpgTransitHybridTaxi_9990_HR.jpg

C1QnYDVUoAEblue.jpg

Mustang ve F-150 için planlanan;

Hybrid: İçten yanmalı motor + ufak pil ve ufak elektrikli motor; motor tepki süresini iyileştirir ve düşük devirde tork eksikliğini yok eder. (prius hybrid, CH-R hybrid) (Kendi kendini şarj eder trafikte çok yakmaz :D )

Transit Custom için planlanan;

Plug-In Hybrid: Hybrid'e ek şarj edilebiliyor. Pili ve elek. motoru daha büyük. (bmw i8)

Küçük SUV için planlanan;

Elektrikli: Adı üzerinde sadece elektrik.  (bmw i3)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2020'de Elektrikli Mustang Üretilecek olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., başlığı 2020'de Elektrikli Mustang ve Küçük SUV Üretilecek olarak değiştirdi
2 saat önce, Kaan Yagizer yazdı:

Bence "pilli" Stang Ford'un Edsel'den beri ürettiği en kötü fikir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Edsel

Aslında kötü gibi görünse de 2.3 lt'den sonra pek can acıtmaz gibi. Nasıl olsa ses! pek yok ya :D En azından daha az yakacak ve daha performanslı olacak. :kıhkıh:

Hybrid iyidir iyi, nasıl olsa full elektrik değil can yakmaz.

Şu da kenarda dursun 

hybrid-comparison.jpg

http://www.fleetcarma.com/hybrids-what-is-the-difference-between-traditional-and-plug-in/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Daha fazla kaşınmayayım :aman:

...bence de zorlama. Gavurlara ne zaman Boss çıkaracaksınız?!? ...diye soruyorken Hybrid fikri ile yüzleşmek (...ve bu fikirden %110 nefret etmek) zorunda kalmak ne elem bir acıdır.

Boss : genelde 385 motor (429cu ~ yaklaşık 7lt'lik ve atmosferik 420+hp) ile donatılmış sınırlı üretim Stang.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2020'de Hibrit Mustang Ve Küçük Suv Üretilecek olarak değiştirdi
3 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...bence de zorlama. Gavurlara ne zaman Boss çıkaracaksınız?!? ...diye soruyorken Hybrid fikri ile yüzleşmek (...ve bu fikirden %110 nefret etmek) zorunda kalmak ne elem bir acıdır.

Boss : genelde 385 motor (429cu ~ yaklaşık 7lt'lik ve atmosferik 420+hp) ile donatılmış sınırlı üretim Stang.

Bunlar hep, ortalama karbon salınımını düşürmek için! :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2021 için de seri kullanıma uygun otonom araçtan söz ediliyor, konusu var mıydı bilemedim.

ABD Las Vegas Tüketici Elektroniği furarında yeni versiyonu görücüye çıkmış: Fusion Hybrid Autonomous Development Vehicle.

CES-2017.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlış zamanlarda yanlış ülkelerde doğmak ne kadar da kötü... sürücüsüz araç nedir ya, tamam argesini vs. anlarım da. yollarda bunları görmek kısmet olmasın bize! çok yazık... Neden yemek yiyoruz abi o zaman? Tüm besin ihtiyaçlarını birer hap -yada fitil olsun bize daha uygun- olarak piyasaya sunsunlar, maksat sadece beslenmekse... Burada da maksat sadece a noktasından b noktasına gitmekse, gitmeyelim beya! :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

Burada da maksat sadece a noktasından b noktasına gitmekse, gitmeyelim beya!

Aynen. Arabayı araç olarak kullananlarla arabayı araba olarak kullananları ayırmak lazım!

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

...elimizden önce güzelim fosil yakıtlı motorlarımızı sonra da direksiyonlarımızı alıyorlar.

Ne zaman elektrikli araba lafı geçse içim cız ediyor ve de ne zaman ki otonom araba lafı geçse içim cazırttt... ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

...elimizden önce güzelim fosil yakıtlı motorlarımızı sonra da direksiyonlarımızı alıyorlar. 

Aşağıdaki fotoğraf Bosch'un hazırladığı otonom araç kokpiti. Otoyola çıkınca direksiyon katlanıyor ve içeri çekiliyor, koltuklar da biraz geriye giderek yatıyor ve araç "artık sürüşü ben yapacağım siz keyfinize bakın" diyor. 

Otomatik vitese bile zaman zaman direnen ben böyle bir durumda ne yaparım? Asla kontrolu araca bırak(a)mam. Doğru veya yanlış.

Detaylar daha aşağıda. 

CES-2.jpg

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

sürücüsüz araç nedir ya, tamam argesini vs. anlarım da. yollarda bunları görmek kısmet olmasın bize! çok yazık...

Burada tartışılacak bir kaç şey var.

Daha önce de yazışmıştık, üşenmesem o konuyu bulup devam edeceğim ama kısaca buraya yazayım.

İdeal bir dünyada, yani kuralların belli olduğu, yol tasarımının uygun ve doğru yapıldığı sürüş ortamında otonom araçların isnan hatasından arındırılmış olmaları nedeniyle daha güvenilir oldukları (hipo)tezi var.

Ayrıca aracı salt nakil aracı olarak kullanan ve bedava sürücüye hayır demeyecek araç sahiplerinin oranı %50'den aşağı değildir. (bkn. harbi işkembeden sallama)

Buradan da iki sonuç çıkar:

1. Arabayı zevk için sürüyorsan otonomiyi boş ver, bildiğin gibi kullan. Buna da kimse engel olmasın.

2. Türkiye'de en otonom araç bile kısa sürede mavi ekrana döner, bu kadar kural belirsizliğinin ve gelişigüzel davranışların olduğu bir ortamda otonom araçların başarı şansı sıfır.

Yani Mert dert etme, gene biz sürmeye devam edeceğiz.  

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Simdi şöyle tasaruf yaparım otonom araçtan :)
Beni işe bırakır eve gönderirim çocuğu okula bırakır. Çocuk eve gönderir hatun biner alışverişe gider ordan arabayı çocuğun okula gönderir. Çocuk alır eve gelir arabayı hatuna gönderir hatun eve gelir. Arabayı bana gönderir. Ben eve gelirim. Arabayı ekmek almaya yollarım. Giderkende çöpü artırırım. Hafta sonu kendini yıkamaya gider. Arada izin veririm kankalarıyla caddede dolaşır. ;)
Benim tasarım girdilerim bunlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Simdi şöyle tasaruf yaparım otonom araçtan :)
Beni işe bırakır eve gönderirim çocuğu okula bırakır. Çocuk eve gönderir hatun biner alışverişe gider ordan arabayı çocuğun okula gönderir. Çocuk alır eve gelir arabayı hatuna gönderir hatun eve gelir. Arabayı bana gönderir. Ben eve gelirim. Arabayı ekmek almaya yollarım. Giderkende çöpü artırırım. Hafta sonu kendini yıkamaya gider. Arada izin veririm kankalarıyla caddede dolaşır. ;)
Benim tasarım girdilerim bunlar.

Arada bir kaçak et kesmeye gitmesin mi? Ne bileyim ne idüğü bilinmez bir istasyonda kaçak elektrik kullanmasın mı? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.