Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hyundai Creta ve Kona

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

Hyundai Creta şu anda hindistan da üretiliyor ve %80 Türkiye de üretimine yatırım yapılarak 2019 da yollara çıkacak. 245.000 adetlik i10 ve i20 kapasitesinin 235bin üretimle tamamlayan ve %90 nı nı ihrac eden hyundai yeni yatırım kararı aldı.

B  suv da düşünülüyor ama Türkiye deki ceo C ye yakın olan creta yı istiyorum diyor, (427 cm le tam bir c aslında) bencede creta daha iyi olur, çünkü c suv az türkiye de.

şu anda 1.7 dizel motoru olan TUCSON(ix30) u almıyor insanlar fiyatından, benzinlisi çok yakıyor lpg taktırıyor. daha küçük olan bu model eminim 1.6 dizelle gelir, ve 1 yıldır söylentide olan 1.4 turbo benzinide eklerlerse süper olur.

**hindistan da 1.4 ve 1.6 dizel, 1.6 benzinli satılıyor

http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1343546-yeni-suvu-izmitli-olmaya-hazirlaniyor

http://www.hyundai.com/in/en/Showroom/SUV/Creta/PIP/index.html

creta.jpg

14.jpg

16.jpg

tuketim.jpg

bagaj: 400 lt

1200 kg....0-100: 10.5

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

creta.png

Yavru Tucson...

Yatırım yatırımdır...

Hyundai SUV model isimlerinin etimolojisi ilginç.

Tucson Arizona'da bir şehir. Ama şehir ismini kara dağın altındaki su kaynağından alıyor, Tucson İspanyolca tam bu demek.

Creta ise Latin kökenli ve kil/tebeşir anlamında kullanılıyor, ama aynı zamanda Akdeniz'deki Girit adasının adı.

Santa Fe İspanyolca kutsal kader demek, ama aynı zamanda ABD ve Arjantin'de birer kent.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu araç 1.6 dizel motorla gelir. Direkt olarak rakipleri Juke, Tivoli, Captur, 2008, Hr-v vb...

Tucson'un 1.6 dizel olarak gelmemesi Hyundai için büyük handikap. Fakat bana göre gelmemesinin ana nedeni Hyundai'nin 1.6 dizel motorunun biraz atalet sahibi oluşu ve ruhsuz hali. 1.6 dizel motoru kullanan birçok kişi (buna ben de dahilim) bu motorun fazla performans verememesinden ve buna rağmen fazla yakışından şikayet ediyor. Diğer taraftan 1.7 Crdi motoru 1.6 ya nazaran çok daha iyi performans sergiliyor. Kullandığım i40 modelinde 1.7 motorunun 116hp çıkışlı versiyonu varken bile kullandığım i30 modelinin 128hp çıkışlısından his olarak daha fazlasını verdiğini hiç çekinmeden ifade edebilirim. Hyundai eğer bu 1.6 motordan vazgeçip o 1.7 yi modifiye etme yoluna giderse bence daha iyi bir motorla karşımıza çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birazda bu 1.6 dizellerin bg leri zorlama bg olduğu için. Sdk yarışı markalar arasında. i40 gibi bir araba mükemmel birşey ama gel gelelim motor handikapı var işte, fiyat maalesef

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

maalesef hyundai türkiye de b-suv üreteceğini duyurdu.

i20 platformu üzerine kurulacakmış. ilk mesajımda belirttiğim ceo nun isteği gerçekleşmemiş oldu. bende şahsen üzüldüm..

bu yeni aracın ix20 den ne farkı olacak çok merak ediyorum. belki biraz daha yüksek olacaktır.

i20 nin 403 cm olduğu düşünülürse bu aracın 410 dan uzun olacağını sanmam, halbuki creta şu anda hindistan da üretiliyor. tüm altyapısı hazır ve 427 cm uzunluğa sahip..

listemden düştü diyebilirim. daha uzun yapacak olurlarsa da sürüş dinamiklerinin iyi olmayacağını düşünüyorum.. fiesta platformundaki fusion gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hyundai, Türkiye’de Kibar Holding’le ortak olduğu Hyundai Assan’ın İzmit’teki fabrikasında i10 ve i20 modellerinden sonra küçük SUV sınıfında üreteceği üçüncü modeli resmi olarak açıkladı. İzmit’te üretilecek aracın isminin ‘Kona’ olacağı ve eylül ayında Frankfurt otomobil fuarında sergileneceği açıklandı. İzmit’te i20 platformunda üretilecek yeni modelin bu yıl sonunda satışa sunulması bekleniyor. İsmini kahvesiyle ünlü Hawaii’nin bir bölgesinden alan ‘Kona’nın özellikle Avrupa’da Renault Captur ve Nissan Juke ile rekabet etmesi bekleniyor.

Kona, Hyundai’nin Avrupa’da Grand Santa Fe, Santa Fe ve Tucson’dan sonra SUV sınıfındaki 4. modeli olacak. Hyundai, Avrupa’daki hedefiline ulaşmak için Toyota ve Nissan’ı geçmek istiyor. 2016 yılında Toyota Avrupa’da yüzde 7 artışla 596 bin 515 adet araç satarken, Nissan yüzde 1.2’lik kayıpla 549 bin, Hyundai ise yüzde 7 büyüme ile 499 bin 22 adet araç sattı. İşte bu noktada Hyundai, İzmit’te ilk etapta 50 bin adet olarak üreteceği yeni modelle aradaki farkı kapatarak Avrupa’da Asya markalarının lideri olmak istiyor. Yapılan açıklamada, Kona’nın i20 platformunda üretileceği ve 3 farklı motor tipi olacağı ifade edildi. Bu motorlar 3 silindirli 1 litre ve 4 silindirli 1.4 litre benzinli motor ile 1.6 litre dizel motordan oluşuyor.

Deneme sürüşleri devam ediyor, hatta Nürburgring'e bile çıkmış.

Bu süreçten bazı fotoğraflar ve "render" olası görselleri...

Yakında yeni başlık açarız.

kona2.jpg

kona5.jpg

kona1.jpg

Büyük olasılıkla böyle olacak

kona3.jpg

Bu fazla şişirilmiş...

kona4.jpg

Nezijh basınımızda ise bu fotoğrafla tanıtıldı, ama bu Hyundai'nin Intrado tasarımı ve platform benzerliği dışında ortak özelliği az olacaktır. Bu yüzden alttaki fotoğraf üzerinden yorum yapmaya gerek yok. 

kona6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baktım da i20 nin iki lastik arası 257, focus 264, eski aracım era B sınıfı sedan ve 250 idi. Halbuki hb i20 257 olduğuna göre, yukarıda yazdığım olumsuz yorumuma bu ölçüler baz alındığında daha olumlu bakar oldum.

410 u geçmez dediğim araç 420 yi görür diyorum. Bakalım ne olacak. 

Focus 4 e gücümün yetmeyeceğini düşündüğümden hep bir arayış içersindeyim :)

Hyundai nin i20 deki 100 bg lik 1.0 t motorunun 120 bg lik versiyonu yeni kona ve 3. Nesil i30 da, 1.4t 140 bg 230 tork luk motoru da 3. Nesil i30 da bekleniyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08/04/2017 - 21:05 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

EcoSport'un kardeşi geliyor resmen :D 

Belki, ama Ecosport 1 satarken bu 3-4 satar... :)

--1 dakika sonra eklendi--

Bu arada @Mehmet Demirin rıazası varsa başlığı Hyundai Creta ve Kona diye değiştirelim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

09.04.2017 - 21:51 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Belki, ama Ecosport 1 satarken bu 3-4 satar... :)

--1 dakika sonra eklendi--

Bu arada @Mehmet Demirin rıazası varsa başlığı Hyundai Creta ve Kona diye değiştirelim mi?

neden olmasın abi..değişsin..

biraz geç oldu ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

önümüzdeki hafta veya ay cenevre fuarı varmış galiba.

hyundai kona nın elektrikli versiyonları tanıtılacak. buralara gelir mi bilemiyorum. benzinlisi zaten Türkiye de üretilecek.

300 km ve 470 km menzilli iki tip.

3 fazlı elektrikle 50 dk da %80 şarj vaad ediyor.

ecosportun işi zor   https://www.log.com.tr/beklenen-adim-geldi-karsinizda-470-kilometrelik-menziliyle-2019-hyundai-kona-electric-video/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.