Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Elektrikli Bagaj Ve Bluetooth Sorunu

Hüseyin Kılınç

Soru

Arkadaşlar 2012 ford c-max titanyum x model araçımın bagajını açmak için kumandaya veya iç kısımındaki düğmeye bastığımda yaklaşık 5 cm açılıp öyle kalıyor sonra bagaj düğmesine basarak zorla açmak zorunda kalıyorum bu arada sürekli öten ikaz sesi var. Konyada yetkili iki servise götürdüm biri sağ amortisör arzalı otokoç serviste 2 amortisör ve 2 adet kilit modülü arzalı olduğunu söylediler .

Bluetooth ve ses komut modülüde arzalı hepsinin tamir fiyatı yüksek olduğu için :

Tüm üye arkadaşlardan tavsiye usta önerisi parça bulmama yardımıcı olamanızı istiyorum

Şimdiden teşekür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Almanya KDV'siz fiyatı 252 euro (sıfır ürün). 34 euro postası var. Gümrükte %20 ilave gelir. Kart ödemeye ufak da olsa masraf alıyorlar. Toplamda 350 euro civarı yapıyor sıfır parça, yaklaşık 1400 lira tüm masrafları ile.

İkinci el olarak ebayde bolca var gördüğüm kadarıyla. İngiltere ebay'e baktım. 80 pound civarı fiyatlar. Gümrüğü ile birlikte 600 civarı toplam masraf olur ebayde (biraz araştırırsanız daha ucuza bulunabilir sanırım).

Yine de benim gördüğüm, -AB ile -AC aynı modüller. -AC ile denediğinizde çalışmadı demiştiniz. Bluetooth arızalı olduğuna servis emin değil mi? Başka bir modül ile deneyip çalıştırmışlar mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat bey Ankarada çıkma modellerle denemiştiki ne kadar güvenilir bilmiyorum ama Konyada yetkili servis olarak Motorcular ve oto koç aynı parçanın arızalı olduğunu söylüyor. Dün  (6.o2.2017 günü otokoç arabayı bırakıp 07.02.2017 ) günü aldım usta abi her bağlantıya baktım arızalı parçan Bluetooth modülü olduğunu söyledi. 

Kafama takılan iki yetkili servis aynı parçanın arızalı olduğunu söylüyor. Ankarada 12 adet cikma modül denemiştik 2 modülle hiç eşleşmedi diğer modüllerle arıyor ama eşleşecek cihaz bulunamadı diyor hiç çalışan bir modülle denenmedi. Bu durumda yeni modül alınmaya değer mi bu özeligide kullanmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zor konu sizinkisi. Ustalar haklı ise sorun değil. Dışardan daha ucuza alınıp değiştirilebilir. Ancak arızalı parça BVC değil ise, bu defa geri de gönderemezsiniz. Ufak bir risk almanız lazım.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sağol

Murat hocam 2 yetkili serviste İDS bağlayıp arızanın aynı parçadan kaynaklandığını tespit etmişse yanılma zor olur diye düşünüyorum .
Onun için Olcay beye söyleyip siparişi verecek
Otokoç dışarıdan gelen parçaları takmam diyor Motorcular yardımcı olabileceğini söyledi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parçanın takılmasında bir şey yok. Zaten siz de öğrenmişsinizdir diye tahmin ediyorum. Yalnız montajdan sonra modülün yazılımının güncellenmesi gerekebilir. Ona da kimse yapmam diyemez (para ister ayrı :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar:

Araca multımedya  ses sistemi taktığımızda bluetoooth ve ses komut sistemi multimedyanın mevcut olan parçalarla bir bağlantısı oluyormu yoksa yenileriyle değişiyor mu

Hüseyin Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle bir şey mi alıyoruz: http://www.cyclone.com.tr/urundetay.asp?sno=193&uno=378

Teyp değişirse eski BVC sistemi devre dışı kalır. Teybin kendisi bluetooth fonksiyonlu ise onu kullanırsınız. Böyle bir şey yaparsanız, araçtaki otomatik park sistemi/park sensörleri ile uyumlu model seçmeye dikkat etmek gerek .

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.