Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Elektrikli Bagaj Ve Bluetooth Sorunu

Hüseyin Kılınç

Soru

Arkadaşlar 2012 ford c-max titanyum x model araçımın bagajını açmak için kumandaya veya iç kısımındaki düğmeye bastığımda yaklaşık 5 cm açılıp öyle kalıyor sonra bagaj düğmesine basarak zorla açmak zorunda kalıyorum bu arada sürekli öten ikaz sesi var. Konyada yetkili iki servise götürdüm biri sağ amortisör arzalı otokoç serviste 2 amortisör ve 2 adet kilit modülü arzalı olduğunu söylediler .

Bluetooth ve ses komut modülüde arzalı hepsinin tamir fiyatı yüksek olduğu için :

Tüm üye arkadaşlardan tavsiye usta önerisi parça bulmama yardımıcı olamanızı istiyorum

Şimdiden teşekür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
17 saat önce, Hüseyin Kılınç yazdı:

Merhaba bu gün Ankaraya Tuncay Ustanın yanına gittim sağolsun güleryüz ve alçak gönllüğüyle esnaflığını ustalığını her şeyden öne samimiyetiyle iş bitirme isteği yardımcı olma isteğiyle beni çok sevindirdi.

-Arabamın sadece sağ amortisörü arzalıymış onu değişti.

- Bluetooth ve Ses komut mödülü için Elvan Ford da Ahmet beye gittik elinde 12 adet modül vardı hepsini denedik ama hiç biri çalıştırmadı :mad:

Tuncay usta ve yanınıda arkadaşı Zeynel bey büyük bir ihtimalle teyipten veya tesisatta bir sıkıntı var diyorlar.Aynı model araçların karşılıklı olara modül ve teyiplerini bulup değiştirerek denemeklazım onlar çalışıyorsa tesisatta bir sıkıntı olabileceğini düşündük:) 

Düşüncesi ve fikri olan varsa yazsın..

Mümkünse aracın fabrika çıkış tarihini yazabilir misiniz? Microcat'den bakıp sizin araçta hangi model olduğunu söyleyelim (3 ayrı bluetooth modeli var). Etis'den girip siz de görebilirsiniz. Çalışmaması doğru modül bulunamadığından olabilir mi emin değilim ama, en azından bu ihtimali azaltırız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 saat önce, Hüseyin Kılınç yazdı:

Merhaba:

Araçın İmal Tarihi :17.02.2012 imalat Yeri:Valencia Fabrika imalatı

İmal tarihine göre, sizde çok dil destekli BVC modülü olmalı. Buna göre aşağıdaki parçalar sizin araca uyuyor görünüyor.

modul.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim bende mevcut olan 2 sırada ki yani CS7T 14D212 AB modül hatırladığım kadarıyla sonu AA VE AC biten modulude denedik ekranda Bluetooth arıyor tlf eslesmiyor kaçtane tlf vardı değişik model ama hiç biriyle eşleşmedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

USB, sesli kontrol ve telefon modülün işi. Diğerlerini audio unit (Cd + radyo) hallediyor.

Tesisat ile ilgili sıkıntı olabilir. Ama benzer sıkıntı biz burada ekran değiştirdiğimizde de yaşandı. Yani eğer sonradan ekranı ya da CD ünitesini değiştirmişler ise böyle bir sorun ortaya çıkmış olabilir. O parçalar orjinal ise tesisatı kontrol etmeli diye düşünüyorum. Servis komple yazılım güncelleme yapmıştır diye tahmin ediyorum bu sorunu çözmek için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı aldığım arkadaş ben hiç Bluetooth kullanmadım sadece Direksiyon kutusunda gelen senden dolayı garanti kapsamında Direksiyon kutusunu değiştirdim diyor acaba bu değişim esnasında Bluetooth bağlantısında bir aksilik ola bilirmi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Hüseyin Kılınç yazdı:

Arabayı aldığım arkadaş ben hiç Bluetooth kullanmadım sadece Direksiyon kutusunda gelen senden dolayı garanti kapsamında Direksiyon kutusunu değiştirdim diyor acaba bu değişim esnasında Bluetooth bağlantısında bir aksilik ola bilirmi 

Zayıf ihtimal, birbiri ile ilişkili parçalar değil. Tabi sökme takma esnasında tesisata zarar verme ihtimali hep var, orada nasıl çalışıldığını bilmiyoruz. Ancak bunun kontrolü çok zor değil. Bluetooth modülünden audio ünitesine giden kabloyu ölçüm yaparak kontrol edebilirler arada kesinti vs var mı diye (şemasını VIN kodundan çıkaracak servis, biliyordurlar gerçi). Bir de bluetooth modülüne elektrik geliyor mu ona bakacaklar. Bunlar düzgün ise; ya audio unitesi arızalı, ya da yazılımsal bir sıkıntı var derim.. Yazılım işin kolay tarafı olduğu için, öncelikle ilgili tüm modüllerin yazılımını güncellemeli arkadaşlar.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.