Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

LED DLR'den Ceza Yemeyin

Hasan K.

Önerilen Mesajlar

Tabi canım, kesinlikle kişilikle alakalı, zaten polislerimize bir şey dediğim yok benim, eğer cezayı hak ediyorsa yazsın, mesela hızlı gidiyorsa, trafik gÜvenliğini tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyorsa, alkollÜyse hemen yazsın cezayı, fakat sisleri yanıyormuş, uyarsın, camda film varmış uyarsın, plakası okunmuyormuş uyarsın, lastikleri eskimiş problemliymiş uyarsın, ama adama da baksın, yani gerçekten cezayı hak edecek bir olay var mı yok mu? Ben cam filminde ısrarcı olunmadıktan sonra cezai işlem uygulanmasına karşıyım. Eğer aracın içini göstermeyecek şekilde, tamamen film kaplandıysa yazılabilir. Sonuçta cam filmi gÜvenlik açısından da kullanılan bir uygulama, arkadan gelen araçların gözÜmÜzÜ almasını engelleyebilir, yani trafik polislerinin "hıh, modifiyeli araç, filmli araç, basık araç, görÜrsÜn sen şimdi" psikolojisi içerisinde olmamalı.

dediklerinize bir ölçÜde katılıyorum.Ama trafik kanunu nu mertol abi nin de dediği gibi harfiyen uygulayan polisler olmakla birlikte biraz daha esnek davranan polislerimizde var.bu biraz da bizim şansımıza geçenlerde ben ehliyetimi pantolunumda unutmuştum.çevirmede sordular.bana bende var ama evde unuttum dedim.tc kimlik no dan olduğunu tespit ettiler ve gönderdiler.AYNI gÜnÜn akşamı başka ekip beni durdurdu ehliyeti yanında bulundurmamaktan ceza yazdı... ben bunu demek istiyorum.polis de insan sinirlisi var yumuşak huylusu var.vs vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ceza yeme psikojısı değil siz konuyu taa nerelere çektiniz..

Paradan daha çok o kadar ortalıkta serserice dolaşan mafia tipli arabalar varken,

Kasık ameliyatı olmuş arkadaşım hastaneye gitmesi gerekirken bana ceza yazamaz kardeşim..

İnat etti yazdı ,Rabbim inşallah onada nasip eder bu duyguyu,acil bir hastası olduğunda oda kalır inşallah orada...

Ayrıca cezayı yazdıktan sonra bunuda dedim sen tam bir.......gıkını çıkaramadı..

Bazıları derken ..Ben yakınmıyorum siz kendi kendinize konuyu buralara getirdiniz,sanırım ne yazdığınızı bilmiyorsunuz..

Bu konuda konuşuluyorsa bazı şeyler tartışılıyorsa ,O kişinin ismiyle hitap edin lütfen ..

sizinle tartışmayacağım..ilk defa bu formda bu durumda bulundum..

size kendi doğrularınızla mutluluklar dilerimm..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Erkan bal gibi yazar. Hatta kafası atarsa uygun donanıma sahip olmayan araçla hasta taşımaktan dolayı bile ceza yazabilir. Bu işin yeri ve zamanı olmaz. Onların görevi kanunu uygulamak. He kanun saçmamı? Evet saçma yerleri de olmakla birlikte genel olarak mantıklı diyebiliriz. Uygulamada hataler olmuyormu? E nerde yokki bunda olmasın? Takılmamak lazım böyle şeylere..

Ben genelde o tip bir durumdayken ceza yazmak konusunda dirayetli olduklarında hiç tartışmıyorum bile. Hadi yaz kardeşim ben gidecem işim var deyip makbuzumu alıp devam ediyorum. Ne ona egosunu tatmin ettiririm ne de kendi sinirlerimi bozarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Erkan bal gibi yazar. Hatta kafası atarsa uygun donanıma sahip olmayan araçla hasta taşımaktan dolayı bile ceza yazabilir. Bu işin yeri ve zamanı olmaz. Onların görevi kanunu uygulamak. He kanun saçmamı? Evet saçma yerleri de olmakla birlikte genel olarak mantıklı diyebiliriz. Uygulamada hataler olmuyormu? E nerde yokki bunda olmasın? Takılmamak lazım böyle şeylere..

Ben genelde o tip bir durumdayken ceza yazmak konusunda dirayetli olduklarında hiç tartışmıyorum bile. Hadi yaz kardeşim ben gidecem işim var deyip makbuzumu alıp devam ediyorum. Ne ona egosunu tatmin ettiririm ne de kendi sinirlerimi bozarım.

ABİ 2004 de ben gıda zehirlenmesi geçirirken arabayla hızla gidiyordum.polisler bana radar dan ceza yazdılar.ben tam makbuzu imzalayacam o anda gözlerim karardı.bayılmışım.polisler ambulans çağırmışlar beni hastaneye göndermişler.yolda duran arabamı da çekiçiyle çektirip otoparka güvenlik gerekçesiyle bağlamışlar.iyileştikten sonra emniyete gittim.aracınız otopark ta dediler o zamanın parası 160 tl çekiçi parası verdim ..arabayı aldım çıkarken bir de baktım ki ön torpido da ceza makbuzu var radar dan dolayı..imza bölümüne de'' Şahıs bayıldığı için imzalayamadı yazmışlar'' :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol abi Durdum hastamı aldım koşarak geldi yanıma sanki suç işleyip kaçıyormuşum gibi davrandı..

Hastam ver dedim oyalıyor beni,Önce plakalara taktı orjınallerini gÖsterdim bagajda,sÖkecen dedi memur bey dedim hastam var acil hastaneye gitmemiz lazım..

Cezamı yaz gideyim.

Adam diretti yok plakaları sÖk orjınallerini tak..haydaa dedim..

cezamı yaz gideyim dedim..

Sonrasında bu sefer eline çakıyı aldı camı kazımaya başladı..

Ya arkadaşım dedim cezamı yaz gideyim sonunda direte direte cezayı yazdı ,yazdı ama benim ortalama yarım saatimi çaldı..

tamamen vicdani o polis insafsızmış ve ben o durumdayken bunu yaptı..

Adama yüzüne karşı beddua ettim.

Bak Öncelikle haklarını iyi bilmen lazım. Plakayı sÖktürürmü? Eğer mühürsüzse sÖktürür. İsterse oradan cezayıda yazar. Amaa çakıyı alıp camı çizmeye kalktığı anda 155 ü arayıp onu ihbar etmek zorundasın. Başka bir ekip gelir, tutanak tutar, gerekirse arabanı bağlar ama o polisinde başı o konudan ağrır. çünkü o an senin arabana zarar veriyor. O konuda sende vatandaşlık gÖrevini yerine getirmemişsin bak..

ABİ 2004 de ben gıda zehirlenmesi geçirirken arabayla hızla gidiyordum.polisler bana radar dan ceza yazdılar.ben tam makbuzu imzalayacam o anda gÖzlerim karardı.bayılmışım.polisler ambulans çağırmışlar beni hastaneye gÖndermişler.yolda duran arabamı da çekiçiyle çektirip otoparka güvenlik gerekçesiyle bağlamışlar.iyileştikten sonra emniyete gittim.aracınız otopark ta dediler o zamanın parası 160 tl çekiçi parası verdim ..arabayı aldım çıkarken bir de baktım ki Ön torpido da ceza makbuzu var radar dan dolayı..imza bÖlümüne de'' Şahıs bayıldığı için imzalayamadı yazmışlar'' :D

E sonuçta suç vuku bulmuş bunun bir şekilde ceza olarak tahsil edilmesi lazım. GÖzün kararacak kadar hastaydıysan arabayı kullanman zaten hata.. Neden kendinizi riske atıyorsunuzki? Arayın 112 yi ambulans gelsin gÖtürsün sizi hastaneye.. Devlet size imkan sağlamış. Sonuna kadar kullanın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bak Öncelikle haklarını iyi bilmen lazım. Plakayı sÖktürürmü? Eğer mühürsüzse sÖktürür. İsterse oradan cezayıda yazar. Amaa çakıyı alıp camı çizmeye kalktığı anda 155 ü arayıp onu ihbar etmek zorundasın. Başka bir ekip gelir, tutanak tutar, gerekirse arabanı bağlar ama o polisinde başı o konudan ağrır. çünkü o an senin arabana zarar veriyor. O konuda sende vatandaşlık gÖrevini yerine getirmemişsin bak..

Bunu bilmiyordum, Öğrendiğim iyi oldu. :D :D :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E sonuçta senin malına zarar veriyor. Yapması gereken şey filmi kazımak değil çok kasıyorsa arabayı bağlamak. Onda da bağlama derken emniyete çekmesine falan gerek yok. Cezayı yazar, trafikten men eder, 7 gün süre verir, yediemin sıfatı ile senin arabanı sana teslim eder. 7 gün içinde fenni muayene yaptır trafik tescil şubelerinden birine gel menni kaldırt der. Eğer sallamazsan ilk trafik kontrolünde arabanı bağlarlar. Birde sana trafiğe çıkmaya müsait olmayan araçla trafiğe çıkmaktan bir ceza daha keserler. çekiciydi yedi emindi, otopark parasıydı, oradan tekrar çekiciyle TüV e gitmekti falandı filandı derken kafadan 500 liran gider. 2 gün uğraşırsın.. Yok dediğini yaparda fenni muayeneye gidersen, fenni muayene parası sana kaçar, en az 1 günün TüvTürk ile emniyet arasında geçer.. Belli ki toy bir memurmuş.. Kafası pisliğe çalışmamış.. :D

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama o memurun karşısında, bu denli tutarlı ve kendinden emin bir şekilde davranırsan, adam diyecekki, çattık anasını satayım, tamam kardeşim seninle uğraşamam, hadi git, bir daha görmeyeyim deyip seni gönderir. :kıhkıh:^_^:)

Tabi memur arkadaş tam inatçı değilse,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erkan abinin söylediği haksızlık Kızılay'dan hergün yüzlerce trafikte normal ilerlemesi tehlike yaratan araç varken aradan Coupe ve Cabrio'ları, yeni arabaları, orjinal bile olsa değişik arabaları çekmeleri. Bir forumda S2000 sahipleri araçlarında katalog ile dolaşıyorlardı polise orjinal olduğunu ispat edebilmek için. Polisin çok bilmişlik yapmasına ben de çok sinir olmaktayım henüz pek denk gelmedi de arkadaşlarım çok çektiler.

DRL konusunda sıkıntı yaratırlarsa direkt Mercedes E serisini örnek verebilirsiniz. Mercedes gibi koskoca marka TüV'e uymayan araç mı üretiyor derseniz. Bana basit bir çözüm gibi geldi. Beni boş boş uğraştırmıyorlar çok şükür de arabanız tek kapı diye bu kadar eşitsizliğe maruz kalmamanız lazım. Zaten o kadar zengin olsa coupe sahipleri ruhsatın arasına 100 kaat koyar uğraşmazlar. İşini düzgün yapan polislere lafım yok. Arabası düzgün veya farklı diye kendini eğlendirmeye çalışanları Allah'a havale ediyorum.

Ama o memurun karşısında, bu denli tutarlı ve kendinden emin bir şekilde davranırsan, adam diyecekki, çattık anasını satayım, tamam kardeşim seninle uğraşamam, hadi git, bir daha görmeyeyim deyip seni gönderir. :kıhkıh:^_^:)

Tabi memur arkadaş tam inatçı değilse,

Hiç belli olmamakta. Memur sıkıntılı çıkıyor kafayı takıyor tutanağı da zaten arkadaşlarım tutacak diyor umrunda olmayabiliyor. Polislerin tek adil davrandığı kişiler yine polisler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu konunun bu kadar dikkat çekeceğini bilseydim koymayacaktım. Zararsız, rahatsız etmeyen birkaç led dizisinden ceza yemeyin diye koydum. Konuyu polislere çekmeye gerek yok. Bir nüsasını yanınızda daşırsanız emsal karar olarak gösterebilirsiniz.

Polisin tek adil davrandığı kişiler polisler lafına darıldığımı belirtmeliyim. Benim babam da polis(aslında Emniyet Amiri). Biz de ceza yedik. Yani bu işte ayrı gayrı yok. Yanlış yapana kesiyorlar cezayı.. :kıhkıh: Lütfen üslüplarda kırıcı, suçlayıcı olmayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna benzer bir durumda fiestalar da oldu. Arka camlara film çekildiğini sanıp ceza yazan polisler oldu ve Ford servislerine bülten yayınlayarak gelen her fiesta araca açıklama yazan bir çıktı verdirtmişti. Bence mondeo'lar içinde böyle birşey gönderebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu konunun bu kadar dikkat çekeceğini bilseydim koymayacaktım. Zararsız, rahatsız etmeyen birkaç led dizisinden ceza yemeyin diye koydum. Konuyu polislere çekmeye gerek yok. Bir nüsasını yanınızda daşırsanız emsal karar olarak gösterebilirsiniz.

Polisin tek adil davrandığı kişiler polisler lafına darıldığımı belirtmeliyim. Benim babam da polis(aslında Emniyet Amiri). Biz de ceza yedik. Yani bu işte ayrı gayrı yok. Yanlış yapana kesiyorlar cezayı.. :kıhkıh: Lütfen üslüplarda kırıcı, suçlayıcı olmayalım.

Hasancığım, biz zaten bütün polisleri zan altında bırakmıyoruz, mesleğini hakkıyla yapana bir dediğimiz yok. Senin örnek olarak verdiğin olayda o scirocco cu arkadaş eminim aracının görüntüsünden dolayı yedi o cezayı, kararın bir örneğini yanımızda taşımamız kesinlikle çözüm olmaz, polisin diyeceği şey şu "emsal karar polise değil, mahkemeye ibraz edilir, cezanın iptalini istiyorsan mahkemeye başvur, bu kararı da mahkemeye ibraz et" diyecektir. Eminim yani, ancak polisin tek adil davrandığı kişiler polisler lafı da yanlış, polis herkese adil davranır, sadece bazı kendini bilmez, polis olduğu için, belinde silah olduğu için kendisini vatandaştan üstün gören bazı densizler yüzünden bu konu bu kadar uzadı, bu kendini bilmez lafı da sadece polis için değil, bütün kurumlarda var, eğer adam bu tür olaylara yatkınsa, kendisini vatandaştan üstün görüyorsa sıkıntı çıkartabiliyor, ben kendi adıma konuşacak olursam, zabıt katibiyim, bazı zabıt katiplerinin vatandaşa ağır davrandığını, hakim gibi kendisini lanse edip vatandaşa sert çıkışlar yaptığını biliyorum, yani anlatmak istediğim polislik mesleğiyle alakalı değil, tamamen kişilikle alakalı bir durum bu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görevini layıkıyla yapanları ayırmayı unuttuğum için özür dilerim. Görevini düzgün insan ayırmadan yapsın gereken herşeye cezayı yazsın benim ona bir itirazım yok. Adam ayırmayan her polise saygım sonsuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.