Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk2 Frenlerden Ses Geliyor

Bora Ç.

Soru

2010 focus dizel sahibiyim. Aracım 125 binde ve 102 bindeyken aracı aldım,100 bindeyken de ağır bakımı yapılmışti.Frenlerim son zamanlarda ötmeye başladı,yani aşıri ısınırda frenler öter ya,aracımda frenler normal kullanımda bile ötmeye başladı.Geçen günde ufak bir kaza yaptım frenler yüzünden,şehir içinde ilerken önümde giden minibüs ani bi şekilde durdu ve benim hızım 40 felan,bende frene bastım ve ilginç şekilde abs devreye girdi ve araba kayarak minibüse hafif şekilde dokunarak durdum.minibüsle aramda rahat 7-8 metre var ve o hızdayken absnin devreye girmesi ve düşük hızıma rağmen duramamam. sizce sıkıntı nedir ? disk bitmiş olabilir mi veya değişen balatarin markası kötüyse bu tür sıkıntıya yol açar mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Abs devreye girmesi frenlerin tutmaması anlamına gelmez, lastiklerin mevsim şartlarına uygun değildir veya kendi uygun kondisyonda değildir. 

Fren kontrolü için bilgişi bir yere uğrayın kontrol etsinler, verdiğiniz bilgiler yetersiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Abs devreye girmesi frenlerin tutmaması anlamına gelmez, lastiklerin mevsim şartlarına uygun değildir veya kendi uygun kondisyonda değildir. 

Fren kontrolü için bilgişi bir yere uğrayın kontrol etsinler, verdiğiniz bilgiler yetersiz.

İskenderun'da yaşıyorum ve kış şartları sert değil ayrıca lastiklerim 1 yıllık lassa impetus revo 2+ yaz lastikleri ve hava sıcaklığı o gün 10-15 derece arasındaydı. 40 la giderken abs nin devreye girmesi(tak tuk sesleri hemende kesilmedi bir süre duydum bu sesleri) ve aracın kayması çok şaşırttı beni. ayrıca 120 bin bakımına götürdüğümde mazot filtresi çin malı çıktı,o yüzden balataların veya değişmisse disklerin markası bu tür sorunlara yol açar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Bora Ç. yazdı:

1 yıllık lassa impetus revo 2+

Bence ortada bir sorun yok; lastiklerin performansı yetersiz. Diğer tahminlere yorum yapmayayım, ustanıza uğrayın kontrol etsinler içiniz rahatlar en azından. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende bu durum ( abs'nin devreye girdikten sonra aracın kayması ve daha da hızlanması ) çok sayıda oldu. ABS 'nin amacı frene basınca manevra yapabilmektir. Malesef ki dar yerlerde kaçacak yer olmuyor ve haliylede kaza kaçınılmaz oluyor. Ötmesi ya da ses gelmesi herhangi bir yağlayıcı (ör: wd40 benzeri ) ya da herhangi bir maddeden kaynaklanabilir. Aracınızı yıkattığınız yerde lastik parlatıcı gibi ürünlerde sebep olabilir. Dediğim gibi ABS konusunda ben aynı mağduriyetteyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

bende bu durum ( abs'nin devreye girdikten sonra aracın kayması ve daha da hızlanması ) çok sayıda oldu. ABS 'nin amacı frene basınca manevra yapabilmektir. Malesef ki dar yerlerde kaçacak yer olmuyor ve haliylede kaza kaçınılmaz oluyor. Ötmesi ya da ses gelmesi herhangi bir yağlayıcı (ör: wd40 benzeri ) ya da herhangi bir maddeden kaynaklanabilir. Aracınızı yıkattığınız yerde lastik parlatıcı gibi ürünlerde sebep olabilir. Dediğim gibi ABS konusunda ben aynı mağduriyetteyim.

Siz de lastiklerinizi kontrol edin :yeah: Focus'un ABS'si normalde sık devreyen giren türden değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özellikle lastiklerin havasını kontrol edin, çünkü dengeli frenleme yapamayabilir araç ve abs açar. Bende sırf bu yüzden sıkıntı yaşamıştım. Tabi mevsime uygunluğu ve lastiğin kendi durumunuda(diş derinliği, tarihi gibi) kontrol etmek gerekir. Bir sonraki iş disk-balata kontrolü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.