Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gümrük Muafiyeti 30€'ya Düştü

Önerilen Mesajlar

Gözünüz aydın ;) Yurt dışı alışverişlerde gümrük muafiyeti limiti 30 euroya düşürüldü.

Şu an postada ürünü olan varsa onlar da etkilenecek. Benim var ama zaten 20 euro civarıydı

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1965095-tufenkci-gumruksuz-alisverislerde-muafiyeti-oranini-30-euroya-dusurduk 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlısı olsun,

• Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarının çok yüksek olduğunu belirterek, "Yurt dışından 75 avroya kadar yapılan siparişler Türkiye'ye gümrüksüz girebiliyor, bu da haksız rekabete yol açabiliyor. Bunu 30 avroya düşürdük.

Yurt dışından 75 avroya kadar yapılan siparişlerin Türkiye'ye gümrüksüz girebildiğini hatırlatan Tüfenkci, bunun haksız rekabete yol açabildiğini söyledi. Tüfenkci, şöyle devam etti:

"İnceledik. Bizim e-ticaret firmaları yurt dışına mal gönderdiğinde gümrüklerde karşılaştığı oranlarla, bizim yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördüm. Geçtiğimiz günlerde bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük, bunu 30 avroya düşürdük. Avrupa bunun 22,5 avro olarak uyguluyor. Çünkü bunun başka etkileri de var. Bakanlar Kurulunda imzadan çıktı, inşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girer."
    https://www.gtb.gov.tr/haberler/bakan-tufenkci-eticarette-gumruk-muafiyet-oranlarini-75-avrodan-30-avroya-dusurduk
Tuncay A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Hayırlısı olsun,

• Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarının çok yüksek olduğunu belirterek, "Yurt dışından 75 avroya kadar yapılan siparişler Türkiye'ye gümrüksüz girebiliyor, bu da haksız rekabete yol açabiliyor. Bunu 30 avroya düşürdük.

Yurt dışından 75 avroya kadar yapılan siparişlerin Türkiye'ye gümrüksüz girebildiğini hatırlatan Tüfenkci, bunun haksız rekabete yol açabildiğini söyledi. Tüfenkci, şöyle devam etti:

"İnceledik. Bizim e-ticaret firmaları yurt dışına mal gönderdiğinde gümrüklerde karşılaştığı oranlarla, bizim yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördüm. Geçtiğimiz günlerde bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük, bunu 30 avroya düşürdük. Avrupa bunun 22,5 avro olarak uyguluyor. Çünkü bunun başka etkileri de var. Bakanlar Kurulunda imzadan çıktı, inşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girer."
    https://www.gtb.gov.tr/haberler/bakan-tufenkci-eticarette-gumruk-muafiyet-oranlarini-75-avrodan-30-avroya-dusurduk

@Doğan Kurban Bkn. "Ben size demedim mi!!!"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde bu sans varken 1tl 1euro olur.

Dedim mi dedim. İthalat vergilerini artırılmasi yönünde fikir veriyorum. İthalatçı firmalara muhtariyet sıfırlasın. [emoji23] Madem onlardan alamıyoruz biz onlara satalım. Onlarda sinir yok sanırım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Doğan Kurban Bkn. "Ben size demedim mi!!!"

Hahaha sıkıntı yok. Ben zaten hep 50 tl lik benzin alıyorum. Ha yok bu değildi. Ama zaten aldıklarım hep 15usd felan oluyor. Sıkıntı yok. Çin mallarının ticaretini yapanlara vurdu esas.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Hahaha sıkıntı yok. Ben zaten hep 50 tl lik benzin alıyorum. Ha yok bu değildi. Ama zaten aldıklarım hep 15usd felan oluyor. Sıkıntı yok. Çin mallarının ticaretini yapanlara vurdu esas.

Beni vurdu be abicim. 

Merlincycles tan sepeti doldurup doldurup 75 € sınırında ssiparişi çakıyordum. Bir keresinde 2 alman sitesini birbirine düşürdüm. Sigma ROX 5,0 bisiklet bilgisayarı . Birinde 70,50 € +20 € gönderi idi. Diğerinde 75,50€+15€ gönderi idi. Bu ikincide başka yerde daha ucuzsa gösterin verelim diyordu ben de ötekini gösterdim. Kabul ettiler böylece 70,5+15 € ya almıştım :) Ahh  ahh güzel günlerdi 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

hah ben bu başlığı bulamadım, internetten ne aldınız başlığına yazdım. Zaten forum aramasında hiç bişey bulamıyorum ben :(

Gümrük yazınca çıkıyor canım :D Bende senin iletiyi buraya almak için bakıyordum. 

--1 dakika sonra eklendi--

Nasıl bi'yerde yaşıyoruz anlamak zor :D Dün neydi bugün ne. Nefes almak da yakında sınırlı olursa .....k

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

biiippp.. biiippppp. bbbbiiip .biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip.

Hahaha, iyi oldu bize...............

--0 dakika sonra eklendi--

Tümden yasaklansın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.