Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları

Önerilen Mesajlar

mk4 gelince bizimkiler ne kadar ölür, gelmeden/duyulmadan önce elden çıkartmak lazım mı acaba diye düşünüyorum. sonra da ne alacam ki diye düşünüyorum :) 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

mk4 gelince bizimkiler ne kadar ölür, gelmeden/duyulmadan önce elden çıkartmak lazım mı acaba diye düşünüyorum. sonra da ne alacam ki diye düşünüyorum :) 

Mk2 ler ölmediğine  ve hatta kıymete bindiğine göre telaşa mahal yok.^_^

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
59 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Niye düşünüyorsun abi? MK4 gelince MK4 alırsın :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

Bana da arada geliyor aynından :) ama arabasız yapamacağım için yapamıyorum

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Mk2 ler ölmediğine  ve hatta kıymete bindiğine göre telaşa mahal yok.^_^

Focus 3 beğenilmedi ama o yüzden öyle oldu, mk4 güzel gelirse 3 direk çöp olabilir :) 

--2 dakika sonra eklendi--
39 dakika önce, Orkun S. yazdı:

Niye düşünüyorsun abi? MK4 gelince MK4 alırsın :)

benim mantığıma göre elimdeki "eskimediği" sürece aynısından almam. yani bu araba bariz bi biçimde eskimediği sürece (maşallah şurası eskidi dediğim bir şeyi yok) yada masrafları artmadığı sürece bunu satıp C sınıfı almam. D sınıfı da bütçeme uymadığı için en az 3-4 sene daha kullanırım büyük ihtimalle :) 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anki aracımı çok çok sevsem de göz ucuyla 1.5 Ecoboost 200 PS'i takipte olacağım. Tasarım konusunda civic hatchback sporttan daha agresif görüneceğini sanmıyorum hele ki Yeni Fiesta'yı gördükten sonra lakin bekleyeceğim bakalım. Seviyorum şu motoru. Ayrıca bu durumda Focus ST'nin de en az 270 PS güç bandında olacağını beklemek pek yanlış olmaz sanırım.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Frankfurt Otomobil Fuarı'na az kaldı. 14-24 Eylül olması lazım yanılmıyorsam. Bu tarihten önce tanıtılması zor görünüyor. Büyük ihtimalle bu fuarda görürüz Focus MK4'ü.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
29.08.2017 - 23:33 tarihinde, Orkun S. yazdı:

Frankfurt Otomobil Fuarı'na az kaldı. 14-24 Eylül olması lazım yanılmıyorsam. Bu tarihten önce tanıtılması zor görünüyor. Büyük ihtimalle bu fuarda görürüz Focus MK4'ü.

Mynet'in listesinde yok :) 

http://finans.mynet.com/haber/detay/haber-analiz/ilk-kez-frankfurt-otomobil-fuarinda-gorucuye-cikacaklar/138516/

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

200ps focus kesin gelecek mi @Yakup Çağatay ?manuel& otomatik fark etmez,manuel gelirse daha ekonomik daha performanslı olur sanırım.1.5 mondeo EB şanzımanı gibi olursa bir işe yaramaz...Var mı bu konuyla ilgili bilgiler

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Bence seneye Cenevre'de tanıtılacak. Çoğu haber sitesi bu yönde haber yapıyor. Ben hem o kadar uzun sürmez diye düşündüğümden hem de burada konuşulanlardan dolayı Frankfurt olarak düşünmüştüm. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

1.5 EB kesin. Hangi beygirler olacak manuel mi otomatik mi onu bilmiyorum. Otomatik kesin olur bence.

sütçü beygirleri değilde arap beygirleri olursa süper olur valla :) Veririz coşkuyu :) Bende otomatik olur diye tahmin ediyorum.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Bülent Y.
      Şimdi ekte göreceğiniz yazıyı okuyunca diyeceksiniz ki adam 2015 model arabasının baskı balatasını garantiden %50 indirimli yaptırmış. Sonra 30-40 bin km. yaptıktan sonra gidip bir daha indirim istemiş, Ford neden destek versin? Olayı birde ben anlatayım da koskoca şirketin yalanı çıksın ortaya, koskoca şirketin müşteriye verdiği değer bilinsin. 

Çoğu Focus kullanıcısı gibi kalkışlarda baskı balatadan ses geliyor şikayeti ile servise başvurdum. Servis garanti kapsamında %50 bedel ödemek koşulu ile değişim yapacağını söyledi. Bende kabul ettim. Aracımı verdim. 3 gün sonra cumartesi günü saat 16:00 da teslim aldım. Aracı alır almaz şikayetimin giderilmediğini tespit ettim. Pazartesi sabah servis açılır açılmaz durumu bildirdim. Servisin bahçesinde şikayetimi video ile kayıt edip haklı olduğumu gördüler. Servis durumu Otosan'a iletti. Otosandan gelen cevap ekte görüldüğü gibi. Benden aldıkları 1850,00 TL'yi sineye çekmemi, ayıplı malın bedelini benim ödememi. Yeniden değişim için aynı ücreti bir daha ödememi istediler. Yani öyle canım sıkıldığı için baskı balatamı değiştirmek istemedim. Yani verdiğim parayı çöpe atmışım gibi davranmamı bekliyorlar. 

Defalarca görüştüğüm Ford yetkilileri konuya uzaylı gibi yaklaştığı için hukuki yollara başvurdum. Fakat başkaları mağdur olmasın diye paylaşmayı kendime borç bildim.

• Yazan: Samet Y
      Merhaba, 

Bir yıla yakın kullanmakta olduğum, 2016 model, 16bin kmdeki garantisi devam eden, Focus 1.5tdci aracımda, sonradan farkettiğim bir husus hakkında sorum olacaktı;

Eklediğim fotoğrafta da görüldüğü gibi, Garrett Vnt1244vz turbonun, eksoz salyangozu kısmında yer alan vnt/vgt mekanizmasını kontrol eden kolun, mil yatağında kurum sızıntısı var. Bu sorunu farkettiğimde, Trabzon'daydım(hâliyle yeni uzun yol yaptığımdan, DPF tıkalı da olamazdı), oradaki yetkili servis normal bir durum olduğunu söyleyince, araca da ihtiyacım olunca üzerinde durmadım pek. Herhangi bir arıza lambası yakma ve çekiş düşüklüğü yok. Motoru görecek bir kamerayla kayıt yapıp izlediğimde, mekanizmanın çalışmasına mani bir durum olmadığını söyleyebilirim.

Istanbul'a döndükten bir süre sonra, temizlediğim o bölgenin yine kurum sızdırdığını gördüm. Servisten randevu alarak, ustanın nezaretinde, servis alanında bulunan bir diğer 1.5tdci Focusa da baktığımda, benimkinden de fena halde olduğunu gördüm.

Sizlerde durum nasıl, bu bir sorun mudur; eğer öyleyse nasıl çözüme kavuşturdunuz ? 

Ikinci aracım olan euro5 motorlu c3 1.4hdi'ın aksine, euro6 1.5tdci focusun eksoz borusu görebildiğim kadarıyla yine kurumla kaplı. Serviste sıra beklerken, başka Focuslarda da aynı olduğunu gördüm. Bu nasıl euro6'dır anlamadım doğrusu  🙂

Oysa ki yakıtı da bilindik yerlerden alırım hep.

Dpf rejenerasyonunda, rölanti 1000rpm e kadar çıkıp, fan açıyor; gözlemlediğim kadarıyla. Anlık tüketim ise 0.5lt de kalıyor. Rölanti normal seyrine dönmeden kontak kapatmıyorum. Doğru mu yapıyorum?

Vnt kolu ve milin ucunda, salyangozun iç kısmındaki kanatçıklar var. Kol, vnt kontrolöründen tahrik alarak hareket edip, içerideki kanatların(paller) açılarını değiştiriyor. Kullanımda herhangi bir aksaklık(turbonun geç veya erken dolması gibi) hissettirmiyor bu problem ama kaputun altında kirli bir görünüm oluşturuyor. 

Bu arada, servisten edindiğim bilgiye göre, Otosan tarafından onay alınsa bile(arıza lambası yakmadığı için zor bir olasılıkmış onay çıkması), turbo değişiminden ziyade; revizyona gidilebiliyormuş. Hiç dokunmamalarını yeğlerim..

Aynı marka/model turboyu bazı VW 1.6tdi'lar da kullanıyor;o tarafta böyle bir sorun duymadım. İşin ilginci Ford cephesinde de duymadım ama serviste gözlerimle gördüm 🙂

• Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 Gündüz Farlı sis kapakları

Fiyat :
      Takımı kdv dahil 340 tl. (25 Eylül 2018 Fiyatı ve stok mevcut)

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün eşdeğerdir.

• Yazan: Yakup Çağatay
      Ford S-MAX ve Galaxy, artık yeni EcoBlue 2.0L dizel motor seçeneği sunuyor. Güç çıkışları; 120 PS, 150 PS, 190 PS ve Bi-turbo 240 PS.

Detay: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-s-max-ve-galaxyye-motor-ve-sanziman-guncellemesi-geldi/

Bunlara ek olarak, daha etkili Kör Nokta Bilgi Sistemi teknolojisi, yeni Ford ClearView Silecek Sistemi eklenmiş.

• Yazan: Ahmet Polatkan
      Aradım 2015 model dizel 1.5.Sabah araci çalıştırmadan yağ kontrol için motor kaputunu açtığımda sol kisimdan duyulan ince bir ses geliyordu.Bilmedigim için sormak istedimAcaba bu ses nedir ve normalmidir.simdiden teşekkürler

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.