Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

13 minutes ago, Cem Boneval said:

Yalnız 200 PS ve 8 ileri otomatik Focus gelmesi benim tüm fantazi sınırlarımı aşan bir gerçekötelik taşıyor. 

Amerikan kafasi iste :) Fakat 8 ileri mevzusu pek bir fantazi olacaga benzer, hele 10 ileri yapacaklardi o da yalan oldu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Amerikan kafasi iste :) Fakat 8 ileri mevzusu pek bir fantazi olacaga benzer, hele 10 ileri yapacaklardi o da yalan oldu?

Yaptılar f150 ile satışta, Mustang ve Expedition ile gelecek aylarda devam edecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10/29/2016 - 09:22 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

-Benzinli modellerde (1.5 ve 2.0) 8 ileri otomatik şanzıman olacak.

-Yeni 3 silindirli motor gelecek. (2018 sonu gibi, haberimiz var sitede)

-Mevcuda göre daha agresif tamponlar gelecek.

-Farlar çok benzer olacak ama ızgara biraz değişecek ve ışıkları daha belirgin olacak.

-Kabin şimdiki Mondeo gibi olacak, düz-doğrusal tasarım.

-A3 benzeri 8'' ekran olacak.

-Elektromekanik el freni olacak.

-Makyajlı Mondeo gibi vites kolu yerine, yuvarlak kumanda gelecek.

29 Ekim 2016'da bizlere sızmış :D  22 Mayıs 2017'de haberlere düşmüş 8 ileriyi yapacaklar da 200 ps'e bağlayıp Türkiye'ye gelmesi fantazi olur belki :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Peki bu 3 silindir ve 1 silindirin iptali mevzusu nasıl oluyor. Act gibi mi çalışacak acaba? ACT de 4 silindirin 2 sini kapatıyordu, çalışma prensibini pek anlayamadım.

:) Şöyle

1.0 için

https://anasayfa.focusclubtr.com/1-0-litre-ecoboost-icin-silindir-deaktivasyon-dunyada-tek/

1.5 için

https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-ford-fiesta-st-tanitildi-200-ps-1-5l-3-silindir/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anlamış gibi yapmak istemiyorum. Şimdi bu iptal olan 1.piston kranka bağlı olduğu için üst ölü nokta ve alt ölü nokta arasında çalışmaya devam edecek fakat emme ve ekzos subapları kapandığı için güç üretmeyecek . Bu da hem yakıt tasarrufu hem de ekzos dan atılan partikülleri azaltacak.Yani ekzantirik mili iki kademeli mi olacak? Ayrıca Otosan'ın bu motorları tanıtma konusunda başarılı bir çalışma yapması şart. Eğer iyi tanıtırlarsa önceki 1.0 ecoboostun kaderini yaşamazlar. Eğitim şart diyorum:)(satış temsilcileri için tabi)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Anlamış gibi yapmak istemiyorum. Şimdi bu iptal olan 1.piston kranka bağlı olduğu için üst ölü nokta ve alt ölü nokta arasında çalışmaya devam edecek fakat emme ve ekzos subapları kapandığı için güç üretmeyecek . Bu da hem yakıt tasarrufu hem de ekzos dan atılan partikülleri azaltacak.Yani ekzantirik mili iki kademeli mi olacak? Ayrıca Otosan'ın bu motorları tanıtma konusunda başarılı bir çalışma yapması şart. Eğer iyi tanıtırlarsa önceki 1.0 ecoboostun kaderini yaşamazlar. Eğitim şart diyorum:)(satış temsilcileri için tabi)

TSI gibidir, Ford'un sunduğu bilgiler yazıdakiler kadar.

Egzoz ve emme subaplarına kumanda eden egzantirik milini 0 dereceli bir noktaya kaydırarak yapar ve aynı anda yakıt enjeksiyonunu ve buji ateşlemesini de keser.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

TSI gibidir, Ford'un sunduğu bilgiler yazıdakiler kadar.

Egzoz ve emme subaplarına kumanda eden egzantirik milini 0 dereceli bir noktaya kaydırarak yapar ve aynı anda yakıt enjeksiyonunu ve buji ateşlemesini de keser.

Biraz önce TSI ACT videosunu izledim. Aynen senin dediğin gibi egzantrik milini kaydırarak muyluların subaplarla ilişkisini keserek gerçekleştiriyor kapatma işini. Hareket kesilmiyor ama pistonlar güç üretmiyor.:yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 minutes ago, Kaan Yagizer said:

yok,yok ... Stang için sipariş bile geçtik. Eylül sonu - Ekim başından itibaren hatta 10speed'ler olacak.

Umarim tez zamanda olgunlasir ve hatta bizim segmentlere kadar iner bu zamazingo. Hem yakit ekonomisine hem performansa tutunur arabalar, fiti fiti ne guzel iste.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
6/20/2017 - 12:12 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

[Türkiye Bilgisi]

MK4 Focus tek benzinli motor ile gelecek -en azından ilk etapta tek- o da; 1.5 EcoBoost 3 silindir + Silindir Kapama. Beklenen güç değerleri ise 150 ps ve 200 ps.

Otomatik şanzıman fısıltısını aylar/yıllar önce aktarmıştım o da; 8 ileri tam otomatik. [Belgesiz bilgi]

Seri üretim tarih beklentileri ve daha fazlası geçmiş sayfalarda mevcuttur :) 

Ek bir bilgi daha, Focus'ta atmosferik makina hiç olmayacak. 1.5 EB ilk ürün olarak öne çıkacak, arkasından kuvvetle ihtimal 1.0 EB. [TR]

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.