Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Job.1 üretim tarihleri 4K ve 5K için 18 Mart 2018. Wagon ise Mayıs'a kadar. Aracın bayiilere inmesi Ağustos-Eylül ayı demektir. Bir ay içinde tanıtılacağını düşünüyorum. 

Not: Otomobil endüstrisinde "İş 1" terimi, montaj hattından çıkan yeni bir modelin ilk otomobilini belirtmek için kullanılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir yandan yapılan yorumları şaşkınlıkla takip ederken, bir yandan da canlı canlı görmeden, orasını burasını mıncıklamadan çok yorum yapmak istemiyor insan. Öte yandan C segmenti orta sınıf bir arabanın  yenisi gelecek, ne bekliyorsunuz ki? Ben daha çok motor-şanzıman ikilisini merak ediyorum. Nasıl bir performans ortaya çıkacak. Asıl hayal kırıklığını orada yaşamaktan korkuyorum. Yoksa dış görünüşü kişisel beğenilere ve göz zevkine göre çok beğenen de, yerden yere vuran da olacaktır illa ki.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ben daha çok motor-şanzıman ikilisini merak ediyorum. Nasıl bir performans ortaya çıkacak.

Motorlar belli, şanzıman da belli şu an itibarı ile sürpriz olmazsa her türlü daha yüksek performans çıkar ortaya.

Casus Çekimler konusunu şey etmeme adına buradan devam edilebilir, arabanın geliş tarihini de ortalama yazdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Motorlar belli, şanzıman da belli şu an itibarı ile sürpriz olmazsa her türlü daha yüksek performans çıkar ortaya.

Hızlanma anlamında daha iyi olabilir. Performanstan kastım sadece o değil ama. Yani tam otamatik bir şanzıman ve yüksek ps li bir motorun uyumu anlamında söylemiştim. O şanzıman o performansı törpüler mi? Yakıt tüketimi ne olur? Vs vs. Yani kombinasyonun tüm ritüellerini merakla bekliyorum.:D  En azından powersihfte göre daha az sorunlu olacağı kesin gibi.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Yani tam otamatik bir şanzıman ve yüksek ps li bir motorun uyumu anlamında söylemiştim. O şanzıman o performansı törpüler mi? Yakıt tüketimi ne olur?

İşte onun verilerini hem teknik yapısına bakarak hem de 10 ileride sunduğuna bakarak zaten gördük, Mustang konusunda yazdım ama kimse okumuyor :D  En azından kağıt üzerinde sırıtan detay yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İşte onun verilerini hem teknik yapısına bakarak hem de 10 ileride sunduğuna bakarak zaten gördük, Mustang konusunda yazdım ama kimse okumuyor :D  En azından kağıt üzerinde sırıtan detay yok.

10 ileri mi gelecek. Niye ben 8 ileri diye hatırlıyorum. Okumadığımı da itiraf etmiş oldum.:aman: 10 da çokmuş be :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/16/2018 - 01:36 tarihinde, Süleyman Ünal yazdı:

10 ileri mi gelecek. Niye ben 8 ileri diye hatırlıyorum. Okumadığımı da itiraf etmiş oldum.:aman: 10 da çokmuş be :kıhkıh:

Hayır 8. Hiçbir haber sitesi yazmadan foruma 8 ileri olacak demiştim o konuda haklısın lakin 8 ile 10 ileri birebir aynı yapıyı kullanıyor. 2019 Ranger başlığında da onu detaylandırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ford, 30 Ocak'a kadar focus kullanıcılarından varsa özel hikayenizi ( adrenalin dolu, şaşırtıcı veya eğlenceli vs.) bize yazın bunu kutlayalım diye garip garip şeyler istiyor. Yakındır kutlaması ve mk4 tanıtılması herhalde. #timetofocus

Meraklısına mail adresi bu, İngiliçce olursa daha iyi olur. [email protected]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ford, 30 Ocak'a kadar focus kullanıcılarından varsa özel hikayenizi ( adrenalin dolu, şaşırtıcı veya eğlenceli vs.) bize yazın bunu kutlayalım diye garip garip şeyler istiyor. Yakındır kutlaması ve mk4 tanıtılması herhalde. #timetofocus

Meraklısına mail adresi bu, İngiliçce olursa daha iyi olur. [email protected]

Bi gün dağın başındayız yardır yardır gidiyoruz, soğutma suyu kabı çatlamış, su kalmamış, motor yaktık. Ne macera dolu bir gündü... :zha:

• Beğen 1
  • Haha 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yazabilir misin, ne cevap gelecek :D 

Once upon a sunny day... Gerçekten başına gelen biri yazsın abi belki bi işine yarar. :P Belki başka şeyler de bulabiliriz. Garantiden nasıl ret yedim, cevabı beklerken içim pırpır ediyordu, asla unutamayacağım gibi gibi...

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/15/2018 - 11:38 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Job.1 üretim tarihleri 4K ve 5K için 18 Mart 2018. Wagon ise Mayıs'a kadar. Aracın bayiilere inmesi Ağustos-Eylül ayı demektir. Bir ay içinde tanıtılacağını düşünüyorum. 

Not: Otomobil endüstrisinde "İş 1" terimi, montaj hattından çıkan yeni bir modelin ilk otomobilini belirtmek için kullanılır.

BUNA EK VE SON GÜNCEL BİLGİ.

Focus MK4 lansmanı Nisan ayında tek başına yapılacak, Fiesta gibi. Mart başındaki Cenevre Fuarı pas geçiliyor. Fuarda Mca Edge ve Mca Ka+ tanıtılacak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.