Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Vergisiz fiyatı 79.999 olursa 141.598 TL, 80.000 TL olursa 151.040 TL olur

Motoru 1.599 olursa 150.000 TL,1.600 olursa 300.000 TL olur

NOT:Fiyatlar atmasyondur ama aşağı yukarı böyle:smiley2k:,bu küçük hesabı yapamayacak kadar yoruldum,yeni Türkiyenin vergi sistemi :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda yazmak anlamsız.

Fiyatları hükümetin koyduğu fahiş vergiler belirliyor. 

Yükselen döviz kurları ve enflasyon da bizim alım gücümüzü düşürüyor. 

Otosan donanım cambazlıkları ile fiyatları vergiden korumaya çalışacak.

Biz de paramız neye yeterse onu almaya uğraşacağız. 

Ancak umarım "bütün arabalar eşit pahalılandı, ama Focus en pahalısı oldu" demek durumunda kalmayız.

Büyük bir kesim için gün geçtikçe fakirleştiğini hissetmek pek hoş değil.

Eskiden üzerine 20-30.000 koyup arabayı yenilerdik. Şimdilerde bu 100.000'e çıktı. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sıfır araba almayı zaten geçtim. İkinci el düşük km li  yüksek model araç bakarken BMW ve Mercedes ilanlarına nasıl bakmıyorsam, artık C segmentine de bakamayacağız. Şu anda bile bu kriterlerde temiz bir 1.5 dizel  titanyum için alt sınır 100 bin TL oldu. Artık F4 de ne olur bilmiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gün geçtikçe daha mi kötüye gidiyoruz ?! evet malesef... Bu sıfır araclar bundan sonra nasıl satılacak alan olmayacak  çevremde ve kendimden biliyorum. 2 sene önce zar zor krediyle sıfır focus aldım. Alırken dolar 2.85 idi.Şimdi para yetistiremiyorum hic bir şeye zaten maaşlar dışında hemen her gün her şeye zam. Geleceğe dair içimde bir umutsuzluk var bilmiyorum... Iyi düşünmek istiyorum ama... Işte.. Cok sevdiğim arabami ekonomik.şartlar yüzünden satılığa çıkardım.:(

• Beğen 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında ülkemizde ki sıfır araç satışlarında hissedilir derecede düşüş olursa ötv gibi indirimler yaşanabilir diye düşünüyorum. Ama durum böyle devam ederse vay halimize, zaten bir araba sevdamız vardı ondan da soğur olduk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

İki fuar arasında ekstradan bir ürün tanıtım etkinliği pek cazip gelmedi, bekliyelim.

Hocam biraz ticari düşünün :) Bugün olursa diğer arabaların arasında kaybolur kapak olamazsın :) Ama kendin yaparsan her yerde aynı zamanda kapak olursun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.