Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

32 dakika önce, Erkan C yazdı:

Bu satış rakamlarını filo satışları çok etkiliyor. Ortalık Passat makam araçlarından geçilmiyor. Renault zaten malum her kurumda bol miktarda var. Resmi plakalı Ford göreniniz var mı? Ticarilerde iyi satıyor ama.

Var ,bol bol başbakanlık aracı mondeo 2.0 tdcı var.Focusunda filo satışı yüksek..Ford bu kafayla 8. 9. ‘luğa gerileyecek .Her sene geriliyor Dacia bile forda aynı satmış ,Otosan bu kafayla giderse 5 sene sonra ilk 10 ‘a bile giremez.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meraklısına, zamanında Hyundai Türkiye’nin başına bir abi gelir; “En çok ben satacağım der” fiyatları dip yapar. Yıl sonunda en çok satan olur ve patron abimiz kovulur :) Niye? Çünkü araba sattık ama kar yok. Firmalar toplam karına bakıyor o da Otosan da acınası durumda hiç değil yani üzülmesin kimse adamlar rahat. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

üzülmesin kimse adamlar rahat. 

Koç'tan Avis ve Budget'a, sağ cebimden sol cebime. 

Hiç bir firmanın rahatı çok sürmeyecek. 

7 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Çok satması en iyi olduğu anlamınamı geliyor? 

En azıdan belli kriterleri karşıladığı anlamına geliyor. Mesela Dacia parasına göre kullanışlı ve çok araba sunuyor.

4 saat önce, Göksel Yaman yazdı:

Daha iyi olması önemli değil, daha çok gördüğü önemlidir..

Genelleme yapmak yanlış, ülkemizde de daha seçici bir alıcı grubu oluştu. 

Sonuçta Ford sürüş dinamikleri ile mutlu eden, sağlam ve dayanıklı arabalar üretiyor. Ama özellikle Fiesta ve Focus pahalı. 

Az satıp çok kar ediyor olabilirler. Kendi bilecekleri iş. Ama beni hiç ilgilendirmiyor bu "iyilik" halleri.

Ben arabanın ulaşılabilir olması ile ilgileniyorum ve Ford'dan giderek uzaklaşmaktayım bu tutumları nedeniyle. 

Kimseye 140.000 TL'lik Focus'u tavsiye edemem.

Tabii bu da benim tutumum ve "problemim".

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi ama Ford 140.000 lira iken rakipleri de 120.000 lira değil yani. Sürekli Focus'un pahalı olmasından bahsediliyor. Yeni Focus geldiğinde en üst donanımda bir dizel otomatiğin 160.000'ler civarında olacağını hepimiz az çok kestirebiliyoruz ve görece pahalı buluyoruz. Bu fiyat 2016 Aralık ayında BMW 4.18i Grand Coupe'nin satış fiyatı ama o araç şu anda 250.000 lira civarında bir liste fiyatına sahip. Sadece Focus'un fiyatı artıyormuş gibi bakıyoruz olaya.

Focus 160.000 liraya satıldığı zaman Astra da Jetta da Golf de 150.000 liranın üzerinde olacak zaten. "Ben bu fiyata C sınıfı almam." diyenleri anlarım ama "Focus pahalı." demek biraz sert bir eleştiri gibi geliyor bana.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Focus 160.000 liraya satıldığı zaman Astra da Jetta da Golf de 150.000 liranın üzerinde olacak zaten. "Ben bu fiyata C sınıfı almam." diyenleri anlarım ama "Focus pahalı." demek biraz sert bir eleştiri gibi geliyor bana.

Varsayımsal konuşuyoruz ama şöyle ifade edeyim Focus'un Opel veya VW'deki emsallerinden pahalı olmasını hakli gösterecek bir yanı yok. Marka sayısını arttırmak olası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Beni aracın ne kadar sattığı değil aracın nasıl olduğu, isteklerimi karşılıyormu ona bakarım. Çok satması en iyi olduğu anlamınamı geliyor? 

Ben de sizin baktığınız kriterlere bakalım ,öyle olmasaydı herkes Renault ve Vw ‘ne binerdi...Bahsedilen konu Otosan’ın yanlış satış stratejisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim ne satmis, ticari de mi lidermis perakende de mi lidermis... cart curt hava civa bunlar! Teknolojinin neresinden tutmus, rakiplerinin donanim/motor kombinasyonlarina nasil cevap vermis yada nasil oncu olmus, buna gore fiyatlarini nasil konumlandirmis ona bakarim... ford beyaz sedan trendx focus ile lider olsa ne olur vw siyah passati ile lider olsa ne olur? Bize ne faydasi var? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba. Forumda yeniyim.

Bence yeni focus max. 155 000 ₺ geçmemeli. Şahsen ben o fiyata (160 bin ve üstü)  focus almam. (Umarım Otosan dikkate alır.) Gidip Temiz Bir passat alırım. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? 

Mustafa Islamcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Mustafa Islamcan yazdı:

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba. Forumda yeniyim.

Bence yeni focus max. 155 000 ₺ geçmemeli. Şahsen ben o fiyata (160 bin ve üstü)  focus almam. (Umarım Otosan dikkate alır.) Gidip Temiz Bir passat alırım. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? 

Vergisiz fiyatı 79.999 olursa 141.598 TL, 80.000 TL olursa 151.040 TL olur :) 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.