Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

4 hours ago, Yakup Çağatay said:

Yok yok değişiklikler çalışırken başlıyormuş tatili beklemeden. Hafifleme kesin olacak da ne kadar olacak? Hiç düzgün bilgi yok o konuda.

1200kg focus olsa, 1000kg fiesta olsa, şu şanzıman ve motor kombinlerini düzgün yapsalar, tadından yenmez. Tabi bize kolay, mühendisler düşünsün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.05.2017 - 02:48 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

1200kg focus olsa, 1000kg fiesta olsa, şu şanzıman ve motor kombinlerini düzgün yapsalar, tadından yenmez. Tabi bize kolay, mühendisler düşünsün.

1300kg'nun altındaki dizel otomatik sedan focus kabuldür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

1300kg'nun altındaki dizel otomatik sedan focus kabuldür.

Yeni Golf 1.321 kg

Yeni Astra 1.364 kg

Yeni Pug 308 1.200 kg

Mevcut Focus 1.364 kg

Tümü, sürücü dahil mevzuata göre. Bence Golf'ü yakalar daha aşağısı olmaz gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buradaki herkes arabayla ve özellikle Focus'la ilgili olduğu için birşey sormak istiyorum. 2014 Aralık'ta Focus 3 MCA almıştık. Henüz bayide bile araç yoktu. Görmeden aldık diyebilirim. Yalnız bazı sorunlar yaşamadık değil. Geri vitese bazen geçmeme sorunu var. Gırç diye ses geliyor. Servise sorduğumuzda ilk üretim araçlarda senkronize sorunu olabiliyor yanıtını almıştık. Ayrıca komşumuzun 2016 model Focus'una bindiğimde daha bütün geldi araç. Acaba yeni üretilen arabanın ilk partisinden almak her zaman sıkıntı mıdır? Focus 4'te de böyle sorunlar yaşar mıyız? Beklemekte fayda var mı yoksa gelir gelmez uygun fiyattan almak daha mı iyi olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Orkun S. yazdı:

Buradaki herkes arabayla ve özellikle Focus'la ilgili olduğu için birşey sormak istiyorum. 2014 Aralık'ta Focus 3 MCA almıştık. Henüz bayide bile araç yoktu. Görmeden aldık diyebilirim. Yalnız bazı sorunlar yaşamadık değil. Geri vitese bazen geçmeme sorunu var. Gırç diye ses geliyor. Servise sorduğumuzda ilk üretim araçlarda senkronize sorunu olabiliyor yanıtını almıştık. Ayrıca komşumuzun 2016 model Focus'una bindiğimde daha bütün geldi araç. Acaba yeni üretilen arabanın ilk partisinden almak her zaman sıkıntı mıdır? Focus 4'te de böyle sorunlar yaşar mıyız? Beklemekte fayda var mı yoksa gelir gelmez uygun fiyattan almak daha mı iyi olur?

Sallamış, geçiştirmiş o cevabı veren. MCA başlı başına yeni model değil zaten, tamamen olgun model eğer yeni bir motor veya şanzıman yoksa. Sizin aracınızda bir farklılık olmadı, sorun varsa şansınızadır, madem sorun vardı çözsün servis niye böyle saçma cevap vermişler.

Soruya gelecek olursak tamamen tercih meselesi, öyle yapmalı böyle yapmalı diyecek pek durum yok ikisinin de kendine göre avantajı var. İlgili başlık veya anketimiz olacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

[Türkiye Bilgisi]

MK4 Focus tek benzinli motor ile gelecek -en azından ilk etapta tek- o da; 1.5 EcoBoost 3 silindir + Silindir Kapama. Beklenen güç değerleri ise 150 ps ve 200 ps.

Otomatik şanzıman fısıltısını aylar/yıllar önce aktarmıştım o da; 8 ileri tam otomatik. [Belgesiz bilgi]

Seri üretim tarih beklentileri ve daha fazlası geçmiş sayfalarda mevcuttur :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 minutes ago, Süleyman Ünal said:

Aha bu motor ve şanzıman seçeneğini de beğenmeyen beri gelsin. Yok yok gelmesin arkasına bakmadan gitsin.:smiley2k: Eğer bu kombinasyon gelecekse çok da güzel pek de güzel olur.:yeah:

Cift kavrama gelmeyecekse soyle otede dursun, cin, hindistan, rusya vs gibi ulkelere satsinlar bu sanzimani bize gelmesin....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Cift kavrama gelmeyecekse soyle otede dursun, cin, hindistan, rusya vs gibi ulkelere satsinlar bu sanzimani bize gelmesin....

Yok yok bu yeni nesil en azından FORDun iddiasına göre çift kavrama ayarında hızlı vites değiştiren , çift kavrama ayarında ekonomik yeni nesil tork konvertörlülerden..ZF 8 ileri ayarında gibi düşün.. 

Normalde SUvler için 10 ileri ve otomobiller için 9 ileri ford gm ortak şanzıman vardı . İşte o 9 ilerinin 1 vitesini çıkararak maliyeti düşürecek, performansı artıracaklarmış. ekimde üretimi amerikada başlayacak bu şanzımanın. Avrupada Dingilterede üretilir diye tahmin ediyorum.

ilk 6 ay bu arabayı almamak lazım bana sorarsan orası ayrı :D  

http://www.autonews.com/article/20170522/OEM01/170519722/ford-to-build-an-8-speed-transmission-in-michigan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW nin geçişleri bile pws'nin hızında değil. Yani o kalitede bir şanzıman gelse bile pws tadını yine vermeyecektir bana göre. Kaldı ki ilk seriler bazı kusurları da beraberinde getirecektir. Oysaki 7 veya 8 ileri bir hale getirilip pws üzerinden devam edilse süper olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Klasik otomatiğe dönüş trendi giderek artıyor.

Yeni nesil tork konvertörlü şanzımanlar daha hızlı.

Daha dayanıklı oldukları zaten bilinen bir gerçek.

Yalnız 200 PS ve 8 ileri otomatik Focus gelmesi benim tüm fantazi sınırlarımı aşan bir gerçekötelik taşıyor. 

Eh hayırlısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.