Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

14 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Umarım görmeyiz :) 

Çift renk iç döşeme Focus’a yakıştıramıyorum.

Kararında olursa güzel oluyor bence. BMW gibi halı dahil bej olmasına gerek yok. Bir de rengin tonu önemli. Kalite hissi olması lazım. Bu konuda vw başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2/15/2018 - 12:46 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Güncel üretim, motor ve şanzıman bilgileri aşağıdaki gibidir. Hayırlı olsun :) 

Detay: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-uretim-donanim-motor-bilgileri/

1.5 EcoBoost ve 1.5 EcoBlue motorlar 8 ileri otomatik şanzıman sahip olacaklar, Haziran'da üretim başlıyor.

Bu konuya ekleme yapayım.

Titanium > Mevcut 2.0 TDCI 150 Ps 370 Nm --> Yeni 2.0 EcoBlue 150 ps 440 Nm

ST versiy > Mevcut 2.0 TDCI 185 Ps 400 Nm --> Yeni 2.0 EcoBlue 190/195 ps 470 Nm 

- Dizel otomatik ST versiyon, 0-100'ü 7 sn altına düşerse iyi iş çıkartır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu konuya ekleme yapayım.

Titanium > Mevcut 2.0 TDCI 150 Ps 370 Nm --> Yeni 2.0 EcoBlue 150 ps 440 Nm

ST versiy > Mevcut 2.0 TDCI 185 Ps 400 Nm --> Yeni 2.0 EcoBlue 190/195 ps 470 Nm 

- Dizel otomatik ST versiyon, 0-100'ü 7 sn altına düşerse iyi iş çıkartır. 

Bu iş giderek heyecan vermeye başlıyor. Vay ford vay diyorum. Arap atı gibi valla :D

--2 dakika sonra eklendi--
19.02.2018 - 19:48 tarihinde, Erhan Er. yazdı:

Açık renk döşemeli focus görebilecekmiyiz TR'de acaba.

IMG_4907.JPG

IMG_4908.JPG

Valla ben bu açık renkleri pek sevmiyorum. Ama abartılmamış truncu-siyah ya da kırmızı-siyah ince çizgiler sportiflik açısından çekici geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.0 lt hacimdeki en güçlü dizel vw'nin dört çekerlerinde kullandığı 4 silindir 240 hp 500 Nm gücündeki motoru. galiba..

2.0 lt Ecoblue 150 hp 440/470 Nm de focus için iyi değer.   Ama bu vergiyle o araç alınmaz

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
1/31/2018 - 13:29 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

BUNA EK VE SON GÜNCEL BİLGİ.

Focus MK4 lansmanı Nisan ayında tek başına yapılacak, Fiesta gibi. Mart başındaki Cenevre Fuarı pas geçiliyor. Fuarda Mca Edge ve Mca Ka+ tanıtılacak.

2/15/2018 - 12:46 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Güncel üretim, motor ve şanzıman bilgileri aşağıdaki gibidir. Hayırlı olsun :) 

Detay: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-uretim-donanim-motor-bilgileri/

1.5 EcoBoost ve 1.5 EcoBlue motorlar 8 ileri otomatik şanzıman sahip olacaklar, Haziran'da üretim başlıyor.

Bilgiler tekrar doğrulandı ilk tanıtım 10 Nisan'da yapılacak. Yol lansmanları Eylül'de başlıyor. Türkiye'ye varış bilgisi de daha önce linkte yazdığım gibi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuradaki dayı 6 Nisan'da bilgiler verilecek demiş, ama "ambargolu olacak" mı demek istemiş onu anlayamadım. Muhtemelen öyledir ama, Cuma günü Ford araba tanıtmaz. 

http://www.4troxoi.gr/blog/2018/03/tis-ford-kamomata

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.03.2018 - 15:34 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bilgiler tekrar doğrulandı ilk tanıtım 10 Nisan'da yapılacak. Yol lansmanları Eylül'de başlıyor. Türkiye'ye varış bilgisi de daha önce linkte yazdığım gibi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anladığım kadarıyla hem üst seviye led hem tor çekici aynı anda geliyor. Ayrıca arkadaki Focus logosu bagajı komle kaplıyor. Bir de daha önceki görsellere göre ciddi feyk yedik hissiyatı verdi bana. :)

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Anladığım kadarıyla hem üst seviye led hem tor çekici aynı anda geliyor. Ayrıca arkadaki Focus logosu bagajı komle kaplıyor. Bir de daha önceki görsellere göre ciddi feyk yedik hissiyatı verdi bana. 

Donanım başlığında yazdığım gibi, bu LED'ler üst seviye olan değil; bunlar da casus çekimde çıkmıştı hepsinin led'i farklı.  Şu an videoda görülenler spyshotlarla birebir aynı işte :D Focus yazısı yoktu sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.