Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'uma Araç Kamerası / Shark Anten / Drl Led / Atlet Kılıf

Önerilen Mesajlar

Focus MCA 2015 Style aracımda ufak tefek dokunuşlara başladım.

1. Shark antenimiz

20161219_143628.jpg

5LL5Ml.jpg

Gearbestten aldım. Ürün linki:http://www.gearbest.com/other-car-gadgets/pp_380200.html

Shark antenin çekim gücünde parazitlik azalma vs olmadı. Aksine daha da arttı gibi. Montajı basit, kolay. Arabaya da ayrı hava katıyor:))

2. A119 VİOFO GPS li Araç Kamerası

DBBZqm.jpg

1VV5bG.jpg

LZZr5b.jpg

QvvrpV.jpg

Kameramız da Gearbestten, tavsiye ederim.: http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_392248.html

Araç kamerası bence gerekli. Ayrıca 64 gb hafıza kartı da aldım.

Araç kamerasını sigorta kutusuna bağlattırmak istiyorum. Onun içinde fuse tap ve dönüştürücü alıcam. Şimdilik çakmaklıktan idare ediyoz:)

Araç kamerasını 85 dolara aldım. İndirim kuponları var biraz araştırınca bulursunuz. Sizce araç kamerasının yeri uygun mu? olmuş mu?

3.Koltuklar için ön arka takım olarak Atlet Kılıf aldık.Montajını kendim yaptım.

zaaXbB.jpg

Satın alma linki:https://tr.aliexpress.com/item/AutoShine-Summer-Style-Car-Seat-Cover-Universal-Fit-Car-Seat-Protector-Interior-Accessories-Automobile-Decoration-Car/32716404273.html

4. Ön sislerin yerine düşündüğüm DRL Gündüz Far (Sarı Beyaz Işıklı -B tipi) aldık ama daha takmaya nasip olmadı. Yeni geldi ürün bugün servise sordum takamayız dışarıdan alındığı için dediler:( 

kGGoqA.jpg

Satın alma linki:https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226

Yaklaşık 3 haftada geldi. 85 usd fiyatı vardı. Satıcıdan rica ettim 80 dolara aldım. Sağolsun indirim yaptı.:)

Taktırınca da fotolarını paylaşırım.

Şimdilik bu kadar..Araban var derdin var:)

------------------

Mesut Kibar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Emre Dikmen yazdı:

Başarılı çalışma emoji122.png? devamını bekliyoruz. Anteni takınca radyo frekansında bi değişme oldu mu? Olumsuz etkilenme, çekmeme vb.?

Hayır olmadı. Tam tersi gayet iyi daha da çekim gücü arttı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Furkan Sahin yazdı:

merhaba üstadım. Anten gayet şık duruyor. Ürünü nereden temin edebiliriz acaba ?

Yukarıda link verilmiş...

@Mesut Kibar eline sağlık, güle güle kullan.

Drl yi iyi bir elektrikçi kolayca takar, servise gerek yok. Koltuk atletlerine gerek olmadığını düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diğer kııflar gibi sök tak ile uğaşmamak adına iyi yapmışsınız bende atlet alıp geçtim, hem fiyatıda hatrı sayılır derecede uygun oluyor, ama üzerine hasır veya farklı bir şey alırsanız iyi olur zamanla tülenme/topaklanma yapıyor.

Bana göre kamera tercihiniz çok iyi olmuş, kutlarım, bende a118ckullanıyorum,, gerçi a119 da dolar kuru biraz can yakmıştır :)

Anteniniz hayırlı olsun, bu antenlerin sorunu çekimden çok bir yıla kadar rengisolması, benim kısa anteninde rengi attı arkadaşın yüzgeç anteninde, şimdiden boya bakmaya başlayın bence :) 

Sigorta ile uğraşmamak adına arkada ikinci bir çakmaklık çıkışı varsa  bi uzatma ile kendiniz halledenilirsiniz, google çakmaklık uzatma yazın yeterli

Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk etaplarda yapılması gerekenler bence... aynı işlemlerin ayni ürünlerle hepsini bende yaptım drl sis hariç. Sadece kamera gearbestten diğerleri tr den aldım, bir tek kamera montajı kaldı. Burada kar ve çok soğuk (eksi 21 derece) olduğundan dolayı, güzel günlerde kullanın.

Alper Ş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yukarıda link verilmiş...

@Mesut Kibar eline sağlık, güle güle kullan.

Drl yi iyi bir elektrikçi kolayca takar, servise gerek yok. Koltuk atletlerine gerek olmadığını düşünüyorum.

Evet artik iyi bir elektrikçi bulmam lazim;) koltuk kiliflarinin pratik olmasindan ve küçük çocuğum oldugundan dolayi gecici olarak tercih ettim.

Çok sagolasin teşekkür ederim.

--16 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Çağatay Özsoy yazdı:

Diğer kııflar gibi sök tak ile uğaşmamak adına iyi yapmışsınız bende atlet alıp geçtim, hem fiyatıda hatrı sayılır derecede uygun oluyor, ama üzerine hasır veya farklı bir şey alırsanız iyi olur zamanla tülenme/topaklanma yapıyor.

Bana göre kamera tercihiniz çok iyi olmuş, kutlarım, bende a118ckullanıyorum,, gerçi a119 da dolar kuru biraz can yakmıştır :)

Anteniniz hayırlı olsun, bu antenlerin sorunu çekimden çok bir yıla kadar rengisolması, benim kısa anteninde rengi attı arkadaşın yüzgeç anteninde, şimdiden boya bakmaya başlayın bence :) 

Sigorta ile uğraşmamak adına arkada ikinci bir çakmaklık çıkışı varsa  bi uzatma ile kendiniz halledenilirsiniz, google çakmaklık uzatma yazın yeterli

Hocam fotoda cikmamis ama atlet kiliflarin üstünde el dokuma minderler var onlari daha önceden beri kullaniyorum.

Arac kamerasi bence mutlaka olmali ve A119 gps li model cok iyi. Özellikleri olsun. Kolayca gizlenebiliyo.Gündüz, gece cekimi cok iyi.Almadan önce cok arastirdim ve en iyi kameralardan biridir. Ben aldigimda 85 usd idi. Su an 99 usd galiba. Indirim koduyla takipte kalinarak firsatlar oluyor almak isteyenler alabilir.

Kamerayi kablo karmasikligi olmasin ve surekli sök tak yapmamak icin sigortaya baglatmayi düşündüm hazir led drl icin eletrikciye gittigimde onu da yaptirabilirim. Harici cakmaklik aldim onun için.sigortaya baglatmak icin.

Kameranin yeri daha fazla yukari olmuyacak gibi ortadaki uzun siyah bölüm kamera acisina giriyor yoksa en iyi yer olarak orayi sectim.

Shark antenin boya akittigini duymadim olmadi iyice zimparalatip boyama yaptirilabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Emre Dikmen yazdı:

Gearbest sitesini daha önce hiç duymamıştım. Anten için sipariş versem kaç günde ulaşıyor? emoji848.png

Güvenli bir alışveriş sitesidir... Gearbestten nasil alisveris yapilir? Google da aratirsaniz kolayca alisveris yapabilirsiniz. Yaklaşık 3 haftada geliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Anteniniz hayırlı olsun, bu antenlerin sorunu çekimden çok bir yıla kadar rengi solması, benim kısa anteninde rengi attı arkadaşın yüzgeç anteninde, şimdiden boya bakmaya başlayın bence :) 

Keşke montajı yapmadan önce güzelce zımparalayıp oto boyasıyla boyasaydınız. 2 yıldır hiç sorun yaşamadım ben.

9 saat önce, Çağatay Özsoy yazdı:

@Mesut Kibar Sigorta kutusundan elektrik aldığında sürekli enerji gelecek. Cihazda hareket algılayıcı sensörler varsa gerektiğinde çalışacaktır. Ama ben açıkcası güvenmem sensörlerine.Sonuçta aküyü kucaklamak var. Kamera kablosunu en güzeli çakmak enerjisinden almak. Birçoğumuz böyle yaptık. Çünkü aracı stop ettiğimizden sonra 15 dk geçince araç elektriği kesiyor.Kamera kablosunu ayna arkasındaki sensör kutusundan geçirecek şekilde ayarla bence. Ben öyle yaptım 1cm bile kablo yok görünürde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Keşke montajı yapmadan önce güzelce zımparalayıp oto boyasıyla boyasaydınız. 2 yıldır hiç sorun yaşamadım ben.

@Mesut Kibar Sigorta kutusundan elektrik aldığında sürekli enerji gelecek. Cihazda hareket algılayıcı sensörler varsa gerektiğinde çalışacaktır. Ama ben açıkcası güvenmem sensörlerine.Sonuçta aküyü kucaklamak var. Kamera kablosunu en güzeli çakmak enerjisinden almak. Birçoğumuz böyle yaptık. Çünkü aracı stop ettiğimizden sonra 15 dk geçince araç elektriği kesiyor.Kamera kablosunu ayna arkasındaki sensör kutusundan geçirecek şekilde ayarla bence. Ben öyle yaptım 1cm bile kablo yok görünürde.

@Doğan Kurban abicim anteni söküp takariz tekrar demi öyle yapilabiliyorsa boyatabilirim. Olmazsa bir tane daha aliriz.;)

Kameranin kablosunu dedigin gibi sensör ün ordan tavan kismi kenarindan yan kapinin lastiginden gecirip torpidonun ordan mi cakmakliga cekeyim. Bende simdilik gelişi guzel oyle yaptim tam olarak montaj yaptim sayilmaz. Sigortya baglatsam bile kontak acildiginda enerji gelen yere baglatirim yoksa akü sorun olacak. Cakmaklik icin en iyi kablo gizleme nasil yapayim sizce vitesin oldugu yerde kablo gözüküyor hosuma gitmiyor bu durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mesut Kibar yazdı:

@Doğan Kurban abicim anteni söküp takariz tekrar demi öyle yapilabiliyorsa boyatabilirim. Olmazsa bir tane daha aliriz.;)

Kameranin kablosunu dedigin gibi sensör ün ordan tavan kismi kenarindan yan kapinin lastiginden gecirip torpidonun ordan mi cakmakliga cekeyim. Bende simdilik gelişi guzel oyle yaptim tam olarak montaj yaptim sayilmaz. Sigortya baglatsam bile kontak acildiginda enerji gelen yere baglatirim yoksa akü sorun olacak. Cakmaklik icin en iyi kablo gizleme nasil yapayim sizce vitesin oldugu yerde kablo gözüküyor hosuma gitmiyor bu durum.

Anten çıkar sorun yok onda. Ama altta kalan boyayı tamamen kazıman lazım. Oto boyası atınca daha güzel tutar. Sigorta kutusundan kontaktan aldıracaksan tavandan --> sağ kapı direğine-->torpidonun üstünden>Sigorta kutusuna tesisatı çekebilirsin.Torpidonun üstünde yeteri kadar boşlukda var. İyi bir elektrikçi halleder sorun olmaz. Kameranın kablosu çakmaklık girişli ize senin yerinde olsam çakmaklık yuvası alır torpidonun üzerinde bağlantısını yapar gizlerdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mesut Kibar yazdı:

Anteni bence söküp takma,bende boyamadan taktım çok fazla bir fark yapmıyor,çok az ton farkı oluyor oda rahatsız etmiyor beni.Kamera içinde yolcu tarafında ki sigorta kutusunda çakmaklık sigortasının bir ayağına elektrikçi takabilir.böylelikle ortalıkta hiç kablo olmaz çakmaklığı da rahat kullanırsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.