Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'uma Araç Kamerası / Shark Anten / Drl Led / Atlet Kılıf

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Serkan Gülhan yazdı:

HGS etiketi yapıştırdığınız yerden dolayı okumama gibi sıkıntıyla karşılaştınız mı?

Kesinlikle bir sıkıntı olmuyor.İzmir'de olduğum için sık sık otoyol kullanıyorum.Şimdiye kadar bir sefer bile okumamazlık yapmadı.İçiniz rahat olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün A119  "fuse tap" denilen  sigorta çoklayıcı ile çakmaklık sigortasından tesisat çektim ( adaptör ile ). Denedim 20 dak. sonra kamera kapattı. Uzaktan kumanda ile aracı acınca çalışmaya başlıyor. Tek sıkıntım araçı ilk çalıştırırken kamera kapanıp açılıyor. Bunu önlemem mümkünmü?

fotoları yakında paylaşırım.

kullandığım adaptör ve fuse tap fotoları ekte

HTB1YTNtLFXXXXXLaXXXq6xXFXXXE.jpg

x5_455591618wp0.jpg

Serkan Gülhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Serkan Gülhan yazdı:

Tek sıkıntım araçı ilk çalıştırırken kamera kapanıp açılıyor. Bunu önlemem mümkünmü?

marş sırasında gereksiz elektrik tüketimini keserek tüm gücü marşa verme amacıyla yapıyor. uygun başka sigortaları denemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Serkan Gülhan yazdı:

Bugün A119  "fuse tap" denilen  sigorta çoklayıcı ile çakmaklık sigortasından tesisat çektim ( adaptör ile ). Denedim 20 dak. sonra kamera kapattı. Uzaktan kumanda ile aracı acınca çalışmaya başlıyor. Tek sıkıntım araçı ilk çalıştırırken kamera kapanıp açılıyor. Bunu önlemem mümkünmü?

fotoları yakında paylaşırım.

kullandığım adaptör ve fuse tap fotoları ekte

HTB1YTNtLFXXXXXLaXXXq6xXFXXXE.jpg

x5_455591618wp0.jpg

Bende de araç kamerası var A118c çakmaklıktan çektik. Dediklerinizin hepsi aynı sadece aracı çalıştırırken kamera elektiriğini kesmiyor. Ona çok dikkat ettim. Başka yere bağlamayın araç kendini 20 dakika dediğiniz uyku moduna almıyor akü bitiyor. Bende bitti :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Teoman S. yazdı:

Dediklerinizin hepsi aynı sadece aracı çalıştırırken kamera elektiriğini kesmiyor. 

Araçınız dizel mi benzinli mi? Bu elektrik kesme dizele has bir özellik olabilir mi? Dizellerde marş yaparken kuvvetli çevirme ihtiyacıyla alakalı.

Başka neden aklınıza geliyor mu ?

Ayrıca bugün fark ettiğim durum; kumandayla arabayı açtığımda kamera çalışmaya başlıyor. Ben çakmaklık sigortasına bağladım ama yine de çalışıyor. Anlamadım.

Araç kamerası için en güvenli ve kullanışlı bağlantı yeri neresidir? Tecrübeli arkadaşlardan cevap almak istiyorum lütfen. Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumda kamera bağlatanların çok büyük bir kısmı çakmaklıktan çekti elektiriği. Nedeni ise dediğimiz gibi aracın uyku moduna geçmesi. Anahtarla açılınca açılması çok normal çünkü aracı uyku modundan çıkaran ilk hamle / elektirik kapıları açak oda tüm elektiriki sistemi devreye aldığı için kameranın çalışması normal. Aracım benzinli, buna göre fark olabilir mi bilemem.?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar 

kameranın,, aracı kumandayla açarken, kapatırken, kontağı açarken gibi birçok işlemde tekrar başlaması bu cihaza ileriye dönük sıkıntı verir diye düşünüyorum. bu nedenle çakmaklık sigortası yerine bana önerebileceğiniz başka bir sigorta var mı? (aracın o aksamında da arıza verdirmeyecek bir sigorta olursa sevinirim)

10-15 dak sonra kapanması sıkıntı değil. marş ile başlasın, stop edince dursun bana yeter.

sinyale bağlayacaktım torpidonun oradaki sigortalarda bulamadım sinyal sigortasını.

sigorta listesini ekte veriyorum

20170722_114212.jpg

20170722_114232.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
22.07.2017 - 12:31 tarihinde, Serkan Gülhan yazdı:

20170722_114212.jpg

arkadaşlar çakmaklıktan ayırmayı kafaya koydum gibi. kumandayla açınca, kapıları açınca, kapatınca, vb ( ön kapıyı kapatıp arka kapı açılınca bile ) cihaz kapanıp açılıyor. ( araca her müdahalemde cihaz kapanıp açılıyor. Araç yıkarken kabloyu çekmek zorunda kalıyorum ve bu da sokette uzun vade de gevşemeye sebep olabilir )

fotodaki 78 numaralı ( kontak anaktarı veya çalıştırma düğmesi ) sigortaya bağlamayı düşünüyorum. görüşlerinizi alabilirmiyim.

araba çalışınca açık dursun; kontağı kapatınca kapansın benim için yeterli.

bu sigortaya fuse tap ile bağlayağım. arabaya veya cihaza zarar söz konusu olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
08.12.2017 - 16:11 tarihinde, Gökhan ADIGÜZEL yazdı:

Mesut bey, kamerayı sensör plastiğinin üzerine yapıştırmayı düşündünüz mü? Zaten yarıya kadar sensör kutusu geliyor neredeyse.

A119 viofo GPS araç kameramı hocam sensörün hemen önüne yapıştırdım çok güzel oldu. Kablosunu sensörün içinden üst tavandan yolcu tarafının oradan kapı lastiğinin içinden sigortaya fuse tap aparatı ve harici çakmalık yuvası kullanarak bağlattırdım süper oldu. Ortada ne kablo var ne görüntü kirliliği.

--2 dakika sonra eklendi--

Sinyalli model Gündüz DRL yi Nihayet montaj yaptırdım. Çok güzel şiddetle tavsiye ederim.

20171210_144021.jpg

20171210_143911.jpg

--22 dakika sonra eklendi--

Arkadaşlar gündüz drl montajı için farları sökmüşken aliexperss ten siparişi mi verdiğim osramın h7 kısa farlarını taktım. Tavsiye ederim. Arıza yakmıyor ve halojen olduğu için muayeneden sıkıntısız geçer.

OSRAM H7 64210NBL GECE KESICI LAZER 12 V 55 W 4300 K 2017 Yeni Nesil Parlak Halojen Otomotiv Araba ampuller
http://s.aliexpress.com/VFnQbeMB
(from AliExpress Android)

Mesut Kibar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön konsola örtü aldım çokta güzel oldu.Cuk diye oturdu. Tozdan ve güneş yanığından korur düşüncesiyle aldım. 16 usd .

Ford Focus MK3 2012 2013 2014 2015 2016 Için JEAZEA LHD Dashboard Halı Kapak Pad DashMat Mat Güneş Gölge Dash Kurulu Halı
http://s.aliexpress.com/3ueuI7NJ
(from AliExpress Android)

20171211_151153_HDR.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hareket halinde kullanılmayacak sanırım, airbag?

Evet airbag i etkileyecek hareket halindeyken galiba. Hafif ve cırtcırtlı küçük yapışkanlı olarak duruyor olsa da açılmasını engeller mi  Yakup bey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Engellemese dahi hız kaybedecek.

Anladım sanırım öyle ama ne olur ne olmaz kafada soru işareti kalıyor.Ama ürün tek parça değil zaten airbag için sanırım parçalı yapmışlar özellikle airbag a denk gelen yer zayıflatılmış dikiş var orada ayrıca.Airbag in olduğu yeri kestirebilirim ya da kullanmam. Sizin öneriniz nedir?

Ürün bedavaya geldi zaten? dikiş hatası vardı üründe tartışma açtım aliexperssten para iadesi istedim. Para iadesi yaptılar.?

Zayıflatılmış dikiş var resimdeki gibi sorun olmaz herhalde.

20171202_143904.jpg

Mesut Kibar tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.