Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

H7 Led çevrim Kitleri Hakkında Bilgi Veya Tecrübesi Olan Var Mı ?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Not: forumda aradım bulamadım konu açıyorum. Konusu varsa bunu oraya taşıyalım lütfen.

Malumunuz focusun H7 kısa halojen farlarının aydınlatmasından memnun değilim. %130 ışık veren H7 ampul almama rağmen hala aydınlatmayı "yeterli" bile bulmuyorum. 

Nette aranırken H7 LED çevrim kitlerine denk geldim. 

Bunların yeni nesillerinde 55 W ampul var, chip içinde ve de fanları var ısıyı ekarte etmek için. H7 halojeni çıkarıp bunu takıyorsun.  Arıza ışığı taktırmıyor. Nette verilen örneklerde çok başarılı gibi görünüyor.   %300 ışık artışından bahsediliyor. 

Fiyatları da makul. Neredeyse %130 ampul fiyatlarında .

Mesela şu 

https://www.aliexpress.com/item/Auxmart-H4-H7-H11-H13-9005-HB3-9006-HB4-COB-LED-Car-Headlight-Kit-Bulb-Single/32704333289.html?spm=2114.13010208.99999999.264.XsS1Ib

HTB1WlyVKVXXXXbLXXXXq6xXFXXXO.jpg?size=9

Şu videoda uygulaması gösteriliyor (videodaki başka marka ) 

Bunlar hakkında tecrübesi olan , kullanan var mı ? 

Focusa olur değil mi ? Yer darlığı falan sorun olmaz. 

Bunlar yasal değil sanırım. Karşıdan geleni kör eder mi ? 

Muayeneden geçer mi ? 

Ben bunu sipariş edeyim mi kendime yılbaşı hediyesi :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bildiğim kadarıyla standart dışı ampullerin sorunu ampulun ışık kaynağı ile reflektörün tutmaması. Yani fotoğrafta görünen sarı kısım halojen ampulteki telden çok çok büyük bu yüzden reflektörün olmaması gereken yerlerine de ışık gönderip "dağı taşı aydınlatıyor"

özetle tecrübem yok ama bence karşıdan geleni kör eder muayeneden de geçmez. Halojen ampul için belirlenen standartları taşımıyorsa bence uzak durun, taşıyorsa denenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Ben Cumadan beri H7 LED kullanıyorum, sabah karanlıkta akşam karanlıkta şimdiye kadar sellektör yemedim.

benim gözlemim insanlarda bir bıkma durumuda var, yani selektör yapsam da bir şey değişmeyecek diye uğraşmıyor. En azından ben öyle yapıyorum. Bagaja yük atınca xenonlar havaya kalkıp rahatsız ediyor, bir kaç sene önce o şekilde baya selektör yemiştim, geçenlerde aynı şeyi yapmak durumunda kaldım ne flaşör açan oldu ne selektör yapan.

Yani selektör yemiyorum demek rahatsız etmiyor demek değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

benim gözlemim insanlarda bir bıkma durumuda var, yani selektör yapsam da bir şey değişmeyecek diye uğraşmıyor. En azından ben öyle yapıyorum. Bagaja yük atınca xenonlar havaya kalkıp rahatsız ediyor, bir kaç sene önce o şekilde baya selektör yemiştim, geçenlerde aynı şeyi yapmak durumunda kaldım ne flaşör açan oldu ne selektör yapan.

Yani selektör yemiyorum demek rahatsız etmiyor demek değil.

Haklısın valla, Far ayarını çok iyi yaptırmaya çalıştım, bagajı geçmiyor, biraz dağıtıyor ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Haklısın valla, Far ayarını çok iyi yaptırmaya çalıştım, bagajı geçmiyor, biraz dağıtıyor ama.

sorun ışığın miktarı değil zaten, yani ışık yoğunlukla/çoğunlukla normalde düşmesi gereken yere düşse bile kaçaklar rahatsız ediyor özellikle karşıdan geleni. Gündüz farlarını düşün mesela kayda değer bi aydınlatma yapmaz ama adamın gözünü deler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Bende bixenon mercekli far var. Artık selektör yapmaya hiç uğraşmıyorum. Direk uzunları açıp devam ediyorum. Farlarına çakma xenon takanlara alıştık derken bir de sislerine takma modası çıktı. Ne desek boş.

Ben acaba hangi modele giriyorum?

Kısalarda H7 led var, uzunlarda sislerde klasik sarı.

''Parasına buna yetmiş'' modelimi oluyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben acaba hangi modele giriyorum?

Kısalarda H7 led var, uzunlarda sislerde klasik sarı.

''Parasına buna yetmiş'' modelimi oluyorum

Valla bende zamanında farlara xenon taktım. Sonra karşıdan gelenlerin sürekli selektör yapmasından utandım. Eve dönünce hemen söktürdüm. Cidden çok rahatsız ediyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Ben Cumadan beri H7 LED kullanıyorum, sabah karanlıkta akşam karanlıkta şimdiye kadar sellektör yemedim.

Hımm.. Uygulamada sorun yok o zaman. Bir iki karanlıkta resim alsak hatta varsa halojenli rsimleriniz karşılaştırsak falan. 

Bir de sizdeki hangi ürün. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Hımm.. Uygulamada sorun yok o zaman. Bir iki karanlıkta resim alsak hatta varsa halojenli rsimleriniz karşılaştırsak falan. 

Bir de sizdeki hangi ürün. 

Valla resim çekmeyi her işlemde olduğu gibi eski farlarda da unuttum, Ama, orj ampüllerin hiç aydınlatması yokmuş resmen. Karanlıkta LED'ler ile çekerim. 

https://www.aliexpress.com/item-img/CRETSIZ-NAKLIYE-DI-VE-R4-40-W-4800LM-AUTO-CAR-LED-AMPUL-LAMBA-H1-H3/32679019890.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.