Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Egr iptal Edilirse Partikül Filtresi Kurum Bağlar Mı?

Gökhan Özdemir

Soru

Günaydın herkese 

Dün mk3 tdci aracıma periyodik bakım yaptırdım. Forumda egr iptali ile ilgili yazılar okumuştum. Bugün bulamadığım için buraya yazdım.?

Ustama sordum egr iptalini 

İptal edilirse partikül filtresi busefer kurum bağlar dedi. Banada mantıklı geldi.

Sizcede doğrumudur? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
13 saat önce, Gökhan Özdemir yazdı:

Günaydın herkese 

Dün mk3 tdci aracıma periyodik bakım yaptırdım. Forumda egr iptali ile ilgili yazılar okumuştum. Bugün bulamadığım için buraya yazdım.?

Ustama sordum egr iptalini 

İptal edilirse partikül filtresi busefer kurum bağlar dedi. Banada mantıklı geldi.

Sizcede doğrumudur? 

Yokmu cevap veren ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Gökhan Özdemir yazdı:

Yokmu cevap veren ?

Ya aslında usta cevap vermiş sana. EGR iptalinde eğerki halen DPF varsa arabada ömrü daha hızlı tükenir. Ayrıca hem yazılımsal hemde donanım olarak körlemek gerek EGR yi. Ayrıca yakıt artacaktır. Ya temizletmeli ya da daha temizi yenisiyle değiştirilmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

EGR sistemi eksoz gazının bir miktarını alıp temiz hava ile silindire gönderen sistemdir, böylece eksoz emisyonu ve silindir içindeki yanma sıcaklığı azalır. Bildiğiniz gibi özellikle dizel araları çevreyeve insan sağlığına daha fazla zarar vermekte (Nitrik oksit gibi gazlar) bu sistem ile tehlikeli olan bu gazlar azaltılmaktadır. İptal ederseniz aracınızda gözle görünüp görünmeyeceğini bilemediğim bir performans artışı olabilir,aynı oranda bir miktar yakıt artışı olabilir, silindirde ki yanma sıcaklığı artacağı için hemen olmaz ama sanırım 10 binlerce km sonra (belki 50 belki 100 bin den sonra,, böyle şeyler hemen ortaya çıkmaz, çıksa da güzel memleketimde ki hiç bir usta egr nedeniyle olduğunu anlamaz) motor ömründe azalma olabilir. Ben şahsen çevre ve insan sağlığı açısından iptal edilmemesinden yanayım, bi çok kamyoncu 10 numara yağ yakıyor biliyorum, dünyayı bende kurtaramam ama yinede elimden geleni yaparım, seçim sizin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.