Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

4 Derecenin Altında Klimanın Devreye Girmemesi

Enes Andıç

Soru

dijital klimalı araçlarda 4 derecenin altında klima devreye girmiyor, fakat arabaya binince 3-4 kişi camlar buğu yapıyor dışarıdan aldığın havayı üfletmek çok uzun sürede açıyor buğuyu bu özelliği iptal edebiliremiyiz acaba klima her türlü devreye girmeye izin verecek şekilde daha önce yapan varmı?

Enes Andıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Enes Andıç yazdı:

daha önce yapan varmı?

Varsa da fizik kanunlarını yeniden yazmış demektir.

Basitçe yazmak gerekirse sıfır derece ve altında gaz basıncı düştüğünden kompresör evoporatöre gaz gönderemeyeceğinden sistem çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Enes Andıç yazdı:

eski arabamda 1-2 derecelerde açardım klimayı buğuyu alırdı ama ne bilim zararlı demekki

Şu ankinde de ac ye bastığınızda çok hızlı buğu çözer. Hele Max buğu çözme butonuna basınca saniyeler alıyor koca cam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Şu ankinde de ac ye bastığınızda çok hızlı buğu çözer. Hele Max buğu çözme butonuna basınca saniyeler alıyor koca cam.

şuan AC bassamda klima motoru girmiyorki devreye 4 derece altında havalarda, max tuşu motor biraz ısınınca tamamda ilk startta oda hiç etkilemiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.12.2016 - 11:57 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Varsa da fizik kanunlarını yeniden yazmış demektir.

Basitçe yazmak gerekirse sıfır derece ve altında gaz basıncı düştüğünden kompresör evoporatöre gaz gönderemeyeceğinden sistem çalışmaz.

Ev tipi klimalar koca motorlarıyla 0'ın altına dayanamazken araçlar için normal sayılır. Cem Hocam durumu izah etmiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Osman Türkol yazdı:

bende tam sıcak-cam-4.kademede buz çözme işi yapıyor hemde klima çalışarak.sizin gaz azalmış olmasın

1. Klima ısıtmaz, ısıtmayı eğer ısındı ise motor soğutma suyu yapar.

2. Klima kompresörü kışın nemi azaltmak için devreye girer. O da dış ısı 4 derece ve üstünde ise.

kli4.JPG

Sanırım kalorifer, fan, klima kavramları birbirine karışıyor.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Evet öyle oluyor. Ben kışın AC tuşu kapalı konumda kalorifer kullanıyorum. Zira o da motor soğutma suyu ısınmadan sıcak üflemez. Jet konumuna alsak bile cam buğusunu hemen almıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Cem Boneval yazdı:

1. Klima ısıtmaz, ısıtmayı eğer ısındı ise motor soğutma suyu yapar.

2. Klima kompresörü kışın nemi azaltmak için devreye girer. O da dış ısı 4 derece ve üstünde ise.

kli4.JPG

Cem abi ben kısadan yazayım dedim de olmadı,Ben sıcak soğuk düğmesini tam sağa çeviriyorum.Sonra 4.kademede fan üfleme sonra cam konumuna getirince klima direk çalışıyor.ve 15-20 sn sonra ılık üfleme sonra cam daki buz çözülmeye başlıyor. Dış ortam derecesi fark etmiyor ben bunları yapınca klime otomatik devreye giriyor. yanlış mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.