Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kiracı çıkmıyor

Önerilen Mesajlar

15 dakika önce, Osman Akan yazdı:

merhabalar!

konuyu tekrar canlandırmış olacağım;

bazen kira kontratı da yapsak,senet de alsak,avukata versek de işe yaramıyor,ama bu durum istisnai durumlarda karşımıza çıkar.öyle kiracılar varki;suç makinası,mafya&tetikçi vb. bunların üzerinde mal varlığı yok,evli dahi olsa .Benim başıma gelen olay;emlakçı, tüm prosedürleri yerine getirerek evi kiraya verdik.ilk 2 ay kirayı aldık sonra haftaya,haftaya diye diye 6 ay geçti,en sonunda emlakçıya birkaç kişiyi göndermiş,emlakçı beni çağırdı,hocam bunlar ile ben baş edemiyeceğim,bence sen de uğraşma diye nasihatte bulundu,bu durumda o kiracı bizim evde ömür boyu bedavaya duracak.

peki bu işi nasıl çözebilirim dedim,

bana emlakçı ismi verdi ,ancak o çözer dedi.

gittim,derdimi anlattım,kolay hal ederiz deyince rahatladım,önce kendisini tanıttı,birkaç kişiyi yaralamaktan,dövmekten 5 yıl içeride yatmış,adresi istedi,masrafını söyledi,kabul ettim.

ben sana dönerim dedi,bende beklemeye başladım.

ama bizim kiracıda az değilmiş,mafya tetikçisi imiş,ama 2 yıl yatmış o günlerde de hapiste ama çıkmasına 15 gün vardı,neyse çıkması beklendi,çıktı,hocam eve gidip görüştük,hocam hapisten daha yeni çıktım,bir işe girmem gerek ondan sonra kira borçlarını taksitler halinde öderim dedi,biz önce evden çık kirayı sonra düşünürüz dedik,bana 2 gün müsade edin ev bulayım dedi,2 hafta geçti hareket yok,bizim emlakçı belediyeden suyu kestirdi,aydemden elektiriği kestirdi 2 gün sonra gece  boşalttılar.kapıcı görmüş.sonra Avukat geldi,zabıt tuttu,ancak ondan sonra ev tekrar bizim oldu,bakın bana ne kadar uğraştırdı?bundan 4 sene öncekinin parasıyla tahminen 12-13000 tl zararı oldu.

bu nedenle artık yeni aldığım yazlığı kiraya vermedim,bizim kullandığımız 1 ay 11 ay boş duruyor.

bu nedenle evi kiraya verirken iki kere düşünmek gerek. 

büyük geçmiş olsun hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Osman Akan yazdı:

merhabalar!

konuyu tekrar canlandırmış olacağım;

bazen kira kontratı da yapsak,senet de alsak,avukata versek de işe yaramıyor,ama bu durum istisnai durumlarda karşımıza çıkar.öyle kiracılar varki;suç makinası,mafya&tetikçi vb. bunların üzerinde mal varlığı yok,evli dahi olsa .Benim başıma gelen olay;emlakçı, tüm prosedürleri yerine getirerek evi kiraya verdik.ilk 2 ay kirayı aldık sonra haftaya,haftaya diye diye 6 ay geçti,en sonunda emlakçıya birkaç kişiyi göndermiş,emlakçı beni çağırdı,hocam bunlar ile ben baş edemiyeceğim,bence sen de uğraşma diye nasihatte bulundu,bu durumda o kiracı bizim evde ömür boyu bedavaya duracak.

peki bu işi nasıl çözebilirim dedim,

bana emlakçı ismi verdi ,ancak o çözer dedi.

gittim,derdimi anlattım,kolay hal ederiz deyince rahatladım,önce kendisini tanıttı,birkaç kişiyi yaralamaktan,dövmekten 5 yıl içeride yatmış,adresi istedi,masrafını söyledi,kabul ettim.

ben sana dönerim dedi,bende beklemeye başladım.

ama bizim kiracıda az değilmiş,mafya tetikçisi imiş,ama 2 yıl yatmış o günlerde de hapiste ama çıkmasına 15 gün vardı,neyse çıkması beklendi,çıktı,hocam eve gidip görüştük,hocam hapisten daha yeni çıktım,bir işe girmem gerek ondan sonra kira borçlarını taksitler halinde öderim dedi,biz önce evden çık kirayı sonra düşünürüz dedik,bana 2 gün müsade edin ev bulayım dedi,2 hafta geçti hareket yok,bizim emlakçı belediyeden suyu kestirdi,aydemden elektiriği kestirdi 2 gün sonra gece  boşalttılar.kapıcı görmüş.sonra Avukat geldi,zabıt tuttu,ancak ondan sonra ev tekrar bizim oldu,bakın bana ne kadar uğraştırdı?bundan 4 sene öncekinin parasıyla tahminen 12-13000 tl zararı oldu.

bu nedenle artık yeni aldığım yazlığı kiraya vermedim,bizim kullandığımız 1 ay 11 ay boş duruyor.

bu nedenle evi kiraya verirken iki kere düşünmek gerek. 

Geçmiş olsun, çıkmayan ödeme yapmayan kiracı zor iş.

Rabbim hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun zor durumlar..   Haklarını sonuna kadar kullanan ev sahipleride yok değil hani.. 

Kirasını günü gününe'yi bırak saati saatine aynı alan ev sahip(ler)i yasal hakkı olan %15 zammı affetmeden  yapabilkiyor ..

Biz olsak ''%5 yap yada hiç yapma vs''  deriz.. biraz karşılıklı iyi niyetli olması lazım insanların bence..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.