Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kumanda Pili Sağlam Ama Pili Değiştir Uyarısı Var

Mustafa Karaca

Soru

Merhabalar, 3-4 gün önce anahtarı arabaya taktığımda pil zayıf pili değiştirin uyarısı gördüm. Bugün pili değiştirdim ve halen aynı uyarıyı almaktayım. Bir ara aracımda immobilizer arızalı servis gerekli uyarısı çıkıyordu şimdi de bu başladı. şubat ayında başer forda götürmüştüm onlar da arızayı tam tespit edemediler belki abs beyni ile alakalıdır vs demişlerdi. Şimdi bu anahtar değiştirin uyarısı immobilizer arızalı uyarısı ikisinin ortak yönünün anahtar olması iyice can sıkmaya başladı. ne yapabilirim çözüm öneriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok şükür sorunum çözüldü   bu sorunla birlikte

immobilizer hatası

global açılma sorunu

bu sorunlarda çözülmüş oldu.

olay nasıl çözüldüğüne gelirsek, aracı aldığımda elimde tek kontak vardı. hem babam hemde ben kullandığımız için 2. anahtarı da kumandalı yaptıralım dedik ve gittik kumandalı anahtar yaptırdık. bu anahtar orjinal ve focus anahtarı değilmiş bu yüzden sürekli aracın beynine yanlış sinyal göndermiş bundan dolayı aracın kafası karışmış  birde o anahtar çamaşır makinasında yıkanmıştı belki onunda etkisi olabilir 

araç yeniden programlandı orjinal olmayan anahtarı kırdık attık orjinal anahtar yaptırdık ve yaklaşık 3 haftadır bu hataların hiç birini almıyorum. ama yeni bir sorunumuz var onu da yeni bir başlıkta anlatacağım ve yardımlarınızı bekleyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mustafa Karaca yazdı:

evet anahtarı ben tekrar kodlattım. bugün de aynı uyarıyı verdi pil zayıf değiştirin şeklinde.

Pil sifir olarak alinip takilsa dahi aldiginiz pil beklemis (bayat) pil olabilir.

Uzerinden cikan pilin standartlarina yeni pil uygun mu?

Benimde basima geldi. Uretim tarihine bakarak yeni pil taktim sorun kalmadi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mustafa Karaca yazdı:

@Servet Ö. anahtardaki eski pili ölçtürdüm o sağlamdı. pil bayat mı bilmiyorum ama pil kodu uygun.

Piller bosta olculmez. Devredeyken olculur. Diger sekilde olcumlere guven olmaz. Iyi bir markanin uretim tarihine bakip yeni pil alin takin. Yada servise gidin onlar alsin taksinlar, siz ne ugrasiyosunuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Piller bosta olculmez. Devredeyken olculur. Diger sekilde olcumlere guven olmaz. Iyi bir markanin uretim tarihine bakip yeni pil alin takin. Yada servise gidin onlar alsin taksinlar, siz ne ugrasiyosunuz :)

bu kadar detayı bilmiyorum :) üretim tarihine bakarım alacağım pilin birde öyle deneyeyim.

17 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Bende de oldu bu ama pili değiştirdiğimde de düzelmemişti. İki kumandanın da pilini değiştirince sanırım kesmişti.

aküyü de söktüm taktım yine düzelmedi bende. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.