Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mondeo Energy

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Elektrikli araçların hemen hemen hepsinin depo kapağı bu şekilde. Batarya konumu ile alakalı sanırım.

3-5 m kablo çekip uzatsınlar ya.. çok çirkin gözüküyor. LPG ci falan böyle taksa demediğimizi bırakmayız bunlar dan dun koyup birde iyi bir halt etmiş gibi etrafına ışık falan koyuyorlar..

Hömürdenme hemen abicim, "gelmiyor musun Edremit e" vs diye sormuştum ..

Hömürdemedim sadece anlamadım.. PM e cevap yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim energi demek sadece electric demek yani sadece plugin EV.. Fakat bu arabada arkada da depo kapağı var :blink:

Demek ki hem benzin hem elektrik yani hibrid elektrik..

Elektrik prizini sağ arka çamurluğa koysalar simetri olur güzel olurmuş. O açıdan Mertol'a katılmamak elde değil.

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3-5 m kablo çekip uzatsınlar ya.. çok çirkin gözüküyor. LPG ci falan böyle taksa demediğimizi bırakmayız bunlar dan dun koyup birde iyi bir halt etmiş gibi etrafına ışık falan koyuyorlar..

Evet öyle yapabilirdi haklısın ama sonraki evrelerde sanırım. Geliştirdik diye süsleyecekler zamanla :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Ford-Fusion_Energi_2013_800x600_wallpaper_01.jpg

Haa hahah hahah, hani bu elektrikliydi, Ford işte batı kafasıyla elektrikli araba yapar, doğu kafasıyla petrol kaynaklı yakıt depo kapağını oradan almaz. :D :D :D :D

Hbrit desen neyse, hem elektrikli, hem dizel, iki kere ekonomi. Ford Mondi. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haa hahah hahah, hani bu elektrikliydi, Ford işte batı kafasıyla elektrikli araba yapar, doğu kafasıyla petrol kaynaklı yakıt depo kapağını oradan almaz. :D :D :D :D

Hbrit desen neyse, hem elektrikli, hem dizel, iki kere ekonomi. Ford Mondi. :D :D :D

4 çeşit var.

Benzinli

Elektrikli Benzinli

Elektrikli

Dizel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Türkiyedeki vergi sistemi yüzünden bu araçları görünce içim cızzzzz ediyor. ABD ve Avrupada elektrikli araçlardan vergi alınmazken hatta ABD'de vergi indiriminin yanında hediyesi devletten 7.500$ teşvik varken ülkemizdeki vergi politikası (Sadece Tekel-otomobil-iletişim üzerine yoğunlaşmış bir sistem) yüzünden bu araçlar bize uzak görünüyor. Düne kadar aküde ötv diye birşey yokken çoğalan elektrikli araçlardan nasıl nemalanırız hesabıyla aküye ÖTV bile koyan bir mantık var. Yetmedi elektikli araçların ötv si %37 oldu pehhhh.

Tesla sadece örnek. Tesla nın ürettiği Model S ABD'de teşvikle beraber 49.900 $ dan başlayan fiyatlarla satılıyor , normal şartlarda aynı fiyattan ülkemize girmesi gerekirken 49.900 $ = 89.800 TL. + %18 KDV 16.160 + %37 ÖTV 39.200 = 145.000 TL maliyetler ile hayal gibi birşey oluyor. Oysaki teşvik etse aynı maliyetten getirmemize izin verse eminim 89.000 TL fiyatla müthiş talep görebilecek bir makina. Hatta daha alınası fiyatlarla Model X geliyor yakında. Yazıktır petrol ithalatına verdiğimiz bu kadar milyar dolarlara, elektrikli araçlar teşvik edilmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.