Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 ön Airbag Sensor Nerede?

Nazmi Kırma

Soru

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Forum Duyuruları & Kuralları kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Admin yazdı:

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Forum Duyuruları & Kuralları kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

aradım bulamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlarım ve abilerim airbag konusunda tesadüfen farkettiğim bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum.

Eşim focus trendx koltuğunun rahat olmadığını söylediği için yaklaşık 1 yıldır ön yolcu koltuğuna oturulen süngerimsi bir minder kullanıyor. Minder simit biçimli yani ortası tamamen dolu değil.

Geçen akşam sinema çıkışı avm otoparkında eşimin kemer takmasını beklemeden hareket ettim ve hızım 20km/h'ye ulaştığı halde kemer uyarısı ötmedi. Yani yaklaşık bir yıldır minder kullanıldığı sürece sensör koltukta yolcu olduğunu algılamıyor.

Aklıma gelen sorular;

Occupancy sensor sadece basınç var mı yok mu diye mi bakıyor yoksa nabız ya da ısı gibi bir algılama da yapıyor mu? Basınç ile algılıyorsa eşya ve insan ayırımını nasıl yapıyor?

Airbag açılır mı diye sormayacağım, yolcu olmadığını düşünüyorsa zaten airbag açmayacaktır kaza anında..

Minderi kullanmaya devam ederken sensörün de yolcu algılamasını nasıl yapabileceğimi çözmeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kerem Bozdoğan yazdı:

Occupancy sensor sadece basınç var mı yok mu diye mi bakıyor yoksa nabız ya da ısı gibi bir algılama da yapıyor mu? Basınç ile algılıyorsa eşya ve insan ayırımını nasıl yapıyor?

Sadece basinc algiliyor. Sayet totodan nabiz zor alir, sicaklik algilayacak olsa gunes vursa koltuga emniyet kemeri mi otecek? :)

Ben yan koltuguma koydugum buyukce bir karpuzun beni sinir ettigini bilirim. En sonunda arka koltuga attim keratayi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kerem Bozdoğan yazdı:

Airbag açılır mı diye sormayacağım, yolcu olmadığını düşünüyorsa zaten airbag açmayacaktır kaza anında..

Kerem airbag her türlü açılıyor, kemer takılı veya değil farketmiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Kerem airbag her türlü açılıyor, kemer takılı veya değil farketmiyor...

Bunu söylediğin iyi oldu abi, biz de kemeri sürekli kullandığımıza göre sensör algılasın diye uğraşmama gerek kalmadı. Teşekkür ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.