Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Uygun Olacak Jant Lastik Seçimi

Selim Zağyapan

Önerilen Mesajlar

Merhaba abiler siteye yeni üye oldum 2015 ford focus kullanicisiyim ve bana cok sıkıntı yaratan orjinal jant ve lastigimin calinmis olmasi bu konuda yardım alabilirmiyim?

Arabamda 18 " jant var mecburen lastik ebatlari ise 215 35 18 ben bu jantlara kislik lastik almak istiyorum alamk istedigim lastik ebatı 225 40 18 ama bu lastikleri aldigimda lastigin çamurluk lara surtme olasiligi ne olur karlanma ve buzlanmada sorun olurmu kisacasi direksiyonu rahat cevirebilirmiyim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Fotoğraflar - Videolar > Benim Arabam kategorisinden Otomobiller Hakkında > Lastik ve Jant Seçimleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Calinma olayi uzun hikaye araci alirken bu jant lastik vardi uzerinde ben orjinalleride yaninda alacagim diye anlastim ve guvendim satisi aldiktan sonra birden jant ve lastik ortadan kayboldu yani aracin onceki sahibi ÇALDI:(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2015 Ford focus orjinal lastik ebadı 205/55-16. Eğer siz 18 inç jant takarsanız lastik ebadı 225/40-18 olacaktır. Yani sizdeki 215/35-18 lastikler Ford focus için zaten küçük. 225/40-18 lastik alırsanız tam ebadına döneceğiniz için hiç bir şekilde sürme yapmayacaktır. Aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz.

lastik.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

Focus ların 18 jant ölçüsü, 235-40-18'dir, hatalı bilgi vermeyelim.

Dediğiniz 2011- 2014 MK3 için geçerli. MK3.5'te yeniden 205/55-16 ya döndü Ford. O yüzden 18 jant için lastik ebadı 225/40-18 oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ali Danacı yazdı:

Dediğiniz 2011- 2014 MK3 için geçerli. MK3.5'te yeniden 205/55-16 ya döndü Ford. O yüzden 18 jant için lastik ebadı 225/40-18 oluyor.

Ali Bey,

MK3'te de vardı 205-55-16. Eser miktarda bir fark yarattığı için bir kısım ithalat 205'li bir kısım ise 215'li idi. Yani çok dikkate alınacak bir referans değil. Bunu manuel hesaplamak yerine aracın resmi kataloglarından yada internet sitesinde bilgilerden bakmak yerinde olur.

Mesela showroom'lar da ki ST'ler. Şuanda üzerlerinde 235/40/18 yer alıyor. MCA focus içinde aynısı geçerli... 225 olsa ne olur? hiç bişi olmaz, biraz daha alçak olur ve biraz daha konfor düşer. Ama olmuşken 235 olsun, çamurluklarda doludolu olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

225 40 18 taktığım da arka koltuğa 3 kişi oturunca ara ara iç taraflara sürme oluyor gibi oldu  ve 18 jant ile performans etkileniyor direksiyon çok agirlaşiyor içime sinmedigi için orjinale dönmeye karar verdim değerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.