Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 1.6 Lpg ile Tüketim Değerleriniz Nedir?

Osman Türkol

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herkese Merhaba, bende bu hafta sonu aracıma Lpg kiti taktırarak bu kervana katıldım. Verileri ayrıca buradan paylaşırım. 

Marka : Prins

Bayi    : Mavi Ay Otogaz Kartal Oto Sanayi Bayisi

Fiyat   : 1800 TL

Lpg taktırdıktan sonra aracım tek seferde marş almamaya başladı. Frene basıp starta bastığım zaman, sanki frene basmadan düğmeye basmışım gibi davranıyor. Sadece araca elektrik veriyor. İkince kez düğmeye basınca araç çalışıyor. Böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gökhan Gümüş yazdı:

Herkese Merhaba, bende bu hafta sonu aracıma Lpg kiti taktırarak bu kervana katıldım. Verileri ayrıca buradan paylaşırım. 

Marka : Prins

Bayi    : Mavi Ay Otogaz Kartal Oto Sanayi Bayisi

Fiyat   : 1800 TL

Lpg taktırdıktan sonra aracım tek seferde marş almamaya başladı. Frene basıp starta bastığım zaman, sanki frene basmadan düğmeye basmışım gibi davranıyor. Sadece araca elektrik veriyor. İkince kez düğmeye basınca araç çalışıyor. Böyle bir durumla karşılaşan varmı acaba?

normalde olmaması gerekir ama otomatik kullanan arkadaşlar daha iyi bilir biraz bekleyin bir cevap gelir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Arkadaşlar,lpg sarfiyatını hesaplarken en yakın sonuç nasıl alınır diye aranırken youtuba bir videoda diyor ki 100 km de ortalama benzin tüketiminizi 1.2 ile çarparsanız 100 km de lpg harcamanız çıkar diyorlar.Yani siz benzinde 8 Lt/100 yakıt harcaması yapıyorsanız lpg de 8*1,2=9,6 yakarmış araç 100 km de.Ben bir deneme yapacam bakalım ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Osman Türkol yazdı:

Arkadaşlar,lpg sarfiyatını hesaplarken en yakın sonuç nasıl alınır diye aranırken youtuba bir videoda diyor ki 100 km de ortalama benzin tüketiminizi 1.2 ile çarparsanız 100 km de lpg harcamanız çıkar diyorlar.Yani siz benzinde 8 Lt/100 yakıt harcaması yapıyorsanız lpg de 8*1,2=9,6 yakarmış araç 100 km de.Ben bir deneme yapacam bakalım ne çıkacak

genelde 1.1 ile 1.2 civarı değişiyor buda lpg nin benzine göre patlamasında daha az enerji üretilmesinden kaynaklanıyor. ama her zaman net sonuç doldur boşalt ölç biç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Osman Türkol yazdı:

Kullanım güzergahınızı bilemiyoruz tabi önemli olan size göre iyi ise iyidir.Bize iyi harcamınız

Eşim Gebze - Tepeören ( bu civarı bilenler için yazdım) arası işe gidip geliyor. 

Benzinden Lgp ye yeni geçtiğimiz için bu rakamlar bize çok çok iyi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracimda lovato sistem var. Opetten gaz aldim 28 krs. Yakti. Sonra iki defa milangaz aldim 25 krs. yakti. Opet icin fazla yakiyor demislerdi dogruymus ancak performans olarak opet daha iyi.

c6cfee48bf78e523e8dfd4b6ec84f85e.jpg

Karisik yakit tuketimi atiker gold kit ile

Aracimda lovato sistem var. Opetten gaz aldim 28 krs. Yakti. Sonra iki defa milangaz aldim 25 krs. yakti. Opet icin fazla yakiyor demislerdi dogruymus ancak performans olarak opet daha iyi. 32 lt. Gazla sehir ici 350 km. yapiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Shell den alıyorum nedeni lpg bağlattığım yer opetin lpg si yağlı olduğundan enjektörleri yağlandırıyor ve filitreyi çabuk tıkanma yapıyor Shell in lpg si kuru olduğundan böyle bir durum olmuyor diyor ben hep shell den alıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.