Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arka Cam Rezistansının Otomatik çalışması

Tuncay Ç.

Soru

2009 Focus'umda kontağı açtığımda, hava sıcaklığı 0 ºC ın altında ise arka cam rezistansı otomatik devreye giriyordu.  2012 Focus'umda -7 ºC iken dahi rezistans devreye girmiyor. Bunun otomatiğe bağlanması için gerekli bir ayar var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
19 saat önce, Semih G. yazdı:

Sabah arabaya bindik hava -10 derece,önce aracı sonra kaloriferi çalıştırdık ee arka cam buz, o alet otomatik açıldı mı açılmadı mı ben onu görmeyi bekleyemem ki direk basar geçerim düğmeye. Otomatik açılıyorsa ışığının da yanması gerekirdi bence.

Kendi açımdan örnek vereyim; Sivas'ta hava sıcaklığı sabahları şu aralar -15leri görüyor. Aracı çalıştıyorum ön cam buz(ben de ön camda ısıtıcı yok). Kalöriferi açıyorum ön camı dışardan açana kadar bakıyorum arka cam açılmış. Belki 10 çalıştırmanın 9unda unuttum arka camın ısıtıcısını devreye sokmayı. Benim için büyük kolaylık. Gerçekten güzel bir uygulama. Isı düğmesini sadece kar yağınca arka camlarını temizlerken kullanıyorum. Bu arada sistem otomatik devreye giriyorsa düğme ışığı yanmıyor.  Yanılmıyorsam 4veya 5 dakika çalışıyor sonra kapanıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2011 ilk focus 3 lerden style plus . ön cam ısıtma da mevcut , ancak ne ön ne arka otomatik devreye girmiyor. Manuel devreye alındığında ön cam bir süre sonra devreden çıkıyor yeniden tuşa basmak gerekiyor.Otomatik devreye girdiğini yazan saygıdeğer arkadaşlara imrendim şimdi. peki bizim araçlarda otomatik devreye girmesi için ne yapmak gerekli, bu önemli çünkü burası şu anda -10 derece .:wacko:

Bende de 2011 style plus var ve bende 4 derece altı otomatik devreye giriyor. Sizin bir yanlışınız var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Hakan G. yazdı:

Bende de 2011 style plus var ve bende 4 derece altı otomatik devreye giriyor. Sizin bir yanlışınız var.

Merhabalar Hakan Bey, ben de o yanlışlığı bulmaya çalışıyorum :) Neden devreye girmiyor diyorum. sorun var belli , çözüm aramaktayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10.12.2016 - 09:29 tarihinde, Ercan Gülmez yazdı:

Bende görmedim otomatik devreye girdiğini ama manuel olarak çalışıyor aracım mk3 2013

Dün anladım ki benim aracımda da otomatik çalışıyor ve ışığı yanmıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.