Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arka Cam Rezistansının Otomatik çalışması

Tuncay Ç.

Soru

2009 Focus'umda kontağı açtığımda, hava sıcaklığı 0 ºC ın altında ise arka cam rezistansı otomatik devreye giriyordu.  2012 Focus'umda -7 ºC iken dahi rezistans devreye girmiyor. Bunun otomatiğe bağlanması için gerekli bir ayar var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
4 saat önce, Semih O. yazdı:

Valla bende ışık da yanmıyor. :zha:

--0 dakika sonra eklendi--

Çalışıyor mu acaba diye emin olmak için arada aç kapa yapıyorum, ışığı görüp rahatlıyorum :)

O da güzelmiş :zha:

4 saat önce, Selçuk Özmen yazdı:

2012 Focus 3 titanyum öncam rezistans li model aracımda 4 derecenin altında otomatik devreye giriyor du; 2013 Focus titanium smart paket aracımda manuel olarak açıyorum?

Ford gerçekten ilginç şeyler yapıyor. Anlamak için deli olmak lazım. :/

4 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Otomatik olarak çalıştığını anlayana kadar neler geldi aklıma. Biniyorum araca, rezistans ışığı yanıyor. Arka cam temiz ama bu çalışıyor. Ben bunu ne zaman çalıştırdım, niye çalıştırdım.. Aha kafayı yiyorum bunuyorum telaşıyla bayağı bir süre geçirdim. 

Aynı süreci ben de yaşadım :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 ilk focus 3 lerden style plus . ön cam ısıtma da mevcut , ancak ne ön ne arka otomatik devreye girmiyor. Manuel devreye alındığında ön cam bir süre sonra devreden çıkıyor yeniden tuşa basmak gerekiyor.Otomatik devreye girdiğini yazan saygıdeğer arkadaşlara imrendim şimdi. peki bizim araçlarda otomatik devreye girmesi için ne yapmak gerekli, bu önemli çünkü burası şu anda -10 derece .:wacko:

Erkut Ertekin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi anlamadığım bir husus var,otomatik devreye giren araçlarda tuştaki ışık yanıyor mu yanmıyor mu? MCA'da yanmıyor sanırım,peki ya F3'te? Yanmadan otomatik çalışıyorsa ben bunu zaten anlamam ki otomatik mi değil mi :D Gider paşa paşa basarım o düğmeye, görürüm mis gibi sarı ışığımı ohh...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Erkut Ertekin yazdı:

2011 ilk focus 3 lerden style plus . ön cam ısıtma da mevcut , ancak ne ön ne arka otomatik dereye girmiyor. Manuel devreye alındığında ön cam bir süre sonra devreden çıkıyor yeniden tuşa basmak gerekiyor.Otomatik devreye girdiğini yazan saygıdeğer arkadaşlara imrendim şimdi. peki bizim araçlarda otomatik devreye girmesi için ne yapmak gerekli, bu önemli çünkü burası şu anda -10 derece .:wacko:

Aracımda ön cam buz çözücü de mevcut, tıpkı arka cam buz çözücü de olduğu gibi bu ekipmanı da manuel kumanda ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Semih G. yazdı:

Şimdi anlamadığım bir husus var,otomatik devreye giren araçlarda tuştaki ışık yanıyor mu yanmıyor mu? MCA'da yanmıyor sanırım,peki ya F3'te? Yanmadan otomatik çalışıyorsa ben bunu zaten anlamam ki otomatik mi değil mi :D Gider paşa paşa basarım o düğmeye, görürüm mis gibi sarı ışığımı ohh...

yanmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arka cam ısıtma var sadece. Araba kendisi ihtiyaç duyduğu hava sıcaklıklarında otomatik devreye alıyor. Ve otomatik olarak devreye girdiğinde tuş ışığı yanmıyor. Anlaşılan o ki. Sürücü nün unutabileceğini düşünerek ford mühendisleri bir nevi güvenlik önlemi olarak programlamış. İyi de yapmışlar. Görmek herşeydir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pardon da görmediğini görmedik ten sonra arkaya bakmıyorsun demektir, çalışsa ne olur çalışmasa ne?

Ben otomatik devreye girdiğine hiç şahit olmadım. Arka camın buğulanması bizim ısılarda çok nadir zaten. Ama otomatik olmasını da istemem. 

Mühendislere not: Çalışıyor ise lambası yanmalı, işinizi tam yapın. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabah arabaya bindik hava -10 derece,önce aracı sonra kaloriferi çalıştırdık ee arka cam buz, o alet otomatik açıldı mı açılmadı mı ben onu görmeyi bekleyemem ki direk basar geçerim düğmeye. Otomatik açılıyorsa ışığının da yanması gerekirdi bence.

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada F2'de çalıştığında ışığı da yanıyordu hatırladığım kadarıyla; ki ışık yansa ne olur yanmasa ne olur araba lazımken çalıştırıyor ve işi bitince kapatıyor kendini. Sürücü bu özelliği bildiği sürece problem nedir?

Kılavuza baktım 2016'da göremedim özelliği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik çalışıyordu, lamba yanmıyordu, ama artık otomatik çalışmıyor. acaba yukarıda arkadaşın yazdığı gibi biz ön cam tam üflemeye geçirip dışarısı - olunca mı otomatik çalışıyor, haftaiçi deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kışın motor ısınana kadar zaten kimse kaloriferi açamazki. Bu aralıkta sen unutsan dahi arka cam ısıtmayı araba kendisi açıyor. Ha ışık yansa daha iyi olurdu ama yanmıyor. Otomatik çalışsın da ışık olmasın napalım. Ben çok kez gördüm. Arabanın üstü kar. Yola çıkacam. Motoru çalıştırıp inip temizlik yaparken arka camın erimeye başladığını çok kez gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.