Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arka Cam Rezistansının Otomatik çalışması

Tuncay Ç.

Soru

2009 Focus'umda kontağı açtığımda, hava sıcaklığı 0 ºC ın altında ise arka cam rezistansı otomatik devreye giriyordu.  2012 Focus'umda -7 ºC iken dahi rezistans devreye girmiyor. Bunun otomatiğe bağlanması için gerekli bir ayar var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arka camda buğu oluşması soğuktan çok havadaki nem oranı ve iç - dış ortam sıcaklık farkına bağlı.

Bu nedenle soğukta boşuna çalışacağına ihtiyaç halinde sürücü tarafından devreye alınması daha mantıklı. 

Belki mühendisler de böyle düşünmüştür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Tuncay Ç. yazdı:

2009 Focus'umda kontağı açtığımda, hava sıcaklığı 0 ºC ın altında ise arka cam rezistansı otomatik devreye giriyordu.  2012 Focus'umda -7 ºC iken dahi rezistans devreye girmiyor. Bunun otomatiğe bağlanması için gerekli bir ayar var mı?

Herhangi bir ayar yok focus3 te,kendiniz istediğinizde çalıştırırsınız bi düğmeye basıyorsunuz otomatik olmasının çokta bi önemi yok bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Mk3'te otomatik çalışıyor. Otomatik devreye girmeyenler normalde siz devreye alabiliyor musunuz? Arızalı olmasın

Bende görmedim otomatik devreye girdiğini ama manuel olarak çalışıyor aracım mk3 2013

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende otomatik devreye giriyor. Bugün hatta kar yağışı var memlekette ön camı temizleyeyim arkaya geçeyim derken arka erimişti bile. Düğmeye mi bastım acaba diye düşündüm ama düğmenin ışığı da yanmıyordu. Benim araç için konuşuyorum bende bu şekilde çalışıyor. 2014 Mk3 :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
43 dakika önce, Berat Hasbek yazdı:

Düğmeye mi bastım acaba diye düşündüm

Otomatik olarak çalıştığını anlayana kadar neler geldi aklıma. Biniyorum araca, rezistans ışığı yanıyor. Arka cam temiz ama bu çalışıyor. Ben bunu ne zaman çalıştırdım, niye çalıştırdım.. Aha kafayı yiyorum bunuyorum telaşıyla bayağı bir süre geçirdim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Otomatik olarak çalıştığını anlayana kadar neler geldi aklıma. Biniyorum araca, rezistans ışığı yanıyor. Arka cam temiz ama bu çalışıyor. Ben bunu ne zaman çalıştırdım, niye çalıştırdım.. Aha kafayı yiyorum bunuyorum telaşıyla bayağı bir süre geçirdim. 

Valla bende ışık da yanmıyor. :zha:

--0 dakika sonra eklendi--

Çalışıyor mu acaba diye emin olmak için arada aç kapa yapıyorum, ışığı görüp rahatlıyorum :)

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Selçuk Özmen yazdı:

2012 Focus 3 titanyum öncam rezistans li model aracımda 4 derecenin altında otomatik devreye giriyor du; 2013 Focus titanium smart paket aracımda manuel olarak açıyorum?

selçuk bey nerelisiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.