Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Focus Hb Trendx Benzinli ile 2016 Polo Dizel

Uğur Kat

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Bende 2016 focus trend x hb manuel benzinli var yeni aldım 59.000tl ye arac c segment bir araç.benimle aynı dönemde arkadaşım 2016 polo comfortline manuel dizel aldı ve aynı paraya. Şimdi arkadaşım gereksiz bir kıyas içerisine girmiş durumda ve benim teknik ve genel bilgim çok az ilk arabam zaten. Bu benim arabayla kendininkini karsilastiriyor onunki ekonomik mis falan bende sacma bir tartışma olduğundan girmiyorum bunlara ama yok çok yakıyor falan diye konuşuyor. Bende en sonunda benimkinde c segment seninkinden ust segmentte deyip cikasim geliyor ama kendime yakistiramiyorum. Neyse dostlar bana öyle birşeyler soyleyinki bu adamı alt edeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Uğur Kat yazdı:

Merhabalar,

Bende 2016 focus trend x hb manuel benzinli var yeni aldım 59.000tl ye arac c segment bir araç.benimle aynı dönemde arkadaşım 2016 polo comfortline manuel dizel aldı ve aynı paraya. Şimdi arkadaşım gereksiz bir kıyas içerisine girmiş durumda ve benim teknik ve genel bilgim çok az ilk arabam zaten. Bu benim arabayla kendininkini karsilastiriyor onunki ekonomik mis falan bende sacma bir tartışma olduğundan girmiyorum bunlara ama yok çok yakıyor falan diye konuşuyor. Bende en sonunda benimkinde c segment seninkinden ust segmentte deyip cikasim geliyor ama kendime yakistiramiyorum. Neyse dostlar bana öyle birşeyler soyleyinki bu adamı alt edeyim.

Resim1.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende 2015 focus style (bak trend x de değil style), 2014 polo 1.2 benzin comfortline var. 

Sözüm ona focus üst segment ama polonun iç mekan kalite hissi, ses sistemi barizen iyi. Poloda dokunmatik ekran var, focusta yok. Bu devirde dokunmatik ekransız araba olur mu focusta oluyor işte. Focusa bir gösterge ekranı koymuşlar , otomotiv endüstrisinin yüz karası . Onu bu millete uygun göreni eşekler kovalasın. Poloda siyah beyaz ama makul ve çok çok çok daha fazla fonksiyonlu bir gösterge ekranı ve YB var.. Canına yandığımın focusunda gözlük koyacak bir yer yok. Tavana bir tane kandil gibi ışık koymuşlar. Koymayacaklarmış da işte en ucuzu bu diye koymuşlar. Bir de bu arabanın sıfır liste fiyatı 98bin TL an itibariyle. dediğim gibi polonun kalite hissi barizen üstün.  

Buna karşılık focus barizen daha büyük hem iç mekanda hem bagajda ve de focus barizen daha fazla donanımlı . Comfortline poloda sadece 2 HY var sis farı yok alaşım jant yok cruise control yok yokoğlu yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk Hocam yazmış zaten, bizde haziranda Polo 1,2 lounge aldık, dokunmatik renkli ekran hatta arayan kişi resimi mesaj okuma v.b konfor iyi ama bencede ikisini kıyaslamamak gerek, focus keyfi başka Polonun keyfi ve kullanıcısı başka, zaten Polonun karşılaştırılacağı fiesta olması gerekli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

segment farkı ortada iken kıyaslama yapmak saçma. sadece ekonomisini konuşabilir,aslında onuda konuşamaz,o dizel bu benzinli. her ikiside dizel olsaydı kıyaslasın, fakat segment farkı yine sizi öne çıkartır. anlayacağınız kendini boş bir heves ve kibir dalgasına kaptırmış arkadaşınız, yaw he he deyin geçsin. o arkadaşa 140-150 ile viraja girme denemesini yapmasını sonra focusla yapmasını söyleyin farkı anlar zaten.hiç bir marka herşeyi ile mükemmel değildir,her markanın kendine göre artısı eksisi olur.

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusun Direksiyon tepkisi hissiyatı sürüş dinamikleri yol tutuşu Polo ile kıyaslanamaz

kısaca sen git abin gelsin deyin
o da olmazsa tamam senin araban iyi deyin geçin
Yada focusu virajlı bir yolda test ettirin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu söyleyebilirsiniz ama arkadaşlığınız bitebilir:

"Arkadaşım senin çocukluğundan kalma yenemediğin bir aşağılık duygun mu var ki arabanla bile bana üstünlük sağlamaya çalışıyorsun?"

Bunun ötesinde tartışılacak bir yan yok.

Herkes kendi kriterlerine göre otomobil seçer ve kullanır. Genelikle de seçimler kişi için doğrudur başkasına uymasa da.

Yani nafile muhabettir. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Cem abinin dediğini bir kere demek yeterli. Fazlasında dalga geçilebilecek çok fazla şey var da bu tür şeyler söyleyen adamların malesef ki komplekslerini aşmalarına yardımcı olmak için vakit ayırmak zaman kaybı. 

"Tamam en birinç sensin", "Belliki seninki daha uzun(bir depo ile kat edilen mesafeden bahsediyoruz tabikide)" diyip geçebilirsiniz da birazcık değerlendirme yeteneği varsa daha çok sinir olabilir.

Ya da internetteki Polo'nun A7 geçtiği videoyu yollayıp "senin rakibin A7" diyin bence.

Yol tutuş konusuna girmeyin bence, böyle diyen bir adam daha iyi olduğunu kanıtlamak için saçmalayabilir, sonra bir elinde telefonla focustan daha iyi yol tuttuğunu kanıtlama çabasında haberlere çıkmasın :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Citroen C-Elysee Exclusive... Sıfır fiyatı şu an 55000 TL. Donanım olarak yok yok!!! Yol bilgisayarı, alaşım jant, 4 hava yastığı, dijital klima, hız sabitleyici vs... Poloyu bagaj olarak 2'ye, diz mesafesi olarak 3'e katlar. Yakıt olarak da Polodan iyi. Bak fiyatı da daha uygun. Eee o halde Elysee polodan kat kat iyi!!! Hadi hadi... :yazyaz:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşınızla aranızdaki polemik sizi ilgilendirir. :) o ayrı da bende de polo 1.4 tdi ve focus 3 mevcut.

işim gereği kumluca antalya merkez arası gidip geliyorum ve bu güzergah da 2 aracı karşılaştırma açısından virajlı rampalı iyi bir test yolu.. iki aracı da bu yolda kullandığım için ben de fikirlerimi beyan edeyim

-polo dizel olması sebebi ile yakıt ekonomisinde önde tabiki ama unutmayalım ki focusun da dizeli mevcut..

-iç mekan hacmi focus c segmenti olması sebebi ile elbette önde

-yol tutuş kesinlikle bariz önde teknik sebeplerine inmeye gerek yok ama polo da kötü diyemeyiz

-konfor olarak focus kesinlikle önde haliyle C>B

-fren performansı bariz focus önde

-bu yolda kesinlikle her zaman focus arabaysa bu polo ne ki demişimdir. bu bir şikayet değil ama durum tesbiti..

-gelelim kalite hissine bana göre iki araç içinde aman aman bi fark yok ama tabi bunun subjektif bir değerlendirme olduğunu kabul ediyorum. dokunmatik ekran vs gibi teknik üstünlükler benim için bi arabada 2. plandadır ama bu tür artıların insanları etkilemesini de çok yadırgamam. evet polonun dokunmatik ekranı var ve araç bilgisayarı daha iyi. işin ilginci bu iki item de üretim maliyetinde hemen hemen hiçbir artışa sebep olmadan revize edilebilir...

ama bi aracın fren mesafesini, performansını, yol tutuşunu kısacası bir arabayı gerçek bir araba yapan özelliklerini değiştiremezsiniz.....

arkadaşınıza da bu son cümle yeter herhalde...

son tahlilde tabiki edinme maliyeti kullanım maliyeti açısından bu yolda polo kullanmam benim için rasyonel olanı.. ama gönlüm her zaman focus kullanmadan yana :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söyle arkadaşına ailemizde 200 bin km dir kullandığımız Polo'da var Focusta, Passat ta var...

Evet ekonomikliğine laf yok ancak genel olarak ekonomi dışında biri at diğeri eşek... Nasıl Passat'ı Focus ile kıyaslamak saçmaysa, B segmenti Polo'yu da Focus ile kıyaslamakta öyle saçma. Bırakın ekonomik, az yakıyor ve sorunsuz diye binerek arabasını sevmeye devam etsin...

Bu arada kendi segmentinde Polo güzel arabadır hatta muhtemelen satıp yine aynısının sıfırından alıcam. Ama o boyutlar ve konfor ile bi C segmenti olmasının mümkün olmadığının gayet farkındayım... Polo tek cümleyle ancak şöyle tanımlanabilir; "Sorunsuz ve pratik ekonomi arabası", net! Başka misyon yüklemek zorlama olur... ,)

C segmentinde de Focus'u pek beğendiğim söylenemez, oda ayrı konu :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.