Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 Ecoboost Uğultu Sürtünme Sesi

Aykut Karapınar

Soru

Arkadaşlar haftaya aracımın muayenesi var arabam ile arabayı tam kaldırırken kavrama noktasında araçtan uğultu sürtünme sesi çıkıyor birkaç kanıt buldum benim sorunumun aynısı başka yerler volant diyor bilya diyor vs. vs. vs... bu sesle muayaneye gitsem aracım muayaneden geçer mi ?

Benim sorunumun aynısı kaderini yaşayan kullanıcılar..

https://m.youtube.com/watch?v=-DcWCrkEFFs

Değerli cevaplarınızı bekliyorum..

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Durum sadece muayeneden geçmek ise başvurun ve gidin geçemezseniz diğer kontrol ücretsiz olacak.

Ayrıca bu ses baskı balatadan geliyor muayeneden geçer. Çözüm ve yorum için ilgili konularımız mevcut.

Motora ve modele özgü ses değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses demir sürtünme sesi gibi birşey...

Daha öncede konuşuldu forumda.. Yaklaşık 60.000km yapmışımdır bu sesi ilk duyduğumdan beri.

Herhangi bir sıkıntı yaratmadı kullanım açısından.

Bu arada muayenede sıkıntı olmuyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ahmet A. yazdı:

Yaklaşık 60.000km yapmışımdır bu sesi ilk duyduğumdan beri.

Ve hala servise gitmedin öyle mi? Aferin sana. Ya arkadaş bedava verilen birşey değil ki bu. Para verip araba alıyoruz ve bu sesin gelmesi normal felan değil. Yolunda gitmeyen birşey var sonuçta.

Aykut Bey Garantiniz sanıyorum bitti ama ek garantiniz varsa bi servse uğrayın. Başer ford forumumuz için indirimler yapıyor. Bir uğrayın derim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Ve hala servise gitmedin öyle mi? Aferin sana. Ya arkadaş bedava verilen birşey değil ki bu. Para verip araba alıyoruz ve bu sesin gelmesi normal felan değil. Yolunda gitmeyen birşey var sonuçta.

Aykut Bey Garantiniz sanıyorum bitti ama ek garantiniz varsa bi servse uğrayın. Başer ford forumumuz için indirimler yapıyor. Bir uğrayın derim ben.

Servise gittim... Sesin normal olduğu, bunun bir sorun olmadığı söylendi...

@Yakup Çağatay'ında dediği gibi yeni parçada da aynı ses geliyor...

Bir çok kullanıcıda aynı şeyi gördüm...

Ses her yokuş kalkışında da gelmiyor... Bazen aylarca duymadığım oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ahmet A. yazdı:

Servise gittim... Sesin normal olduğu, bunun bir sorun olmadığı söylendi...

@Yakup Çağatay'ında dediği gibi yeni parçada da aynı ses geliyor...

Bir çok kullanıcıda aynı şeyi gördüm...

Ses her yokuş kalkışında da gelmiyor... Bazen aylarca duymadığım oluyor...

Yav BUNLAR BÖYLE lerine alıştık ama bu sese nasıl normal demişlerse tebrikler. İlk duyduğumda balata mı acaba dedim. Alışma süresinde acaba sürtme mi yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Yav BUNLAR BÖYLE lerine alıştık ama bu sese nasıl normal demişlerse tebrikler. İlk duyduğumda balata mı acaba dedim. Alışma süresinde acaba sürtme mi yapıyor.

Dediğim gibi uzun süredir duymuyorum, arada nadiren olduğu oluyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Just now, Ahmet A. said:

Dediğim gibi uzun süredir duymuyorum, arada nadiren olduğu oluyor...

Ahmet Bey'in belirttiği gibi ses sürekli gelmiyor. Aynı sesi bugüne kadar 2-3 kez bende duydum. Rampada kalkış yaparken duyma ihtimaliniz daha yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balata yapımında kullanılan asbest insan ve çevre sağlığına tehdit oluşturduğu için dünya genelinde 1990 yıllarında turkiyede ise 2007 yılında yasaklanmıştır. Asbest az ısınan ve aşınan yapısı sebebiyle tercih edilmişse de sentetik elyaf karışımı balataları geliştirilmesiyle üretimine son verilmiştir. Aynı sorunu yaşamış ve 2 kez degistirmeme rağmen sorunun baskının balata dan dolayı yaptığını ve normal olduğunu öğrendikten sonra artık çok da kafaya takmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı Sesi bende duyuyorum.

Biraz eğimli bir yolda kalkış yaparken öne veya  arkaya doğru farketmez devirsiz kalkışlarda ses geliyor, ancak aynı yolda biraz gaza yüklenip devirli canlı kalkınca ses gelmiyor.  Aracı devirli ve canlı kullanmak için ben bir uyarı gibi görmeye başladım artık. Olmasaydı iyidi ama....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.