Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

2017 Opel insignia (Resmi Görsel Ve Bilgiler)

Önerilen Mesajlar

Hemen bütün araçlar birbirine benzemeye başladı, neden?

a. Tasarımcılar yaratıcılıklarının sonuna geldiler 

b. Yapılan anketlerde belli özellikler ön plana çıkıyor ve herkes buna uydurmaya çalışıyor

c. başarılı modellerin izinden yürümek satış başarısı sağlar diye düşünülüyor

d. Aerodinami ve işlevsellik belli tasarım özelliklerini şart koşuyor

e. Artık baka baka sıkıldık biz meraklılar, nereye baksak dört teker iki far görüyoruz

f. Hepsi

g. Hiçbiri, o zaman ne?:

İlgi görürse ayrı başlık olur...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval@H. Cenk

valla ne diyeyim göz alışmaya alışır ama hiç hoş olmamış. arkadaşımda var insignia "kırmızı bölge" kapı ile açıldığında içeri girmek için arkadan yaklaşmak gerekiyor, önden yaklaşırsanız kapı etrafında tur atıyorsunuz, arkadan bile olsa kapı kolundan kapıyı açınca şöyle bir geriye gitmek gerekiyor o sivri çıkıntıya değmemek için.. eminim bu şikayet edildiği için düzeltmişlerdir ama bir mondeo yada focus gibi yapmamışlar.. kasa ile pek oynamayıp kolay yoldan halledilmiş.

o sivrilik işlevsellik açısından rahatsız edici ama daha şık..yenisinde 3 parça olması, olmamış bana göre..

op.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

...

b. Yapılan anketlerde belli özellikler ön plana çıkıyor ve herkes buna uydurmaya çalışıyor

...

...

Bence güzel bir konuya değinmişsiniz hocam. Ben en çok, bu iki nedenden kaynaklandığını düşünüyorum. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

a. Tasarımcılar yaratıcılıklarının sonuna geldiler 

c. başarılı modellerin izinden yürümek satış başarısı sağlar diye düşünülüyor

e. Artık baka baka sıkıldık biz meraklılar, nereye baksak dört teker iki far görüyoruz

f. Hepsi

g. Hiçbiri, o zaman ne?:

İlgi görürse ayrı başlık olur...

Aslında uç ürün olarak üretilen ve tüketilen her ürünün yaklaşık olarak 10 yıllık süreçlerde gösterdiği evrimler birbirine benziyor. Araba olunca da bu böyle, müzik de, moda da , cep telefonu da böyle. Son zamanlarda sosyal medyada pek bi popüler olan aman 80'ler süperdi, 90'lar çok fıkır fıkırdı geyiğinin temeli de böyle bişey değil mi zaten? Teknoloji ve onun yaşam tarzında yarattığı değişimler, hayatları ve sonrasında ürünleri değiştiriyor. Çok keskin olmayan kıvrımlar, dijitalleşme, sadeleşme, hemen hemen bütün ürünlerde hakim olan çizgiler sanırım :)

Bu arada ben de çok beğendim Insignia'ı. İçini daha da çok beğendim :) Zamanın ruhunu yakalamış.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-arka kapı camları çok göze batıyor 

-passat cc yı çok andirdi

-d segmentinde bir arabaya gore önü çocuksu/bir yada iki segment altı gibi görünüyor

-yandan ve arkadan görünüş güzel 

-kadran hayalet olabilirdi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Semih O.
      MCA'da Mk3'ten farklı olarak kameranın çalışması için bir görüntü işleme modülüne ihtiyaç yok. (IPMB)
      4.2" Sync Gen 1.1 ve 8" SYNC 2 için işlemler birebir aynı. Yalınızca ekran üzerindeki bağlantı noktaları farklı

SYNC 1 için bağlantı şeması

Sync 2 için bağlantı şeması

Orijinal geri görüş kamerası montajı için gerekli parçalar

F1ET 19G490 AC - Geri görüş kamerası
      F1EB 19B514 BC - Geri görüş kameralı bagaj açma switchi
      BM51 19H421 AB - Geri görüş kamerası braketi

Araçta kamera tesisatının mevcut olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Bende yoktu. (Burada bir püf nokta  da tesisat aslına uygun olarak yapıldığında C237 soketinde 31 ve 43 pinleri arasında bir jumper gerekiyor)

Aşağıdaki tesisat Transit Courier'e ait bagaj kamera tesisatı, iş görüyor. Focus tesisatı ile ciddi fiyat farkı var.
      ET76-17K400-ABD

Bunun dışında Video + - kablosunun LIYCY (anten kablosu aslında) diye tabir edilen kendinden shield özellikli olmasında yarar var. 0.5 kesitli olması ideal. Bu sayede görüntüdeki gürültüler en aza indirilmiş olur. Geri kalan bağlantı ve ayar...

APIM’de 7D0-01-01 ilk bloğun 2. byte'ı yani x*xx xxxx kameradan sorumlu. Mevcut değer, +2 hex olarak ayarlanır ve aktivasyon tamamlanır. Örnek olarak 9 + 2 = B

Başımıza gelen sorunlardan bir tanesi, büyük ihtimalle APIM üzerinde kamera gösterecek yazılımın olmaması yüzünden görüntü alamamaktı. Bu da APIM yazılım güncellemesi ile çözüldü, kısıtlı zamanda master reset denedik mi hatırlamıyorum. 

Bir diğer önemli nokta BCM C2280B 32 pinde yer alan RVC LIN bağlantısı. Direksiyona duyarlı dinamik çizgiler için bu bağlantı şart. Ancak olmasa da görüntü için bu gerekli değil. Titanium araçların BCM'si halihazırda bu çizgileri göstermeye müsait. Ancak Trend ve Style'da bu işi yapacakların işi o kadar kolay değil. Bunu da yakında netleştirmiş olacağız. Neyse şimdilik sonuç bu. 🙂

Tabi söylemeden olmaz Savaş Ustaya kocaman teşekkürler.

• Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 arka bagaj açma butonu kameralı tip sedan araçlar için uygundur.

Fiyat :
      Satış fiyatı kdv dahil 230 tl.

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün orijinaldir.
      Stoklarla sınırlıdır.

• Yazan: Onur Gözütok
      Merhabalar,

Bir araç arayışım sürüyor uzun zamandır, zira yoğun saatlerde Metrobüs kullanıyorsanız anlarsınız bu durumu

Daha önce 2008 makyajsız Focus MKII 1.6 TDCi ile kulübe üyeydim ama hesaplar silinmiş demek zaman geçince.
      2010-2012 arası keyifli maceralardan sonra maalesef Focus ile vedalaşmıştık.

İhtiyaçlarıma göre Opel Astra J-K 1.4T uygun olacak gibi görünüyordu, ancak Astra K'larda sık karşılaşılan "piston kırma" sorununa denk geldim.
      İkinci el araç alırken de emin olamıyorum tabi, önceki kullanıcısı nasıl davrandı, sorunlar kapıya dayanır mı gibi, hatta Focus'u aldığım ilk hafta debriyaj balatasından çıkan dumanlar o gün beni iki üç saat geriye atmıştı.
      Astra J'lerin de ağır olması sebebiyle yakıt tüketimi biraz yorucu oluyor.

Focus için sempatim hala duruyor, makyajlı MKIII'lerin eğlence sisteminin telefonlarla (Spotify vb.) iyi geçinmemesi beni soğuttu, ama makyajsız MKIII'leri zamanında çok beğendiğimi anımsadım
      Şöyle bir ilanda temiz görünen, pazarlıkla beraber bütçeme uyacağını düşündüğüm bir 1.6 EcoBoost'a denk geldim, ancak ilanda boyasız olan araba için telefon açınca çamurlukta işlem olduğunu öğrendim, biraz garip geldi mesele. Tabii ki niyet ciddiye binerse ekspertizden geçireceğiz aracı

55-70 bin bandında, düşük kilometreli olarak bulabileceğim araç öneriniz var mıdır?
      Ya da Focus 1.6 EcoBoost için yorumlarınız nasıl olur?

Çok teşekkür ederim.
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Fiesta Mk7'nin üretiminden birkaç kare;

Yanlış bilenler/kabul edenler için Google'a yardım; Ford Fiesta Mk8
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Yol kalitesinde 28. sıradaymışız (Türkiye)  Birazcık daha iyileşme eğilimi de mevcut.
      İlk 30'da olmayan başlıca Avrupa ülkeleri: Belçika, Litvanya, İrlanda, İtalya, Yunanistan, Norveç ve Polonya...

Tam Liste ve kaynak: WEF_GCI_2016_2017_Scorecard_EOSQ057.pdf

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.