Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

17 inç Mi 18 inç Mi?

Fatih S.

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhabalar bir konuda çok kararsız kaldım ve kafamı çok kurcalıyor yardımınıza ihtiyacım var.Aracım focus 3 hb tdci styl+plus beyaz renk ve yıllardır aklımda olan modifiye işine girdim.Oem spoyler ,st arka ek ve yan marşbiyel ,bi xenon işlerinden sonra jant işine gireyim dedim eibach yay siparişi verdim ve şimdi jantta çok kararsızım.Ayrıca belirteyim aracımı çok dikkatli kullanan birisiyim ailem 3 kişi ve bulunduğum ilde yollarda iyi denilebilir.Fiyat farkı çok olmadığından dolayı ve ben görüntünün iyi olmasını istediğimden sizce hangisini tercih etmeliyim.Bana göre orjinal 16 inç jantlar ile 17 inç jantlar arasında beni tatmin edecek bir görüntü yok yanlış mı düşünüyorum.Yorumlarınız için teşekkürler.

17 inç oem ford jant (sıfır) 2100 TL + goodyear  225/45/17  lastik (sıfır) 1000 TL  toplamda 3100 TL

18 inç peugeot oem jant (ikinci el ) 1500 TL + petlas 235/40/18 lastik (sıfır) 1400 TL toplamda 2900 TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar merhabalar bir konuda çok kararsız kaldım ve kafamı çok kurcalıyor yardımınıza ihtiyacım var.Aracım focus 3 hb tdci styl+plus beyaz renk ve yıllardır aklımda olan modifiye işine girdim.Oem spoyler ,st arka ek ve yan marşbiyel ,bi xenon işlerinden sonra jant işine gireyim dedim eibach yay siparişi verdim ve şimdi jantta çok kararsızım.Ayrıca belirteyim aracımı çok dikkatli kullanan birisiyim ailem 3 kişi ve bulunduğum ilde yollarda iyi denilebilir.Fiyat farkı çok olmadığından dolayı ve ben görüntünün iyi olmasını istediğimden sizce hangisini tercih etmeliyim.Bana göre orjinal 16 inç jantlar ile 17 inç jantlar arasında beni tatmin edecek bir görüntü yok yanlış mı düşünüyorum.Yorumlarınız için teşekkürler.

17 inç oem ford jant (sıfır) 2100 TL + goodyear  225/45/17  lastik (sıfır) 1000 TL  toplamda 3100 TL
18 inç peugeot oem jant (ikinci el ) 1500 TL + petlas 235/40/18 lastik (sıfır) 1400 TL toplamda 2900 TL

Jantların resmi var mı ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Fatih S. yazdı:

Büyük jant ve dar yanak + yay = Aşırı konforsuz kullanım (bkn. bir süre sonra başlarım görüntüsüne modu)

GoodYear Petlas'tan daha iyi lastiktir, hem konfor, sürüş performansı, hem de güvenlik açısından (bkn. ilk satırın sonu)

Bu benim için tartışılacak bir konu olmaktan bile uzaktır. 

Çağlar gelip yazacak birazdan 225/45 yerine 215/50 alın diye, ki bu da olabilir, maliyeti arttırır biraz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem abi 17 diyor serdar bey siz 18 kullanıyorsunuz sizce hangisi?

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Alttaki 17" Focus jantı, bulduysanız o fiyata bence en alınacak jant olur. 

abi fiyatı serviste 525 tl normalde 2800 ama life karta indirim var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Fatih S. yazdı:

cem abi 17 diyor serdar bey siz 18 kullanıyorsunuz sizce hangisi?

Ben de 17" + GoodYear F1 asymm2 225/45-17 kullanıyorum bu arada. 

Yumuşak lastik olmasına rağmen konfor sınırda. 

Antalya'nın yolları da Bingöl'den kötü değildir. 

İşlevsellik görsellikten önce gelmeli bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Başka jantlarda da indirim varmı? Bilginiz varmı?

ben arka ek aldım tam olarak fiyatını hatırlamıyorum ama 530 tl ye aldım kaldı ki o ekin ithal ürünü bile 700 tl internette.Yani tüm parçalarda var aracın yaşına bağlı olarak bu indirim değişiyor bende yüzde 25 .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Fatih S. yazdı:

ben arka ek aldım tam olarak fiyatını hatırlamıyorum ama 530 tl ye aldım kaldı ki o ekin ithal ürünü bile 700 tl internette.Yani tüm parçalarda var aracın yaşına bağlı olarak bu indirim değişiyor bende yüzde 25 .

17'' Özellikle C-max için olan jantta indirim varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar yaman yazdı:

O fiyata 17 oem sport diyorsanız gözünün yaşına bakmayın alın düşünmeyin bile

Goodyear 4 adet lastik 1000 tl demişsiniz orda bi hata var bence

jantların oem numarası CM5J 1K007 FB şu an indirimsiz fiyatı 720 tl ayrıca lastikler  sitede 278*4:1112 lira + 100 tl bonus 1012 lira hemde  Asymmetric 3 .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.