Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mu ? Mondeo Mu?

uğur özsabır

Önerilen Mesajlar

tamer abi cok can alıcı bi noktaya parmak bastın :) 

yaş 31.5 focusun tadını da aldık ama mondeo cezbediyor halen bakalım nasibimizde ne varmıs :)

ama satarken kar etme olasılıgı damardan girdi dolasıyor oda ayrı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanki ticaret yapıyoruz... sattın satamadın sattın satamadın... Alla allaa... gelmişiz bu yaşa, napıcaz ya, kaç kere gelecen dünyaya hocam? Sen hangisine binmek istiyorsan git bin, her malın bir alıcısı vardır şuanda senin gidip aldığın gibi. Düşünmeyin böyle 5 sene sonraki muhabbetleri şimdiden, tadını çıkarın biraz. 

Bize sormuşsunuz ama bende size sorayım; "siz ne arıyorsunuz?" buna siz karar verin. Focus mu Golf'mü diye sorsanız eyvallah, ama iki farklı sınıf araç, iki farklı tarz... beklentiye göre birşeyler söylemek lazım. Mondeo ya bak bak doyamıyorum, ama alırsam focus  kadar keyif almayacağımı biliyorum. ama mondeo bizim evden daha geniş, 4+1 ev gibi. Ama bu 4 oda bana lazım mı? yoksa 2+1'lik focus bizim için daha mı yaşanır? falan filan... kimseyi dinlemeyin, ihtiyaç ve keyifleriniz doğrultusunda optimum bir nokta bulup devam edin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç alma işi ilginç,dışardan bakıldığı gibi kural koyamıyorsun,mondeo incelemeye gidiyorsun bi bakıyorsun orda bir ranger var ki acaba bi delilik yapsam mı diyosun,sonra yeni tiguan gelmiş bi bakalım nasıl bişey diyosun bi bakıyorsun orda bir cc var passattan ucuz ve kaliteli kafan karışıyor,sonra amarokta fena değil ha diyosun hem ÖTV de düşük....Kriterlerin değiştiği gibi zevklerde değişebiliyor yada kriter dediğimiz şeyler bir çok zaman keskin sınırlardan oluşmuyor,bazen bende olduğu gibi fazla esnek olabiliyor ama topyekün bir değerlendirme yapınca f/p olarak mondeo 2 puan önde,ayrıca kullandığınız zaman D segment bir çok açıdan farkını hissettiriyor.

Sonuç olarak Mondeo fena bir araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Burhan Bakar yazdı:

Araç alma işi ilginç,dışardan bakıldığı gibi kural koyamıyorsun,mondeo incelemeye gidiyorsun bi bakıyorsun orda bir ranger var ki acaba bi delilik yapsam mı diyosun,sonra yeni tiguan gelmiş bi bakalım nasıl bişey diyosun bi bakıyorsun orda bir cc var passattan ucuz ve kaliteli kafan karışıyor,sonra amarokta fena değil ha diyosun hem ÖTV de düşük....Kriterlerin değiştiği gibi zevklerde değişebiliyor yada kriter dediğimiz şeyler bir çok zaman keskin sınırlardan oluşmuyor,bazen bende olduğu gibi fazla esnek olabiliyor ama topyekün bir değerlendirme yapınca f/p olarak mondeo 2 puan önde,ayrıca kullandığınız zaman D segment bir çok açıdan farkını hissettiriyor.

Sonuç olarak Mondeo fena bir araç

Eyw hocam gönlüm mondeo aklım da focus diyor dur bakalım haırlısı insallah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, uğur özsabır yazdı:

öncelikle degerli görüsleriniz için teşekkürler. elden cıkartma konusuonemli tabiki ama artık alacagım araca uzun süre binerim herhalde. 

mondeoda tek tereddütüm park sensörlerinin olmayısı malum arac genis ve uzun. titanium a da para yetmiyor :)

herzaman prensibin bi aracı deistireceksem eger bi üst segment olmasından yanaydı ama aklında bircok deli soru :)

elden çıkarma konusunu hiç kafanıza takmayın fordun her aracı çabuk satılır .Mondeo passattan daha çabuk satılır 2 .elde ortalık passat doldu iyice bu kadar passati kim alacak.Mondeo az piyasada müşteriside az ikiside az olunca birşey değişmiyor...Onceki aracım 1.6 tdci mondeo selective idi..Bugune kadar sattigim en hızlı araçtır,3 saatte sattım...Sabah 10 da ilan yayınlandı öğlene devrini verdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes için farklı olmakla birlikte, mantık evliliği yapacaksanız belki focus ama, aşk evliliği yapacaksanız illa ki mondeo :)

İşte bu bizim hikayemiz: (böyle başladı, hala ilk günkü heyecanıyla devam ediyor :) Maaşallah diyelim :) )

İlgili başlıktan alıntı:

"Toyota Corolla, Nissan Qashqai, VW Passat, Ford Focus gibi araçları inceledik. Hem geniş, hem ekonomik, hem de konforlu bir araç arıyorduk. Ford Mondeo'yu görür görmez aşık olduk."

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, uğur özsabır yazdı:

Eyw hocam gönlüm mondeo aklım da focus diyor dur bakalım haırlısı insallah

İki aracında kronik yada büyük bir kusuru yok olsa o zaman  bizde onu şu nedenden dolayı alma diyebilirdik veya sizinde bıçak gibi keskin eleme kriteriniz yok, hal böyle olunca gönlünüzden geçeni seçin keyifle binin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de gönlüm mondeodan yana, ancak yedek parça konusunda mondeonun parçaları genelde focusun parçalarından pahalı olur. Bence mondeonun en önemli negatif yönü bu olabilir. Burasa kast ettiğim motor aksamı değil tabiki. Motor ortak zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha şık, daha güçlü gösteriyor, daha gösterişli, daha büyük, daha prestijli, daha daha....

Bunlar sizi Mondeo'ya itiyor.

Heves, arzu bu yönde.

Mantıkla gemlenemiyor.

Gemlenmeli? Bilmem...

Alınmazsa pişman olunur mu?

Büyük ihtimalle bir uhde olarak kalır içinizde.

O zaman alın Mondeo'yu hevesinizi giderin. 

Ben hiç düşünmeden Focus alırdım.

Önceliklerim farklı...

Çekirdek aileyiz. Sürüş zevki ve performansı önceliyorum. Yola sığsın, atik ve kıvrak olsun istiyorum. OV olmazdı ayrı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kere segmentleri farklı araçları karşılaştırmak biraz anlamsız. Bir araba değiştirilecekse muhakkak bir üst segmente geçilmesi taraftarıyım. Fakat Focus, otomatik olması hasebiyle bir adım önde. Otomatik candır. Manuel hamallık. Lakin Mondeo da konfor açısından harika. Focus, Mondeo ile aşık atamaz bu konuda. Artıları eksileri Sizin belirlemeniz daha mantıklı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.