Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

iphone 6s Pil Değişimi

Önerilen Mesajlar

İlk seri üretim 6Sler pil henüz bitmemişken kapanma ve açılmama sorunu varmış. Apple belli serideki 6S pillerini değiştiriyormuş. Seri numarasına bakarak kapsamda olup olmadığını görmek mümkün. Bunuda duyurmuş olayım.

Esas konu açma amacım, başka yerden araştırmaya üşenip sormak :D

Şimdi benim 6ste değişim kapsamında ancak böyle bir sorunum yok, hiç elletmesem mi? Değiştirtsem mi?

İkinci soru, 6ste bu sorun yok ancak 6da var, appleın 6lar için bir duyurusu yok. Bende çinden pil almıştım, beklesemmi taksam mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

İlk seri üretim 6Sler pil henüz bitmemişken kapanma ve açılmama sorunu varmış. Apple belli serideki 6S pillerini değiştiriyormuş. Seri numarasına bakarak kapsamda olup olmadığını görmek mümkün. Bunuda duyurmuş olayım.

Esas konu açma amacım, başka yerden araştırmaya üşenip sormak :D

Şimdi benim 6ste değişim kapsamında ancak böyle bir sorunum yok, hiç elletmesem mi? Değiştirtsem mi?

İkinci soru, 6ste bu sorun yok ancak 6da var, appleın 6lar için bir duyurusu yok. Bende çinden pil almıştım, beklesemmi taksam mı?

Bugün şarjım %45 civarındayken birden kapandı 6s plus um. Açmaya çalıştım şarja takın işareti çıktı. Tekrar denedim açıldı ama şifreyi girer girmez yine kapandı. Bahsettiğin pil mevzusu yüzünden mi ki ? Aslında apple şarj/batarya ile ilgili sorunlarda direk cihaz değişimine başvuruyor garanti sürenin bitmesine varsa bence arıza vermesini bekle belki sıfır cihaz alırsın 

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ercan Gülmez yazdı:

Bugün şarjım %45 civarındayken birden kapandı 6s plus um. Açmaya çalıştım şarja takın işareti çıktı. Tekrar denedim açıldı ama şifreyi girer girmez yine kapandı. Bahsettiğin pil mevzusu yüzünden mi ki ? Aslında apple şarj/batarya ile ilgili sorunlarda direk cihaz değişimine başvuruyor garanti sürenin bitmesine varsa bence arıza vermesini bekle belki sıfır cihaz alırsın 

Evet aynı o sorun. Pil değişimi için garantiye gerek yok, üretimden itibaren 3 sene içersinde değişim yapıcaklarmış.

Benimki almanyadan geldi, garantisi bitti yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Detaylar burada https://www.apple.com/tr/support/iphone6s-unexpectedshutdown/

iPhone 6s’nizin seri numarasının 4. ve 5. satırlarının aşağıdaki karakterlerden herhangi birisini içerip içermediğini kontrol edin;

Q3

Q4

Q5

Q6

Q7

Q8

Q9

QC

QD

QF

QG

QH

QJ

Eğer bu karakterlerden herhangi birisi seri numaranızın 4. ve 5. satırında yer alıyorsa ücretsiz pil değiştirme programından faydalanabileceksiniz.

Ben olsam değiştirmek yoluna giderdim sonuçta sana ilerde sorun yaratacaktır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hmm öyle olduğunu bilmiyodum.

Bide tam anlayamadım da akasyada yapılıyo mu değişim, daha doğrusu servis var mı? Biliyo musun?

Türkiye yapıyorum diye program açtıysa Akasya yapıyor tabii, Zorlu'dan farkı yok :yeah: Canlı sohbetten hemen bilgisini alabilirsin.

Sabah gidince, bekleyin gelmeyen kişinin yerine alalım diye sıraya alıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Valla genpaya vs vermek istemiyorum, applelarda da randevu almak dert.

Önceki telefonun 5s idi. Son zamanlarında içinde bişey sallanmaya başlamıştı. Zorludan randuva almak neredeyse imkansız. Bazı uyanıklar bi kaç tane randevu alıp para ile sattıklarını duydum. Bende apple yetkili servisine (troy) teslim ettim yine sıfır cihaz göndermişlerdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.