Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Program önerisi

Önerilen Mesajlar

Merhabalar arkadaslar.

Bilgisayarda, hardisklerde zaman icinde oraya buraya at derken ayni fotografi veya fotograflari birden cok klasorde tuttugumu farkettim. Ama o kadar coklar ki ayiklamak icin ciddi zaman gerekiyor. Ismini hatirlamiyorum ama bir program yuklemistim ayni olanalri buluyordu, tarattim 1500 civari ayni foto buldu. Isimleri ayni olmasa bile fotolari esleyebiliyor. Ama tek tek hangilerini silmek istiyorsam isaretlememi istiyor. Benim istedigim bulmasinin yaninda ayni kalitede olanlardan birini, farkli kalitede olanlardan da dusuk cozunurlukte olanlari isaretlemesi. Var mi bu sekil program onerebilecek. Tabi freeware olmasi lazim.. Bi de haftada bir temizlige gelirse şükela olur... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi pek becerikli bir çok program var duplicate dosyaları bulmada. Boyut, kalite, dosya ismi, format, direction farklı olsa dahi bulabiliyorlar.

Fakat... Hiç birisi dosya silmeye gelince sorumluluğu yüklenip otomatik silme mevzusuna girmiyor. Sana teek tek seçtiriyor. Bu yüzden otomatik zaman ayarlı tarama ve silme de yapmıyorlar.

Kısacası oturup pıtır pıtır sonuçlarına bakıp tamam bunun şu versioyununu sil demen gerekiyor. Başka türlüsü varsa da ben bilmiyorum, sordun diye araştırdım, sonuç böyle.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kullandığım CCleaner var. Dosya bulucudan dosyalar bulduktan sonra mousen sağıyla dosya olarak seçebiliyorsun. İlk aramada da mb yapıyor. Benim de bildiğim program bu. Dediğinizi yapmaz sanırım ama biraz daha detaylandırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ccleaner fena değil. Aradığın anahtar kelime byte by byte comparison olabilir. Şu an amansız tembelliğim üzerimde malum saat 1, ama unutmazsam yarın detayına bakarım. İçerik olarak aynı olup farklı çözünürlükte olanları bulan görmedim duymadım malesef.

Photos'da çözünürlük farklı olsa da buluyor mu aynılarını?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CCleaner'i cooook uzun zamandir kullaniyorum. Maalesef istedigim seyi yapmiyor.
Programlarin otomatik silmemesi aslinda mantikli cunku farkli klasorlerde olan ve seri fotolardan olusan birden fazla fotodan cift olanlari silmek istediginde hepsini ayni klasorden mi silecek yoksa farkli klasorlerden mi silecek. Vs vs.. 1500 foto cift olunca usengeclik oluyor iste...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı olanlar nur nimet. Bir kaç ay önce 3000-3500 foto içinden ayıkladım onları tek tek. Daha kötüsü, benim hanımın yaptığı gibi aynı fotoyu 456 değişik şekilde çekebilmek. Hadi abartmayayım bir fotodan en az 7-8 şekilde çekilmişler var, bunların içinden işe yarar bir tanesini bulup, diğerlerini silmek lazım. Uğraşamadım o şekilde attım hdd ye. 

Sırf evdeki bilgisayarda 3000 küsür foto var, ayıklasam 500 tane kalmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı işten bende muzdariptim çözümü başka bir platformda buldum.. android.

Gallery Doctor: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flayvr.doctor

Tüm fotoğraflarımı (3.500 den fazla) telefona yükledim. Bu uygulamayı açınca önce bir tarama yapıyor..

Screenshot_2016-12-01-08-59-05.png

Ne kadar benzer fotoğraf var, ne kadar bulanık foto var veya ne kadar uzun video var, gereksiz ekran görüntüleri hepsini kategorilere göre ayırıyor . Bu kısımları hızlı bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz, basit parmak hareketi ile "şunu tut" "bunu sil" gibi..

Screenshot_2016-12-01-09-00-02.png

Benzer fotoğraflarda hem aynı fotoğrafları hemde benzer pozları buluyor ve otomatik sileceklerine karar veriyor sonra size "bana güveniyor musun? diye soruyor. :lol:

Screenshot_2016-12-01-08-59-45.png

Genelde güzel yakalıyor (sanırım histogram verisi kullanıyor.. bilemiyorum)  ama %1-2 gibi güzel pozları sildiği de oluyor.. Tabi bu aşamada siz müdahil olup şunu tut bu grubu silme vs gibi müdehale edebiliyorsunuz. Tavsiye ederim.

Tamer S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01/12/2016 - 09:46 tarihinde, Serdar Eryürekli yazdı:

Sırf evdeki bilgisayarda 3000 küsür foto var

Ben de merak edip baktım:

163 GB ve 45.000 çekilmiş fotoğraf var.

Sadece güncel telefonumla çekilmiş olan 7.000 civarında.

Ayıklamak mı?

Kalsın...

Emekliliğimde yapacak işim olsun. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

foto yedek işini google photos ve yandex disk ile yapıyorum. yılda bi kere tüm imageları indirip yeni bi hesap açıyorum 

mesele olcay2015 diye ve tüm yedekleri oraya atıyorum. sonra gene iki ana hesaptan yedekleme yapmaya devam ediyorum. 

image düzenlemede picasa kullanıyordum ama bi kaç yıldır geçmiş fotolara bile bakmaya zamanım olmuyor. sadece çekiyorum ve bulutlarda yedek tutuyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.