Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

Yeni miniğin Türkiye lansmanı, Eylül'ün 2. haftasında gerçekleşecek. Tarih ve planda değişiklik olmazsa bence Eylül 20'den sonra bayilerde yerini almış olur.

Motor ve kesin olmayan donanım detayları şurada: https://www.focusclubtr.com/topic/13948-2017-yeni-fiesta-motor-ve-donanımları/

DSC02953.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yeni Fiesta'da torsiyon yerine focus gibi tam bağımsız arka süspyansiyon var desem, ne derdiniz? Sizce gerekli miydi?

Bu tarz bir yürüyen aksam her daim sürüşün her aşamasını daha lezzetli, kaliteli ve bir üst segmente yaklaştırır nitelikte değiştirir. Olmasını bir tüketici olarak tabii ki isterim lakin pahalı olan otomobil fiyatlarını daha da yukarıya çekecektir bu hamle. Şuan için bir çok tüketici için sıfır ve alınası araçlar kategorisinde direkt olarak b segmentler yer alıyor. Eli yüzü düzgün bir c segment için 100 bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Haliyle bu hamle fiyatlara nasıl etki edecek, iç mekan malzeme ve işçilik, donanım gibi konularda ne gibi kısıtlamalar getirecek bunları görmek lazım. Eğer focus gibi altyapıya kasıp iç mekanda işçilik hataları ve kusurları oluşturacaksa bizler için pek iyi olmayabilir.

Peki bu işin aslı nedir ? Gerçekten tam bağımsız süspansiyon mu koyulmuş ? Muhtemelen control blade'dir. İntegral link henüz bu segment için fazla pahalı bir yürüyen aksam donanımı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9.06.2017 - 01:02 tarihinde, Cenk Demirel yazdı:

Muhtemelen control blade'dir.

Aynen bu, şu an böyle bir bilgim oldu ama net değil, gözümle görmem lazım :D Bu ay içinde detaylı teknik veriler gelecek bekliyoruz bakalım. Belki sadece güçlü versiyonlar içindir.

--4 dakika sonra eklendi--
9.06.2017 - 01:02 tarihinde, Cenk Demirel yazdı:

Haliyle bu hamle fiyatlara nasıl etki edecek

Az-çok lafını etmiştik diye hatırlıyorum, dolu otomatik Fiesta 100 bin lira olacak çok rahat şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Aynen bu, şuan böyle bir bilgim oldu ama net değil, gözümle görmem lazım :D Bu ay içinde detaylı teknik veriler gelecek bekliyoruz bakalım. Belki sadece güçlü versiyonlar içindir.

Vallahi mevzu Ford olunca, süspansiyon sistemlerinde de kesinlikle cimrilik etmediğini bilince tüm versiyonlara bunu koyabilir gibi geliyor bana. Malum c segmente ilk kez Ford getirdi tam bağımsız süspansiyonu. Aynı hamleyi bir kez daha yapabilir. Özellikle gittikçe kızışmaya başlayan b segmentte atılım yapmak için bunu yapabilir. Vallahi heyecanlandım açıkçası. Çünkü bu süspansiyon kesinlikle sürüşü üst segmente çıkarır, başka bir boyut katar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Vallahi mevzu Ford olunca, süspansiyon sistemlerinde de kesinlikle cimrilik etmediğini bilince tüm versiyonlara bunu koyabilir gibi geliyor bana. Malum c segmente ilk kez Ford getirdi tam bağımsız süspansiyonu. Aynı hamleyi bir kez daha yapabilir. Özellikle gittikçe kızışmaya başlayan b segmentte atılım yapmak için bunu yapabilir. Vallahi heyecanlandım açıkçası. Çünkü bu süspansiyon kesinlikle sürüşü üst segmente çıkarır, başka bir boyut katar :D

Öte yandan Focus'ta torsiyon kullanılacağını biliyoruz :D En azından Amerika'da belli versiyonlarda geleceği kesin. Orada da maliyeti düşürme peşindeler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Öte yandan Focus'ta torsiyon kullanılacağını biliyoruz :D En azından Amerika'da belli versiyonlarda geleceği kesin. Orada da maliyeti düşürme peşindeler.

ABD tüketicisi bir ilginç zaten. Oraya özel bir hamle yapmaları normal ama ben yeni focus'un spy fotolarına bakarken arkadaki süspansiyon sisteminin bağımsız olduğunu da görmüştüm. Hatta süspansiyonun görünen kısmı control blade'den daha farklıydı, integral link'e benziyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

ABD tüketicisi bir ilginç zaten. Oraya özel bir hamle yapmaları normal ama ben yeni focus'un spy fotolarına bakarken arkadaki süspansiyon sisteminin bağımsız olduğunu da görmüştüm. Hatta süspansiyonun görünen kısmı control blade'den daha farklıydı, integral link'e benziyordu.

o da var, diğeri de var

https://www.focusclubtr.com/topic/11548-2018-yeni-kasa-mk4-focus-test-ediliyor-casus-çekimler/?page=2#comment-353252

https://www.focusclubtr.com/topic/11548-2018-yeni-kasa-mk4-focus-test-ediliyor-casus-çekimler/?page=5#comment-405252

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Muhtemelen denildiği gibi ABD'ye torsiyonlu, Avrupa'ya da tam bağımsız süspansiyonlu modeli sürülür. Ama o ilk linkteki tam bağımsız süspansiyon integral link. Control blade'in görünüşü o şekilde değil çünkü. Bu tıpkı mondeo'dakine benziyor. Mesela integral link de focus'da ciddi bir meraka yol açacaktır. Keza mondeo'da kullanılan bu süspansiyon otomobile hiç olmadığı kadar konfor kattı. Bakalım bu süspansiyon sistemiyle beraber focus'un sürüşü neye benzetilecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Muhtemelen denildiği gibi ABD'ye torsiyonlu, Avrupa'ya da tam bağımsız süspansiyonlu modeli sürülür. Ama o ilk linkteki tam bağımsız süspansiyon integral link. Control blade'in görünüşü o şekilde değil çünkü. Bu tıpkı mondeo'dakine benziyor. Mesela integral link de focus'da ciddi bir meraka yol açacaktır. Keza mondeo'da kullanılan bu süspansiyon otomobile hiç olmadığı kadar konfor kattı. Bakalım bu süspansiyon sistemiyle beraber focus'un sürüşü neye benzetilecek.

Yeni otomatik şanzımanlarla birlikte bekliyoruz bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni otomatik şanzımanlarla birlikte bekliyoruz bakalım :) 

Ford'un bir üreticiyle beraber ( adını şuan hatırlayamadım ) geliştirdiği 10 ileri tork konvertörlü yeni nesil bir şanzımanı var. İnşaallah bu şanzımanı çeşitli vites oranlarıyla kombine edip yeni otomobillere entegre ederler. Çok başarılı bir şanzıman olduğunu okumuştum. Şu süspansiyon meselesinde gelişmeler oldukça paylaşırsanız çok sevinirim. Bu mevzuya oldukça takık biriyimdir, hatta otomobili seçmemdeki direkt kriterlerden biri bile diyebilirim :) hayırlısı olsun inşaallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Ford'un bir üreticiyle beraber ( adını şuan hatırlayamadım ) geliştirdiği 10 ileri tork konvertörlü yeni nesil bir şanzımanı var. İnşaallah bu şanzımanı çeşitli vites oranlarıyla kombine edip yeni otomobillere entegre ederler. Çok başarılı bir şanzıman olduğunu okumuştum. Şu süspansiyon meselesinde gelişmeler oldukça paylaşırsanız çok sevinirim. Bu mevzuya oldukça takık biriyimdir, hatta otomobili seçmemdeki direkt kriterlerden biri bile diyebilirim :) hayırlısı olsun inşaallah :)

O da şöyle https://www.focusclubtr.com/topic/13422-ford-focus-mk4-çıkış-tarihi-malzeme-bilgisi-ve-motorları/?do=findComment&comment=386779

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel.. Bu 8 ileri şanzıman, benim bahsini ettiğim yeni tam otomatik 10 ileri şanzımanın türevi büyük ihtimal. Gayet iyi bir hamle olmuş. Bilgiler için çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.