Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Üzgünüm baktıkça oluşan kanaatim: İçi de dışı da çirkin...

Umarım yanılıyorumdur.

Titanium benim gerçekten tarzım olmamasına rağmen, ben siyahın ağırbaşlılığı ile fena bulmadım dıştan. Ama içini güzel buluyorum, dijital kadran çok iyi bir ayrıntı. Kuga gibi üstümüze üstümüze gelmeyen olgun bir kokpit gözüme hoş geldi. Yapıştırma ekranları da severim, A180 gibi eski örneklerini de sevmiştim. En azından kullanışlı. Belki de ondan bu görece... :) 

st-line gece iç mekan.png

ford-fiesta-vignale-15.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Üzgünüm baktıkça oluşan kanaatim: İçi de dışı da çirkin...

Umarım yanılıyorumdur.

--4 dakika sonra eklendi--
27 dakika önce, Cem G. yazdı:

Titanium

17670412_1481183228567122_1978443961_o.jpg

17670854_1481183235233788_1250965129_o.jpg

Bunu da mı beğenmediniz? Bu açıdan güzel bence ama belki de bu fotoğrafta şu anki kasaya bir hayli benziyor belki de ondan daha yakışıklı görünüyor.☺

Eğer dediğiniz gibi olursa sonu Corsa gibi olur ve şimdiki versiyon kadar tutulmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanın güzeli siyah renk ile değil, beyaz renk ile ortaya çıkıyor. Gayet ciddiyim :) Siyah sanırım her arabayı güzel gösteriyor.

İç tasarım bazı açılardan garip gelse de (konsol ile orantısız büyük ekran gibi), sürücü koltuğuna oturan sevecektir. Standart fiestanın tampon tasarımı bana göre de çok kötü. Vignale bile eh işte diyor. Bu aracı ben olsam sadece vignale tampon tasarımı ile piyasaya sürerdim. Yine de gözle görmek lazım tabi :) 

(makyajla clio'yu da bozdular, o sis farlarının olduğu kısım bir tuhaf olmuş)

4/3/2017 - 23:13 tarihinde, Cem G. yazdı:

Bu da şimdi ford'un hayalet ekranı oluyor olmalı :) Değişik olmuş çerçeveleri kaldırınca. Bununda canlısını görmeli. (Bu ekranı aşağıya kadar uzatsalar ölmezler, maliyet daha az bile olur alttaki ibreleri dijitalin içine koysalar. Zaten ne maliyeti olacakki. Programcısına da daha fazla fantezi yapmak için yer açılırdı)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.04.2017 - 22:13 tarihinde, Cem G. yazdı:

st-line gece iç mekan.png

2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Bu da şimdi ford'un hayalet ekranı oluyor olmalı :) Değişik olmuş çerçeveleri kaldırınca. Bununda canlısını görmeli. (Bu ekranı aşağıya kadar uzatsalar ölmezler, maliyet daha az bile olur alttaki ibreleri dijitalin içine koysalar. Zaten ne maliyeti olacakki. Programcısına da daha fazla fantezi yapmak için yer açılırdı)

Ben multimedia ekranını çok beğendim ama aynısını gösterge ekranı için söyleyemeyeceğim. Gösterge ektanı çok basit ucuz ve başarısız görünüyor. Hele ki çemberi olmayan devir ve hız göstergeleri beni benden aldı. Her bakışımda eksik hissediyorum bu göstergeyi :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göstergeler bu hâliyle i20'yi çok fazla hatırlatıyor. Bence de hararet ve yakıt göstergesi ortadaki dijital ekranın içinde olacak şekilde oraya şöyle aşağı doğru uzanan geniş bir dikdörtgen ekran koysalar müthiş olurdu. Göğüs tasarımıyla biraz Corsa'yı andırsa da bence canlı canlı içine binince yine de kendine aşık edecek bir fiesta geliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Laf olsun diye vurmaya devam edeyim...

2 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

beyaz renk ile ortaya çıkıyor

Tamamen katılıyorum.

Ön yatık sis farları ile bir nebze kabul edilebilir.

Ama dik sis farları ve emzik emer görünümde gamzeleri ile Ford'un çirken tasarımları sıralamasında üst sıralara oynar.

Yandan ve özellikle arkadan beğendim bile diyebilirim.

30 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ben multimedia ekranını çok beğendim ama aynısını gösterge ekranı için söyleyemeyeceğim.

Bende de tam tersi izlenim var. Multimedia ekranı Mediamarkt'dan ucuz tablet alıp yapıştırılmış gibi duruyor. Haşarı çocuklara ve hoyrat yıkamacılara ne kadar dayanır zaman gösterecek. 

Göstergeleri ise sade ve okunaklı buldum.

Yalnız şu 0,25 bölmesine sinir oluyorum, devir 1000,1250, 1500, 1750 vb. gidiyor. Hız göstergesinde de beşer beşer ve irili ufaklı yazılar aman pek de bir hoş olmuş.

Yineliyorum: Laf olsun konu dolsun...

Ben bu sınıfta önceliği yeni Ibiza'ya vermeye niyetliyim. Yaşasın ihanet...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ben bu sınıfta önceliği yeni Ibiza'ya vermeye niyetliyim. Yaşasın ihanet...

İbiza'ya ben de baktım. Artıları kablosuz şarj ve full led farlar. Hadi Sync 3'e bağlayınca şarj hallolur vitesin yanına usb koymuşlar bunun için pratik olsun diye ama bir full led koysa ölecek bizim Ford. Ama eksileri de var Fiesta'ya göre. Arkadaki kocaman şaft tüneli, ön paneli komple kaplayan siyah sert plastik ile gelen düşük iç mekan kalite algısı... Koltuklar kesinlikle Fiestanın çok daha iyi. Fiesta'nın sürüş asistanları ve en önemlisi motor, şasi ve yol tutuş alanında attığı adımlar önemli. 1.0 TSI 1.0 Ecoboostun şu aşamada rakibi değil. 

Tasarıma gelecek olursak yeni İbiza ile bir tek sportiflik manasında St-line yarışır, Vignale çok şık duruyor, amacına ulaşmış. Active biraz zorlama olmuş, titanium ise fena değil diyelim. İbiza'nın tasarım yönünden eksisi onun da çok keskin olması ve en önemlisi arka tamponun bagaj yükleme agzında dirsek mesafesi kadar çıkıntı yapması. Boyayı yaralaması ve yüklemeyi zorlaştırması bunun sonuçları. Ama bagajı büyük söylemeden edemeyiz.

Kadran konusunda fotoyu gösterdiğim bazı arkadaşlar anlayamamıştı ilk başta görsellerden, o yüzden belirteyim yine de. Hız, devir ve yakıt-yağ göstergeleri tamamen DİJİTAL, analog değiller. Sadece yol bilgisayarı ile yakıt göstergesi arasındaki parça olmasa daha iyi olurdu. Ama İbiza'nın siyah beyaz piksel piksel ekranından bin kat daha iyi. 3 boyutlu Fiesta modellemeleri, trafik işareti okuma gibi özellikleri var o ekranın, yabana atmayalım. İsteyenler için ekranın kapalı hali...

kadran.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Cem G. yazdı:

Kadran konusunda fotoyu gösterdiğim bazı arkadaşlar anlayamamıştı ilk başta görsellerden, o yüzden belirteyim yine de. Hız, devir ve yakıt-yağ göstergeleri tamamen DİJİTAL, analog değiller. Sadece yol bilgisayarı ile yakıt göstergesi arasındaki parça olmasa daha iyi olurdu..

Nasıl dijital? Basbayağı analog işte :) Ben sadece üstte, bugün aynen focus vb de olan ekranı görüyorum. Analog bölümlerdeki analog çizgiyi kaldırmışlar. Sanırım amaç da, göstergelerin ışıkları yanmıyor iken, komple dijital havası vermesi ..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Nasıl dijital? Basbayağı analog işte :) Ben sadece üstte, bugün aynen focus vb de olan ekranı görüyorum. Analog bölümlerdeki analog çizgiyi kaldırmışlar. Sanırım amaç da, göstergelerin ışıkları yanmıyor iken, komple dijital havası vermesi ..

Videolar izlenince rakamların dijital olarak yandığı görülüyor,tek ışıklandırma olmamış olsa sönük de olsa o rakamların o kadranın orada gözükmesi gerekir fiilen, ama sadece kadran fiilen orada.Tabii ki navigasyon yansıtabileceğiniz bir ekran değil. Ama şu an Kuga'nın ekranından daha iyi bir ekran ve ortadaki ekran güzel çözünürlüklü, kullanışlı ve genel olarak güzel duruyor. Bütünleşik bir ekran yok tabii ki, ancak Yeni Fiesta yol bilgisayarı konusunda eleştirilecek bir model değil. İhtiyaçları ve göz zevkini karşılar nitelikte. Aşırı Yapay hız saatlerini de herkesin tercih etmediğini hatırlamak lazım. Golfe bile halen highline almazsan(Yeni İbizada hic alınamıyorı) çizgi film gibi ekran geliyor. A180 in kadranı halen yapıstırma analog. Bence gayet yeterli iş çıkarmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem G. yazdı:

Videolar izlenince rakamların dijital olarak yandığı görülüyor,tek ışıklandırma olmamış olsa sönük de olsa o rakamların o kadranın orada gözükmesi gerekir fiilen, ama sadece kadran fiilen orada.Tabii ki navigasyon yansıtabileceğiniz bir ekran değil. Ama şu an Kuga'nın ekranından daha iyi bir ekran ve ortadaki ekran güzel çözünürlüklü, kullanışlı ve genel olarak güzel duruyor. Bütünleşik bir ekran yok tabii ki, ancak Yeni Fiesta yol bilgisayarı konusunda eleştirilecek bir model değil. İhtiyaçları ve göz zevkini karşılar nitelikte. Aşırı Yapay hız saatlerini de herkesin tercih etmediğini hatırlamak lazım. Golfe bile halen highline almazsan(Yeni İbizada hic alınamıyorı) çizgi film gibi ekran geliyor. A180 in kadranı halen yapıstırma analog. Bence gayet yeterli iş çıkarmışlar.

Ben kötü demedim. Ama dijital de değil işte :) Ben videoları izlemedim ama olayı tahmin edebiliyorum. Nispeten karanlık bir cam ya da ince siyah bir tabaka kullanılmış. Dolayısıyla gösterge ışıkları kapalı olduğunda rakamlar görünmüyordur. Ama sonuçta onlar orada sabit. Yazılım ile modifiye edilemez, şu an gösterdiğinden başka bir şey göstermez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.