Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Serkan Z. yazdı:

O videolar çok sağlıklı bir fikir vermez diye düşünüyorum. Mevcut i20 için de lansman zamanı ne methiyeler düzülmüş, direksiyon sisteminden yol tutuşuna kadar birçok konuda sanki uzay mekiği teknolojileri getiriliyormuş havası yaratılmıştı. Peki yollarda dolaşan i20'ler sizce ne kadar sınıf lideri?

Gerçekler ve lansman dönemi yanlı tanıtımlar hep ters düşmüştür. Öte yandan zaten Fiesta hiçbir modelinde bir önceki versiyonun altında kalmadı. 

Aslına bakarsanız böylesine bir yenilenmeyi geçelim, mevcut haliyle bile kalsa bana göre hep ön sıralarda olur. O aracı bu şekilde yolda tutmayı başarmak bile rakiplerinin hala yaklaşamadığı bir kriter. 

Zaten benim de temennim bu yönde. Ben demiyorum ki ibiza direkt olarak fiesta'nın tahtını alacak. Fakat aracın tasarım, motor seçenekleri, yaşam hacmi gibi konularda üstünlüğü var. Tasarım görecelidir ama okuduğum yorumlardaki genel kanıya göre tasarım konusunda da üstünlüğü var. Bunlara ek olarak seat araçlarının fiyat konusunda da az ya da çok bir üstünlüğü olabiliyor. Yani bazı önemli kalemlerdeki artılarla baş etmesi gerekecek. İnşaallah bunu başarabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ibiza daima Polo'nun gölgesinde kalmak zorunda. VW kendi ayağına kurşun sıkmaz.

Bu nedenle her zaman Polo'dan biraz daha ucuz, biraz daha gürültülü, biraz daha sert ve konfordan ödün vemiş olacaktır.

Bu da Fiesta için yeterli  üstünlük alanı sağlar. 

Tekrar yazıyorum: Şu anki Fiesta MCA dahi yol tutuş, konfor, sessizlik ve sürüş keyfi açısından mükemmel ve dengeli bir kullanım sunmaktadır.

Ibiza'nın ürkütücü bir rakip olması ancak Otosan'ın yanlış politikalarına bağlı olabilir. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Serkan Z. yazdı:

2005 yılından beri Fiesta'nın tüm jenerasyonlarını sahip olarak kullandım. Gerek yol tutuşu gerekse kaliteli yapısıyla her zaman sınıfının önde gelen aracı olmuştur. Hatta birçok noktada diğer markaların bir üst sınıfına kafa tutar.

Eşime, 2004 fiestasını satıp 2011 - 2012 model başka araçları almayı önerdim ve araç bakmaya gittik. Diğer araçlara bindiğinde, kendi arabasının bu arabalardan çok daha kaliteli, tok ve güven veren bir araç olduğunu söyledi ve arabasını değiştirmedi. "Alırsam yine fiesta alırım, benim arabam iyiymiş, bunlar ne böyle" dedi. Şimdi para biriktiriyor sıfır fiesta için :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Volkan G. yazdı:

Eşime, 2004 fiestasını satıp 2011 - 2012 model başka araçları almayı önerdim ve araç bakmaya gittik. Diğer araçlara bindiğinde, kendi arabasının bu arabalardan çok daha kaliteli, tok ve güven veren bir araç olduğunu söyledi ve arabasını değiştirmedi. "Alırsam yine fiesta alırım, benim arabam iyiymiş, bunlar ne böyle" dedi. Şimdi para biriktiriyor sıfır fiesta için :) 

Kızıma aralık ayında sıfır Fiesta aldık. Başka markanın önünden geçmedi. 9 yaşından beri Fiesta fanatiği. "Bak, yeni kasa geliyor. Bekleyelim biraz." dedim. "Bu kasa şu haliyle bile tüm rakiplerinden güzel." dedi.☺

İnşallah siz de en kısa sürede dileğiniz gibi bir Fiesta alırsınız yenge hanıma. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

İnşallah siz de en kısa sürede dileğiniz gibi bir Fiesta alırsınız yenge hanıma. 

İnşallah Serkan Bey, teşekkür ederim :) Bu yeni modele bayıldı kendisi. RS tarzı seviyor, kısmet bakalım :)

--6 dakika sonra eklendi--

Ford'un Türk tasarımcısı Murat Güler, bir röportajında Fiesta için "çok başarılı ve tutulan bir araç olduğunu, İngilizlerin 'never change a winning team' özlü sözünü dikkate alarak, köklü değişiklikler yapmayı düşünmediklerini" söylemişti.

--6 dakika sonra eklendi--
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Bir saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Cam tavanlı versiyon ile cam tavansız versiyon arasındaki fark kaç kg acaba ?

Şuan detaylı tekniği verilmedi bu ay içinde bekleniyor ama Ford cam tavan ağırlığını ayrı vermiyor diye biliyorum. Denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Şuan detaylı tekniği verilmedi bu ay içinde bekleniyor ama Ford cam tavan ağırlığını ayrı vermiyor diye biliyorum. Denk gelmedim.

Dogrudur. Normalde cam tavan agirligini veren bir uretici de pek gormedim. Belki ben denk gelmemisimdir. Sizler bazen son kullaniciya sunulan teknik verilerden daha fazlasini daha once ogrenebiliyorsunuz diye sordum acikcasi. Bazi ureticilerin cam tavan opsiyonu otomobilde hatri sayilir agirlik artmasina sebebiyet verebiliyor maalesef.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Dogrudur. Normalde cam tavan agirligini veren bir uretici de pek gormedim. Belki ben denk gelmemisimdir. Sizler bazen son kullaniciya sunulan teknik verilerden daha fazlasini daha once ogrenebiliyorsunuz diye sordum acikcasi. Bazi ureticilerin cam tavan opsiyonu otomobilde hatri sayilir agirlik artmasina sebebiyet verebiliyor maalesef.

Ee tabi hem ağırlık hem de ağır merkezi düşkünleri için iyi bir donanım değil. Öğrenmeye çalışırım unutmazsam ağırlık farkını da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Panoramik tavanın gösterişine karşın pratik olmadığını düşünüyor ve çekincelerimi iletiyorum:

1. Yazları kabin ısısında belirgin artış

2. Tavanın yapısal bütünlüğünün bozulması

3. Ağırlık merkezinin yükselmesi ve aracına göre çocukla erişkin arası bir yolcunun sürekli araçta taşınıyor olması

4. Baş mesafesinin azalması

5. Bozulabilecek aksamda artış

6. Aerodinamiye olumsuz etkisi, gürültü ve tüketim artışı

7. Sanıldığı kadar sık kullanılmıyor olması

Hevestir, gösteriştir, gerisi boştur...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gençliğinde cabrio araç isteyip alamayanların bilinçaltında oluşan boşlukları sürekli dik/yarı açık bir panoramik tavanla kapatma çabaları diyorsun yani abi. Abimin Qashqai'de var, gündüz hiç açmıyoruz, yaz akşamlarında bir gıdım ferahlık verdiği iddaa edilebilir de hava sirkülasyonu dışında somut bir tercih sebebi değil.

Ama somut etkilerden en büyüğü: sunroof'u olup ABS'si olmasa arabaya donanım olarak dolu gözüyle bakılıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sunroof/panaromik acilir tavan varken diger tum olumsuz etkiler bir yana, mekanizma acikken aracin icine yukaridan gecen bir kusun talihsiz isler yaparak tum dosemeyi/varsa kumas koltugu mahvetmesi gibi takintili bir korku sadece bende var sanirim..

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.