Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlk Defa Powershift Kullandım..

Tamer S.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, H. Cenk yazdı:

benim dizel otomatik de bizim rampanın hep aynı yerinde vites küçültmeye karar veriyor ve zınk diye yığılıp hemen toparlıyor.

Aynen işte onu demeye çalıştım. Bunu aynı yokuşta 2 kere yaptı. Bir de sanki bir yokuş inişinde düz yola geçince de tersini yapıyor. Yokuş aşağı vites büyütmeden (paraşüt efekti gibi) arabayı kontrollü bırakıyor, yokuş bitip de düz yola geçerken gaza basınca DSG deki yığılma oluyor önce, sonra "lan bi dakka" diyo sanki..uygun vitesi bulup devam ediyor.

Tamer S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Oooo ondan şikayet bundan şikayet...

Düz vites kullanın kardeşim, kim size otomatik alın dedi?

Hanim ?

Simdi herkes dagilsin, konu kilit &£""+#$]**#~$¥ ?

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Tamer S. yazdı:

Aynen işte onu demeye çalıştım. Bunu aynı yokuşta 2 kere yaptı. Bir de sanki bir yokuş inişinde düz yola geçince de tersini yapıyor. Yokuş aşağı vites büyütmeden (paraşüt efekti gibi) arabayı kontrollü bırakıyor, yokuş bitip de düz yola geçerken gaza basınca DSG deki yığılma oluyor önce, sonra "lan bi dakka" diyo sanki..uygun vitesi bulup devam ediyor.

Acimayin, basin gaza... kafasi kalin pws'nin ama mesaji alinca iyi gidiyor :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

Hanim ?

:+1:

Otomatiği satıp manuel alalım desem boşanma sebebi bile olur valla :D

Siz halinize şükredin. Ya benimki gibi 4 ileri olsaydı napacaktınız.:wacko:

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ooo konu yine nerelere gelmiş ,bende hem focus powershift hem de Polo dsg kullanım deneyimi tatmış biri olarak oyumu dsg den yana kullanıyorum daha iyi her şekilde tabiii yine söylemekte altını üstünü çizmekte fayda var, kullanıcı zevk beklenti ve aldığı haz keyif değişkenliği göz ardı edilmemeli..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acimayin, basin gaza... kafasi kalin pws'nin ama mesaji alinca iyi gidiyor [emoji4] 

Aynen katılıyorum, bu hafta biraz gazlıycam..
Oooo ondan şikayet bundan şikayet...
Düz vites kullanın kardeşim, kim size otomatik alın dedi?

Yaw tamam şikayet etmiyorum, acemiyim otomatik işinde. Tuhaf geldi bu yazdıklarım işte. [emoji2] cahallığıma verin..
Araç babamın zati ben manuele devam..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Liften bir iki kez kullanıp provakasyon yapmayalim.
[emoji2] [emoji12]
En iyi şanzıman CVT kim ne derse desin. Hic yokuşta falan filan yapmaz. Bildiğin elektirik motoru tadı verir.
Onun dışında ne varsa dgs etg pws 4kademeli robotik vs.
Yazılımla sizin yerinizi almaya çalışır.
İyisi kötüsü mekanikten değil yazılımdan dert olur. Pws salaklığı öğrenmeden geçiyor. Senin gaz tepkini ve öğrenip ona göre davranıyor ve. Tabi bilmiyor koltuktaki kim :)
Hatun uzun sure kullanınca araba sagirlasiyor. Ben kullanınca da saldirganlaşiyor. Surda 10 sene kaldı. Ehliyeti alsın oğluma atcam anahtarı görür bizi diycem. Hic araba falan kaçırmasına gerek yok arka koltukta yayılan baba olcam. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şu anda PWS nasıl vites geçişine karar veriyor bilemiyorum. Yani baktığı parametreler neler?

1. Hız
  2. Devir
  3. Anlık yakıt akış hızı (bildiğin gaza basma derecesi işte:P)

Bunlara bakıp bir formüle göre vites kararı veriyor olması lazım diye düşünüyorum. Acaba şunlara da bakıyor mu?

• Anlık araç ağırlığı ve ön arka dağılımı (loadcelller ile)
  • Eğim sensörü verisi
  • Anlık motor ve şanzıman yağ sıcaklıkları (Ne bileyim, "Motor sıcaklığı ... oC den fazla ise ..... devir üstüne çıkma." gibi....salladım)

Bakmıyorsa ileride bu yazılımlara bunlarında eklenmesi lazım bence. Hatta Stereo kamera verileri, anahtara tanımlı Öğrenilebilen sürücünün sürüş karakteri bile olabilir.. (Hah..ailenin deli oğlanı bindi tapagaz gidecez gene..:sofeer: veya emekli aile babası, 50 yi geçmez, gaza dokunmaz :lol:)

Mercedes S serisinde kameralar ile süspansiyonları haberleştirerek Magic body control ü geliştirmişti. Belki şanzıman da bu tür farklı sensörlerden destek alarak vites dişlisine daha kesin karar verebilir. Bir yokuşa yaklaştığınızda yokuş işareti yanında eğim derecesi ile yazılı ise kamera trafik işaretini tanır ve CPU ya iletir, stereo kameralar yokuşu önceden fark eder ve eğim sensörü yokuşu başlangıcını algılar... bla bla bla falan filan işte....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

Yıllarca kendimi kandırmışım yok kontrol bende yok şu yok bu ; ne rahatlıkmış pavırşift :D

aynen size katılıyorum. bu zamana kadar boşuna manuel kullanmışım. büyük konuşmayım ama manuel sayfası artık benim için kapandı. 

yaşasın powershift :)   

--5 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Liften bir iki kez kullanıp provakasyon yapmayalim.
emoji2.pngemoji12.png
En iyi şanzıman CVT kim ne derse desin. Hic yokuşta falan filan yapmaz. Bildiğin elektirik motoru tadı verir.
Onun dışında ne varsa dgs etg pws 4kademeli robotik vs.
Yazılımla sizin yerinizi almaya çalışır.
İyisi kötüsü mekanikten değil yazılımdan dert olur. Pws salaklığı öğrenmeden geçiyor. Senin gaz tepkini ve öğrenip ona göre davranıyor ve. Tabi bilmiyor koltuktaki kim :)
Hatun uzun sure kullanınca araba sagirlasiyor. Ben kullanınca da saldirganlaşiyor. Surda 10 sene kaldı. Ehliyeti alsın oğluma atcam anahtarı görür bizi diycem. Hic araba falan kaçırmasına gerek yok arka koltukta yayılan baba olcam. :)

size katılıyorum volkan bey.

bir sonraki aracım kesinlikle cvt olacak. otomatik vites bir araçta vites geçişi olması bence çok saçma.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

size katılıyorum volkan bey.
bir sonraki aracım kesinlikle cvt olacak. otomatik vites bir araçta vites geçişi olması bence çok saçma.
[/quot
CVT Tork sevmez düşük tork tercihiniz olacaksa sorun yok. Tepkileri biraz geçtir bildiğiniz kayış kasnak. Sonra Pws araya bilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.