Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kesinleşen 2017 ötv Oranları Açıklandı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Burhan Bakar yazdı:

Alkole ve sigaraya da ÖTV yi yerleştirmişler 10-27,5 arası

Kötü alışkanlıklarla mücadele kapsamında. İyilik de yaramıyor.

Beyler hükümetin birikimlerinizde gözü var, bunlar daha iyi günler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

üst donanımını kaldırmış listeden, üst banda çıktığı için. 

O sanırım üst band olduğundan değil de 120 - 130 bin ₺ veren bir kişi manuel değil de otomatik ister diye düşündüklerindendir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford 2017 fiyat listeleri açıklanmadı ama arkadaşım 2016 benzinli trend x aldı 66 bin tl, geçen bi konu için bayiye gitmiş 2017 benzinli trend x 74 bin tl olmuş hal böyle ise dizeller artık satın alınamayacak düzeye gelmiştir diye düşünüyorum.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

ford 2017 fiyat listeleri açıklanmadı ama arkadaşım 2016 benzinli trend x aldı 66 bin tl, geçen bi konu için bayiye gitmiş 2017 benzinli trend x 74 bin tl olmuş hal böyle ise dizeller artık satın alınamayacak düzeye gelmiştir diye düşünüyorum.

Bunlar araba firmalarının hep numarası. Elindeki 2016 stoğu bitirmek için. Her sene takip ediyorum fiyatları her sene aynı senaryo. Önce fahiş fiyatlar uyguluyorlar sonra mart gelince yumuşuyorlar. Mesela 2013 aralık ayında Ford Focus Style 1.6 tdci liste fiyatı 58000₺ idi. Sonra Ocak ayında birden ötv %40'dan %45'e yükseldi diye liste fiyatı 72000₺ olmuştu. Sonra fiyatlar haliyle yine düşmüştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O sanırım üst band olduğundan değil de 120 - 130 bin ₺ veren bir kişi manuel değil de otomatik ister diye düşündüklerindendir.

Bariz ortada hocam yoruma açık değil bana göre :) 125 ile 132 arası araba kalmadı zaten
--4 dakika sonra eklendi--
16 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Sallamış veya ona sallamışlar :D Maksimum/taş çatlasın 2-3 bin lira zamlanacaklar. Şubat sonuna kadar kalan listeler de ayrıca pahalı veya indirimsiz olabilir onlar da sonra iner.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de bu var tabi 1.6 motor 2.0'dan pahalı. Almanya'da € olarak daha pahalı ama Türkiye gümrüğünden girince bir anda 2.0 motor büyük bir değer kaybedip fiyatı ucuzluyor. Herhalde Türkiye'deki 2.0 motorlardan parça çalıyorlar.:kıhkıh: 

oyun 2.JPG

oyun.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ali Danacı yazdı:

Bir de bu var tabi 1.6 motor 2.0'dan pahalı. Almanya'da € olarak daha pahalı ama Türkiye gümrüğünden girince bir anda 2.0 motor büyük bir değer kaybedip fiyatı ucuzluyor. Herhalde Türkiye'deki 2.0 motorlardan parça çalıyorlar.:kıhkıh: 

oyun 2.JPG

oyun.JPG

1.6 dizeller olduğundan çok çok çok pahalı satılıyorlar %90 tüm firmalar böyle, işlerine böyle geliyor :D Özetle 2.0 ucuzlamıyor, 1.6 pahalılaşıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
5 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

bu haber şaka falandır herhalde

Niye şaka olsun?

Büyük devlet olmak kolay mı?

Nereden gelir elde edeceksin?

Yağmalanacak bir şey kalmadı.

Borç boğaza kadar.

Sen de ucuz araba alıp keyif yapma hayalleri mi kuruyorsun?

Çok ayıpladım.

Bu arada bu bir tür nabız yoklama.

Tepki gelmezse yaparlar.

Gelirse revize ederler.

Ayrıca Kasım'a geliyoruz, yıl sonu satışlarını canlandırmak ve stokları bitirmek lazım, değil mi?

Ve fakat bütçede ibretlik tasarruf kalemleri var:

image.png

Mesela Diyanet'in ödeneği yedi bakanlıktan fazla.

Reis'in, göçmenlerin ve tüccarların ödeneği kat kat artmış, ulaştırma, tarım, sanayi, enerji, afetçiler ve MİT'in bütçesi kesintiye uğramış.

Yoruma gerek var mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.