Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kesinleşen 2017 ötv Oranları Açıklandı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

8 dakika önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Hayırlı Cumalar diyerek başlayayım bari:)

Bizde Cuma o kadar hayırlıdır ki 

--Bütün zamlar cuma yapılır

--Meclisten geçmez denilen yasa cuma geçer

--HAdi canım diyeceğiniz herşey Cuma olmuştur son 15 yılda....

Cuma nın hayırı ve 2002 den sonra bu kadar yayıulması bundandır ''hayırlı cumalar ' denilmesinin:)

Facebook u açarsınız iki arapça photoshop yazı (içeriğini anlamasakta ) altında büyük puntolarla HAYIRLI CUMALAR

Altında kim amin der?

Bu da yine hayırlı bir cuma idi.

Ancak biz araba severler için kelimenin tam anlamı ve USA da ki gibi

BLACK FRIDAY bu olsa gerek

hepinize hayır LI CUMALAR...

Artık hayır deyin lütfen :)

:aman:

Cuma günü hayırlı ona şüphem yok ama dediğin gibi cuma günü yapılanlar pek hayırlı olmuyor niyeyse :) 

Misal, eczanem varken her cuma ilaç fiyat düşüşü olurdu belirli kalemlerde, stok zararı olurdu, hala oluyor ama umrumda mı? Değil... (Devletin ödediği miktar düşerdi ilacın PSF'si düşmezdi... Dolayısıyla halka yansımaz devlete yansır bu indirim)

Kapattım kurtuldum... Kökten çözüm :)

Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı eczacının stok zararlarının karşılanacağını belirtmişti... 

Benim alamadan işletmemi kapattığım o stok zararları yol-su-elektrik olarak millete dönüyorsa ne mutlu bize :)

(Hala alamadılar yaklaşık 4 yıl oldu)

ÖTV ile ilgili fazla söze gerek yok, zevk almaya bakın dostlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 yıl üzerinde çalışıp yaptıkları şey gerçekten komik... Motor hacmi kriterinin anlamı mı kaldı... 1400 cc bir motorda 9-10 farklı güç versiyonu varken (75-90-122-125-140-150-160-170-180 HP) emisyona değilde motor hacmine bakmaları resmen dünyadan haberleri olmadan yasa çıkardıklarının delili...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Cem abi,makaleyi okuduktan sonra daha net anladım bu konuyu. Şimdi vergisiz değer 40 bin ve altı olan araçlar etkilenmiyor ve bu araçlar boş diye tabir ettiğimiz paketler. Şimdi saçma olabilir ama bizler dolu paketlere bile modifiye yapan insanlar olarak bu vergi bazılarını engelleyip sıkıntı olurken,parçacı ve modifiyecilerin işine gelmiş olmuyor mu bir nevi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eve temizlikçi gelmesi nedeni ile kovulmamızdan mütevillit haftasonu arabalara bakalım dedik babamla.  Önce Renault ya gittik. İçerde bi çaycı, bilgisayarlarına gömülmüş satış temsilcileri ve biz vardık.. Captur a baktık..;) "genç işi" dedik, geç... Clio zaten tarzımız değil.. Megane sedan a geldik.. dışardan şekil on numara fiyata bir baktım.. bi daha baktım..sonra bi daha.... Babamın gözler pek iyi görmez, dedi ki "olum bu tarih mi fiyat mı?" :pist:  Dostlar etiketi 103.300 TL idi.  Hemen yanındaki talisman 104.600 TL... hesap edin artık.

Megana a bindik, o arka koltuk nedir arkadaş, şaka gibi.. Bagaj..eh işte. Ön tarafa oturduk, öyle "waybe" dedirtçek bi durum göremedik.. evet o büyük ekran dahi cezbetmedi.. gözler alışmış demekki, testlerden falan.

Talisman dışarıdan passat gibi içine bindik...ı ıh olmamış.. arka geniş güzel ama ön taraf malesef "al beni" yok, 104.600 TL verir miyim, vermem.

Renault da alınacak en iyi araç Kadjar geldi bize, bagaj idare eder, arka taraf ok, ön taraf diğer modellere göre biraz daha farklı gibi, içi daha geniş gibi... 1,2 EDC benzinli 90.000 TL.. eh bu piyasada verilebilir..

VW e geçtik oradan, Gebze Center daki Doğuş galerisinde hafta sonları arabaların hepsi açık olur, önlerinde fiyat yazar, çiçek etrafında dolanan arılar gibi millet alamayacağı arabalara, en azından neticesini değdirmek için içine binerdi.. Bi hareket olurdu yani..

Arabaların hepsi kilitli, önlerindeki tüm fiyatlar kaldırılmış, 2 kişi dışında dolanan kimseler yoktu. :blink: Golf ü, Polo yu bile kitlemişler... "yemedik arabalarınızı" Allah Allah...

"Bu yazıdan ÖTV ye nası bağlıycan bilader?" Sıfır arabalarda inanılmaz fiyatlar gerçek olmaya başlamış..

Arabamın 2eli yaz aylarında 52.000 - 54.000 TL arası idi, şimdi baktığımda manzara bu;

focus.JPG

2 el fiyatları (benim araba için) 2 - 4 bin TL artmış..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tamer S. yazdı:

Eve temizlikçi gelmesi nedeni ile kovulmamızdan mütevillit haftasonu arabalara bakalım dedik babamla.  Önce Renault ya gittik. İçerde bi çaycı, bilgisayarlarına gömülmüş satış temsilcileri ve biz vardık.. Captur a baktık..;) "genç işi" dedik, geç... Clio zaten tarzımız değil.. Megane sedan a geldik.. dışardan şekil on numara fiyata bir baktım.. bi daha baktım..sonra bi daha.... Babamın gözler pek iyi görmez, dedi ki "olum bu tarih mi fiyat mı?" :pist:  Dostlar etiketi 103.300 TL idi.  Hemen yanındaki talisman 104.600 TL... hesap edin artık.

Megana a bindik, o arka koltuk nedir arkadaş, şaka gibi.. Bagaj..eh işte. Ön tarafa oturduk, öyle "waybe" dedirtçek bi durum göremedik.. evet o büyük ekran dahi cezbetmedi.. gözler alışmış demekki, testlerden falan.

Talisman dışarıdan passat gibi içine bindik...ı ıh olmamış.. arka geniş güzel ama ön taraf malesef "al beni" yok, 104.600 TL verir miyim, vermem.

Renault da alınacak en iyi araç Kadjar geldi bize, bagaj idare eder, arka taraf ok, ön taraf diğer modellere göre biraz daha farklı gibi, içi daha geniş gibi... 1,2 EDC benzinli 90.000 TL.. eh bu piyasada verilebilir..

VW e geçtik oradan, Gebze Center daki Doğuş galerisinde hafta sonları arabaların hepsi açık olur, önlerinde fiyat yazar, çiçek etrafında dolanan arılar gibi millet alamayacağı arabalara, en azından neticesini değdirmek için içine binerdi.. Bi hareket olurdu yani..

Arabaların hepsi kilitli, önlerindeki tüm fiyatlar kaldırılmış, 2 kişi dışında dolanan kimseler yoktu. :blink: Golf ü, Polo yu bile kitlemişler... "yemedik arabalarınızı" Allah Allah...

"Bu yazıdan ÖTV ye nası bağlıycan bilader?" Sıfır arabalarda inanılmaz fiyatlar gerçek olmaya başlamış..

Arabamın 2eli yaz aylarında 52.000 - 54.000 TL arası idi, şimdi baktığımda manzara bu;

focus.JPG

Değerlendirmenize bakarak makalede yzılı olan yerli araçlarda bile artış olduğuna ucuz araç artık yok. 2. Elde aranan yok değişen olmasın boya olmasın durumuda geride kaldı az oynanmış olsun ama uygun olsun dönemi ve fırsatlar için doğan gün hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim focusu satıp mondeo alma hayalleri de suya dusuyor sanırım ikinci ellerinde 1.6tdi style mondeolarda 4-6 bin tl arası yukarı cekilmiş. biz simdi normal fiyatlar ile arabayı satamıyorken birde fiyatını mı arttıralım . eldeki aracla devam anlasılan :/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Tamer S. yazdı:

Satıcı arttırmış da, alan var mı?

Tam bir israf ve yağma düzeni. Tiksinti verici boyutlarda artık...

Bisiklet fiyatlarına baksak diyorum. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam gidip 13 bin liraya 4 tekerlek bir motor alacak 3 bin lira sigorta istiyorlar gerçi 4-5 bin liralıklar içinde aynı şey geçerli

Adam napıyor 1.5 liraya 100 lük motor alıyor sigortası 700-800 olmuş

Adam elektrikli alacak onda da durum boktan

Yakında focucclubden de ÖTV alırlar,eski yazdıklarımızdan almasalar bari

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satıcı arttırmış da, alan var mı?
Tam bir israf ve yağma düzeni. Tiksinti verici boyutlarda artık...
Bisiklet fiyatlarına baksak diyorum. 

2 ay önce kapattığım ilana saldırıyorlar.
Tırstım [emoji27]
Araba diye biribirini boğazlayacak millet.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.