Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C Max Hararet Göstergesi

Ufuk Altaş

Soru

Merhaba,

Henüz iki haftadır kullandığım aracımda hararet göstergesinin yerinden hiç kıpırdamadığını farkettim ! Kaputu açıp anlamasam da gözüken sıvıları gözümle kontrol ettim.Solda gözüken renkli sıvı seviyesi normal gibi gözüküyordu.Aracın  içinin ısınmasıyla ilgili de bir problem yok,havalandırmalardan sıcak hava geliyor.Hemen servise de gitme şansım yok ; sorun ne olabilir sizce ?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Ufuk Altaş yazdı:

Merhaba,

Henüz iki haftadır kullandığım aracımda hararet göstergesinin yerinden hiç kıpırdamadığını farkettim ! Kaputu açıp anlamasam da gözüken sıvıları gözümle kontrol ettim.Solda gözüken renkli sıvı seviyesi normal gibi gözüküyordu.Aracın  içinin ısınmasıyla ilgili de bir problem yok,havalandırmalardan sıcak hava geliyor.Hemen servise de gitme şansım yok ; sorun ne olabilir sizce ?

Teşekkür ederim.

Yani sıfırda takılı halde mi kalıyor. Yoksa 90 olunca 90 da sabit kalmasımı sorunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ufuk Altaş yazdı:

0 da takılı kalıyor,hiç hareket etmiyor

Servise baktırmanız daha mantıklı. Acaba göstergeden mi sorun yoksa göstergeye veri sağlayan sensörlerdemi. Garantiniz devam ediyorsa servis en doğru yol olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ufuk kullanım süresini yazmamışsın, malum dizel araç geç ısınır, sıcak hava üflemesi normal zira bizim arabalarda ptc ek ısıtıcı var.

Eğer 10-15 dk sürüşte ibre sıfırda duruyorsa sıkıntı yok malum havalar soğuk...

7 saat önce, Ufuk Altaş yazdı:

Garantim devam etmiyor.Belki benzer sorun yaşamış üyeler varmıdır diye sormuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ufuk Altaş yazdı:

Ptc ek ısıtıcı da ne oluyor? 

(Bu arada dediğiniz gibi kısa mesafe gittiğim için sanırım ibre hareket etmiyor.)

Ptc heater denen ilave bir parça. Dizel geç ısındığı için Förd tarafından yapılmış bir güzellik diyelim :)

Focuslara koymayan Förd yüzünden forumda bir çok arkadaşımız (özellikle soğuk şehirlerde yaşayan) aracına taktı. Yani iyi bir şey :)

Ayrıca etis.ford.com a girip şase numaranı yazarsan arabanın tüm ekipmanını görebilirsin ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımda da bu varsa çok güzel 

--52 dakika sonra eklendi--

Araç bilgilerimde:

-Less park heating

-Ek hava ısıtıcı ile

-Less engine block heating

bilgileri yer alıyor.Sanırım benim aracımda ek bir ısıtıcı yok.(Bu arada gece işten dönerken 0 derece sıcaklıkta 10 km sonunda sıcaklık göstergesi hareket etmedi.Soğuktan herhalde motor ısınmadı demekki.)

Ufuk Altaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Demiş ya "-Ek hava ısıtıcısı ile" diye :) 

10 km sonunda ibrenin hareket etmesi gerekir diye düşünüyorum ..

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Demiş ya "-Ek hava ısıtıcısı ile" diye :) 

10 km sonunda ibrenin hareket etmesi gerekir diye düşünüyorum ..

Haklısınız,teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada iki gündür yazmayınca sorun çözüldü sanmadınız inşallah.

Dikkat ettikçe ,eksi hava sıcaklığında kaloriferi devreye sokmayınca motorun normal sıcaklığına ulaşıp göstergenin doğru konuma geldiğini fark ettim.Fakat o anda kaloriferi (klima mı desem) açtığımda özellikle 24 e getirince ibre aşağıya düşmeye başlıyor.Sıcaklık artılı değerlrrdeyken durum biraz daha iyi gibi.Bahsettiğim 15-25 km lik güzergahlarda söz konusu  oluyor.Durum budur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Ufuk Altaş yazdı:

Bu arada iki gündür yazmayınca sorun çözüldü sanmadınız inşallah.

Dikkat ettikçe ,eksi hava sıcaklığında kaloriferi devreye sokmayınca motorun normal sıcaklığına ulaşıp göstergenin doğru konuma geldiğini fark ettim.Fakat o anda kaloriferi (klima mı desem) açtığımda özellikle 24 e getirince ibre aşağıya düşmeye başlıyor.Sıcaklık artılı değerlrrdeyken durum biraz daha iyi gibi.Bahsettiğim 15-25 km lik güzergahlarda söz konusu  oluyor.Durum budur.

dizel arabanın geç ısınması normal, hele ki gaza az basarak ilerliyorsanız.

Tamamen ısınmadan kalorifer açınca düşmesi de normal (motordaki nispeten sıcak su ile kaloriferdeki soğuk su karışıyor)

ancak sizin aracınız ne seviyede normal burdan yapamayız normal olmadığını düşünüyorsanız servise kontrol ettirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de işin içinden çıkamadım, inşallah zaman bulunca servise götüreceğim.Ayrıca nornal sıcaklığına gelmiş motor klimayı açmamış olsam da rölantide çalışırken 2-3 dakika içersinde göstergede en alt seviyeye düşüyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Ufuk Altaş yazdı:

Ben de işin içinden çıkamadım, inşallah zaman bulunca servise götüreceğim.Ayrıca nornal sıcaklığına gelmiş motor klimayı açmamış olsam da rölantide çalışırken 2-3 dakika içersinde göstergede en alt seviyeye düşüyor ?

termostatta sorun var gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çalıştırırken direksiyondaki Ok tuşuna basarak mı sayısal olarak bilgileri ekranda görüyoruz ?

(Kendi kendimi cevaplayayım ? evet 2 saat önce inip denedim .Araç ısınınca  Eng T (C)   80  olarak gösteriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.