Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Az Uyuyormuşuz.

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

geçenlerde okuduğum bir makalede bugünün insanlarının 100 yıl önceki insanlara göre %20 daha az uyuduğunu söylüyordu. halbuki öğle zamanı 1-1,5 saat uykunun insana verimlilik ve zihinsel aktivite açısından fazladan 5 saat kazandırdığını belirtiyor. gelde bunu patrona anlat bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beş saat civarında uyuyorum ... 02,30 - 03,00 / 08,00 arası.

Yaklaşık yirmi+ yıldır bu şekilde dinleniyorum, hiç bir şikayetim de yok.

... arada saçmalayıp 7-8 saat uyursam (örn.Jetlag) yataktan sersemlemiş ve kas ağrıları ile kalkıyorum. 

Bence uyku süresinden çok kalite (REM) önemli 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Askerde 6 ay boyunca 2-3 saat uyudum. İlk başlarda rüya ile gerçeği karıştırdığım falan oldu ama alışıyor insan. Genelde 5 saat yeterli diyorlar. Fazla uyuyunca sersemlik ve ağrı bende de oluyor.

Serdar kalk nöbetin var 02-04 arası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

Beş saat civarında uyuyorum ... 02,30 - 03,00 / 08,00 arası.

Yaklaşık yirmi+ yıldır bu şekilde dinleniyorum, hiç bir şikayetim de yok.

... arada saçmalayıp 7-8 saat uyursam (örn.Jetlag) yataktan sersemlemiş ve kas ağrıları ile kalkıyorum. 

Bence uyku süresinden çok kalite (REM) önemli 

haklısın abi; benim gibi karanlık ortam şartı arayanlar ve uykusu derin olmayanlar için kalite zor oluyor,birde bebişimin gece 4-5 kez ağlaması işin kaymağı oluyor. kimi insanlar ölü gibi yatıyor,üstüne çıkıp tepinsen banamısın demiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan erden yazdı:

kimi insanlar ölü gibi yatıyor.

Birisi bana mı sesleniyor. Valla bende gariptir gözümü kapatınca film kopuyor. Sabah açana kadar kapkara bir çizgi. Ne bir rüya ne de ufacık bir görüntü. Hiç bir şey yok.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladığım kadarıyla makalede öğle uykusunun faydalı olduğunu söylüyor. aslında doğru gibi. eski işyerimde öğle arasında 1 saat uyuduğum zaman daha dinç hissederdim kendimi. ama biraz daha uyusam ne güzel olurdu demedende geçmezdim.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.