Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III Akü Problemi Gem Modülü

Engin P.

Soru

merhaba arkadaşlar

2011 focus 3 style paketi aracım var

arac durmadan akü bitiriyor

aradık taradık akünün bitiren sey teyip çıktı (araçta kaçak yok)

araştırdık araçta fazla amper varmıs oda aküden kaçak yapıyor

usta gem modülünün değişmesi lazım dedi

daha önce böyle bir problem yaşayan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bunun için gem modülü neden değişsin ben anlamadım. Teypten kaçak varsa yazılımını yeniden yükleseler belki düzelir. Aslında tanıdıklarınızda felan aynı teypten varsa bi değiştirip deneseydiniz. Gem modülü yerine teyp değiştirmek çok daha ucuza gelir. Sahibinden de focus 3 teypler 250-550 tl arasında değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Bunun için gem modülü neden değişsin ben anlamadım. Teypten kaçak varsa yazılımını yeniden yükleseler belki düzelir. Aslında tanıdıklarınızda felan aynı teypten varsa bi değiştirip deneseydiniz. Gem modülü yerine teyp değiştirmek çok daha ucuza gelir. Sahibinden de focus 3 teypler 250-550 tl arasında değişiyor.

cevap için teşşekür ederim

onuda değiştim teyibi değiştirdim yine akü bitiyor(üç tane teyip denedim 2 orjinal teyip + duble teyip denedim akü her ihtimalle bitiyor)

teyibi sök araba çalışıyor

kaçak yok ama fazla amper olduğu için akü bitiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

14.11.2016 - 10:39 tarihinde, Engin P. yazdı:

araştırdık araçta fazla amper varmıs oda aküden kaçak yapıyor

Fazla amper varmış ne demektir anlayamadım.

Araçta birçok modül var ve modüller canbus veriyolu ile haberleşiyor. Bir tane modülde yazılımsal veya fiziksel kaçak varsa bu tür sorunları yaşayabilirsiniz.

2011 model olduğuna göre garanti bitmiştir. Yetkili servise bu sorunla ilgili bırakırsanız aracınızda birçok parça değişimi yapabilirler, yüklü faturalarla karşılaşırsınız.

Ama öncelikle akü yönetim sistemi ve şarj sistemi incelenmeli tabiki.

İşin uzmanı bir elektrikçiye aracı teslim edip, detaylı incelenmesi gerekiyor.Akü gerilimi beyin tarafından sürekli olarak izleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar 2011 focus 3 sedan manuel benzinli aracım var aracda akü bitirme problemi var gitmedgm sormadıgim yer kalmadı kimse bulamıyor en son gem modülü dedi herkez. bu gem modülünü kimde nerde bulabilirim tamiri varmi .veya daha önce başına böle olay gelen varsa bilgisini paylasabilrmi teskler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Engin P. yazdı:

arkadaşlar 2011 focus 3 sedan manuel benzinli aracım var aracda akü bitirme problemi var gitmedgm sormadıgim yer kalmadı kimse bulamıyor en son gem modülü dedi herkez. bu gem modülünü kimde nerde bulabilirim tamiri varmi .veya daha önce başına böle olay gelen varsa bilgisini paylasabilrmi teskler şimdiden

araçta sonradan eklenen anfi ses sistemi amerikan park yol kayıt kamerası xenon  vb. gibi aksesuarlar varmı ?

gem modülü torpidonun arka bölümünde aracınızda ana elektrik sigorta paneli yetkili serviste uzman bir elektrikçinin bakması lazım zaman alan bir iş kolay kolay bozulduğunu görmedim ... 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar aynı sorun bendede var 3 tane elektrik elektronik ustasına bıraktım üçüde aracın kaçağını bulamadı 2.35 amper gibi bir akım çekiyor ekran göstergesi uyuma moduna geçiyor yalnız tekrardan açılı veriyor bu şekilde iki üç gün aracı kullanmaz isem Aküyü bitiriyor start stop çalışmıyor Focus seni seviyoruz ama bu tür kronik arızalar bizi senden soğutuyor var mı Yardım edecek birisi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Diğer arkadaşlar sorunları yazmışlar ama, çözüme ulaşınca yazmak gibi adetimiz yok. Bu sorunu yaşayan birçok kişiye çözüme ulaşmışsa ışık tutacaktı. PCM yazılımı ile alakalı sorunda olabilir bu. Tekrardan yapılandırma yapılırsa sorun çözülebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.