Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Landirenzo + Otokoç Anlaşması

Turhan Onat

Önerilen Mesajlar

Merhaba

Landirezzo firması ve Otokoç firmasının anlaşma yaptığı ,araç garanti kapsamından düşmeden karma sistem ( %85 lpg+%15 benzin ) uygulaması yapıldığı bilgisi geldi.

Bilgi İzmir Yağmur Otogaz firmasından alındı.  Anlaşma sadece Otokoç ile. Diğer  yetkili servisleri bağlamıyor.

Fiyat eb motorlar için 4750 Tl olarak bildirildi.

Varsa bu konuyla bilgi paylaşır mısınız lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Özer Aksu yazdı:

Böyle bir uygulamayı otosandan bağımsız otokoç un yapması mümkün değil.

Anlaşma diye söz edilen şey sadece LPG'li araca bakmak ve garantiyi bozmaması. Klasik, keyfe keder bir durum. Olabilir yani ayrıca bilgiyi almak bir telefon kadar yakın olsa gerek :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Anlaşma diye söz edilen şey sadece LPG'li araca bakmak ve garantiyi bozmaması.

Sistemin yüksek fiyatını ve karışımla çalışacağı için klasik sistemler kadar ekonomik olmayacağını bir kenara bırakırsak bence LPG meraklıları için önemli ve rahatlatıcı bir gelişme, küçümsememek gerek. Tabii konunun detaylarını bilmiyoruz ama LPG'li araçların çoğalması ile sonuçlanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 EB için lpg ye gerek yok bence bakım olmadan
ş.içi 7.2
Ş.dışı 6.2
Yakan bi araç performans yıpranma,yakıt sisteminde ortaya çıkacak sorunlar bunlara cabası. Zaten lpg li araç benim gözümde canlı bomba antalyada birçok örneğini gördüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Sistemin yüksek fiyatını ve karışımla çalışacağı için klasik sistemler kadar ekonomik olmayacağını bir kenara bırakırsak bence LPG meraklıları için önemli ve rahatlatıcı bir gelişme, küçümsememek gerek. Tabii konunun detaylarını bilmiyoruz ama LPG'li araçların çoğalması ile sonuçlanır.

Abi birçok servis zaten alıyor LPG'li arabayı ama bunun bir listesi yok tabii :D  Ayrıca belediyeden uygunluk belgesi (malum LPG) almaları lazım servislerin yani bazıları keyfen almıyor da değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yuvarlak rakam 5000 tl farkı hım dur bakayım %30 tasaruf desek %15 benzin ile olmaz ama olsun. 100 km abartılı söylüyorum 15 tl
5000/15 *100km oda 33333km eder. Benim için 3 yıldan fazla amortisman demek.
Kalsın ben benzin kullanacağım. ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Abi birçok servis zaten alıyor LPG'li arabayı ama bunun bir listesi yok tabii :D  Ayrıca belediyeden uygunluk belgesi (malum LPG) almaları lazım servislerin yani bazıları keyfen almıyor da değil.

Sorun servise girememek değil ki, motorun garantiden düşmemesi.

--1 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Emir Öztürk yazdı:

Tüm İller için geçerli mi?Fiyat biraz fazla değil mi emoji5.png

Tüm iller için geçerli olduğu söylendi. Her zaman pazarlık payları vardır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Anlaşma diye söz edilen şey sadece LPG'li araca bakmak ve garantiyi bozmaması. Klasik, keyfe keder bir durum. Olabilir yani ayrıca bilgiyi almak bir telefon kadar yakın olsa gerek :) 

Yukarıda yazdığım gibi :) 

2 saat önce, Turhan Onat yazdı:

Sorun servise girememek değil ki, motorun garantiden düşmemesi.

--1 dakika sonra eklendi--

Tüm iller için geçerli olduğu söylendi. Her zaman pazarlık payları vardır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende duydum 2-3 hafta kadar önce..tsi motora 4500 e taktıran arkadaş var..17-18 krş yakıyormuş 1.4 tsi..ama kimse benzini hesap etmez nedense.. benim 1.0 6 lt ile kullanıyorum aldığımdan beri ve 1.5 ay sonra 4 yaşı bitecek arabam 40.500 de..uzn dönem yekun hesabı yapılırsa iyi tasarruf olabilir ama aylık bazda cepten çıkan paraya baksak değmez diye düşünüyorum..bu sistem hep karışık karışım diye biliyorum hep %15 benzin 85 lpg değil..sabah soğukta benzin %80 dir motor ısındıkça 15 e düşer.. 1.0 ların çabuk ısındığını düşünürsek, yıllık bazda benzin %20-25 arası olur..yok bu %15 zaten yıllık hesaplama ise; gayet iyi..

bana bakalım: yılda 10.000 km..100x6: 600 lt x 4.80 : 2900 tl

kiti taktırdık:

500 lpg 100 benzin desek 1250 + 480: 1750 tl

%40 tasarruf: 1150 tl aslında çok iyi..4 yıl amorti süresi..

km 10 bin olunca hesapta çok basite indi, tüketimde 6 lt ve 600 lt olunca

şu anda 29 krş yakan arabam 17.5 krş a düşecek..

aracınızı değiştirme sıklığına göre iyi bir seçenek olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende duydum 2-3 hafta kadar önce..tsi motora 4500 e taktıran arkadaş var..17-18 krş yakıyormuş 1.4 tsi..ama kimse benzini hesap etmez nedense.. benim 1.0 6 lt ile kullanıyorum aldığımdan beri ve 1.5 ay sonra 4 yaşı bitecek arabam 40.500 de..uzn dönem yekun hesabı yapılırsa iyi tasarruf olabilir ama aylık bazda cepten çıkan paraya baksak değmez diye düşünüyorum..bu sistem hep karışık karışım diye biliyorum hep %15 benzin 85 lpg değil..sabah soğukta benzin %80 dir motor ısındıkça 15 e düşer.. 1.0 ların çabuk ısındığını düşünürsek, yıllık bazda benzin %20-25 arası olur..yok bu %15 zaten yıllık hesaplama ise; gayet iyi..

kiti taktırdık:

Hesapta yanlışınız var 700lt lpg olacak en az. Lpg litre olarak benzinden %10 ile %15 fazla tüketir.

Benim gözümde bunlar hep sibop lobisi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

kiti taktırdık:

16.000 km de oldu, bir depo benzin daha bitmedi 

Screenshot_2016-11-15-09-25-20.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Landirenzo + Otokoç Anlaşması olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.